آیت الله غیوریاز ترویج شیعه در آفریقا تا اشتغال زایی در زابل

دسته: اجتماعی , فرهنگی , گزارش تصویری
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
از ترویج شیعه در آفریقا تا اشتغال زایی در زابل از ترویج شیعه در آفریقا تا اشتغال زایی در زابل ghayori5

عمر با برکت این عالم روحانی یکسره به خدمت و تلاش برای مردم بویژه ضعفاء و نیازمندان و درماندگان سپری شد.

روزنامه شهروند: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران و حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر، صد و هفتاد و چهارمین مراسم گرامیداشت این انجمن را به تجلیل از مرحوم آیت‌الله سید علی غیوری(ره) اختصاص داده است.

سید علی‌ غیوری‌ نجف‌آبادی‌ فرزند سید مصطفی‌ در سال‌ ۱۳۰۹ ش‌ در نجف‌آباد  متولد شد. پدرش‌ کاسب‌ و مادرش‌ مریم‌ بیگم‌ خانه‌دار بود.

از ترویج شیعه در آفریقا تا اشتغال زایی در زابل              300x209

فرزند آیت الله سید علی غیوری

خلاصه ای از گفت و گو با سید محمد غیوری فرزند این عالم متفاوت را مطالعه کنید:

 • همزمان با آشنایی با گروه فدائیان اسلام، از طرف آیت الله بروجردی مامور مقابله با بهائیت در نجف آباد شد.
 • با تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) و تبلیغ سیره عملی ایشان، چاپ رساله‌ها و اعلامیه‌ها و توزیع آنها در سطح وسیع، نقش موثری در پیوستن مردم به مقلدان حضرت امام(ره) داشت.
 • بعد از چند بار دستگیری به دلیل فعالیت های انقلابی، به سیرجان تبعید شد.
 • با همراهی اشخاصی مانند مقام معظم رهبری، جمعیت تعاون اسلامی را در سیستان و بلوچستان و برخی دیگر از استان های کشور برای رفع محرومیت تاسیس کرد.
 • در زابل و ایرانشهر و بیش از ۱۰۰ شهر دیگر حوزه علمیه تاسیس کرد.
 • در زابل و ایرانشهر علاوه بر ساخت حمام و مدرسه، با ایجاد کارگاه های قالی بافی برای بیش از ۱۲۰۰نفر شغل ایجاد کرد . خرید تولیدات کارگاه ها، تضمینی بود.
 • اول انقلاب طی چندین سفر به مالی، کنیا، غنا و تانزانیا، ضمن احداث حوزه علمیه و مسجد برای تجمع شیعیان این کشورها، با اعزام افراد صلاحیت دار و مسلط به انگلیسی و فرانسه به این کشورها، نقش مهمی در ترویج اسلامی واقعی ایفا کرد.
 • موسسه خیریه الباقیات الصالحات را چهل سال پیش با هدف حمایت از خانواده مبارزان دوران طاغوت تاسیس کرد. موسسه ای که الآن در ۱۳ استان در زمینه هایی مانند رسیدگی به امور ایتام، تهیه جهیزیه و وام تحصیلی و درمان بیماران سخت فعالیت دارد.
 • نمایندگی مردم  تهران در چهارمین دوره مجلس، نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر به مدت سه دهه و حضور متعدد در جبهه‌های جنگ از دیگر سوابق ایشان است.

رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت آیت الله غیوری، آورده اند: «عمر با برکت این عالم روحانی یکسره به خدمت و تلاش برای مردم بویژه ضعفاء و نیازمندان و درماندگان سپری شد. وفاداری به انقلاب و نظام اسلامی و کوشش بی‌دریغ در خدمت به آن نیز دیگر ویژگی بارز این سیّد بزرگوار بود و در این راه فرزند برومند خود را هم تقدیم دفاع مقدس کرد.»

 

 


نوشته شده توسط:سخا - 3539 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.