روایتی از تیرباران فرزندبه کما رفتن مادر سه شهید+ تصاویر و فیلم

دسته: اجتماعی , ایثار و شهادت , گزارش تصویری , گزارش ویدئویی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۲۵ آذر ۱۳۹۷
به کما رفتن مادر سه شهید+ تصاویر و فیلم به کما رفتن مادر سه شهید+ تصاویر و فیلم به کما رفتن مادر سه شهید+ تصاویر و فیلم             155x105

حاجیه خانم معصومه حججی مادر شهیدان ناصحی که سه پسرش در کمتر از یک سال به شهادت رسیدند، بعد از چند روز بستری در بیمارستان شهید محمد منتظری به دلیل کهولت سن، از جمعه هفته گذشته به بیمارستان شهید صدوقی اصفهان منتقل شده است.

علی ناصحی اولین شهید این خانواده، خرداد ۶۲ در دیواندره با سی و یک سال سن در درگیری با ضد انقلاب به شهادت رسید و برادر بیست ساله اش حسینعلی نیز چهار ماه بعد طی عملیات والفجر۴ شهید شد. سومین شهید خانواده هم عباس بود که در بیست و نه سالگی در اردیبهشت ۶۳ در دیواندره طی درگیری با ضد انقلاب شهید شد.

حججی که با نود و یک سال سن جزء سه فرزند باقیمانده از حاج شیخ احمد حججی از روحانیون سرشناس نجف آباد محسوب می شود، دو نوه اش به نام احمد ناصحی و مهدی قوریان به همراه داماد پسرش شهید علی شریفی را هم در دفاع از نظام اسلامی تقدیم انقلاب کرده است.

این مادر شهید که همسرش محمود ناصحی را سال ۸۵ از دست داده، با وجود تقدیم سه شهید، هیچ انتظار و چشم داشتی از ارگان های متولی نداشته و در اوج سادگی و قناعت گذران زندگی کرده که منزل کوچک و قدیمی اش بهترین گواه بر این مدعا است.

بی مهری به مادر سه شهید در نجف آباد+ تصاویر

مرحوم شیخ رضا حججی که چندی پیش بعد از سال ها مدیریت مجموعه فرهنگی و کتابخانه حاج شیخ احمد حججی و فعالیت گسترده در امور خیر درگذشت نیز یکی از برادران این مادر شهید محسوب می شود.

از این خانواده که با پاسدار شهید مدافع حرم محسن حججی نسبت عموزادگی دارند، یک پسر و پنج دختر دیگر نیز به یادگار مانده است.

سه فرزند عباس ناصحی، طی مستندی به روایت چگونگی اسارت، شهادت و تفحص پیکر پدرشان پرداخته اند. عباس ناصحی تابستان ۶۱ توسط کومله اسیر و اردیبهشت۶۲تیرباران می شود. پیکر او و یکی از نیروهای محلی را خرداد۶۳ از روستای آب باره تفحص کرده و به شهرهایشان بر می گردانند.


نوشته شده توسط:سخا - 3745 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.