بی مهری به مادر سه شهید در نجف آباد+ تصاویر و فیلم

دسته: اجتماعی , ایثار و شهادت , گزارش تصویری , گزارش ویدئویی
۳ دیدگاه
یکشنبه - ۹ دی ۱۳۹۷
بی مهری به مادر سه شهید در نجف آباد+ تصاویر و فیلم بی مهری به مادر سه شهید در نجف آباد+ تصاویر و فیلم بی مهری به مادر سه شهید در نجف آباد+ تصاویر و فیلم                 155x105

از کادر پرستاری درخواست نمودند که جابه جایی بیمار خطرناک است و اگر امکان دارد شبانه مرخص نگردد. این در حالی ست که در آن زمان مرکز CCU پنج تخت خالی داشت اما پرستار گفت ما تخت را نیاز داریم!

مشرق نیوز: حاجیه خانم معصومه حججی، مادر شهیدان علی، عباس و حسینعلی ناصحی و مادربزرگ شهیدان احمد ناصحی و مهدی نوریان، به فرزندان شهیدش پیوست و امروز عصر ۹ دی ۹۷ تشییع و به خاکسپاری شد.

این مادر مقاوم، دختر مرحوم شیخ احمد حججی و خاله ی پدر شهید محسن حججی بود که در روزهای پایانی عمرش به رغم بیماری شدید و نیاز به رسیدگی های بیمارستانی، با برخورد نامناسب پرسنل بیمارستان شهید محمد منتظری روبرو و به اجبار ترخیص شد.

یکی از اقوام مرحومه، نامه ای از شرح حال این مادر در اختیار مشرق قرار داد که متن کامل آن چنین است:

بسمه تعالی

در تاریخ ۲۰ آذر ۹۷ به علت نامساعد بودن حال عمومی خانم معصومه حججی مادر شهیدان والا مقام با فوریتهای پزشکی ۱۱۵ تماس حاصل شده و پس از معاینات اولیه اورژانسی اقدام به انتقال بیمار به بیمارستان شهید محمد منتظری می نماید. در بدو ورود دختر ایشان همراه بیمار ابتدا به پذیرش راهنمایی و از نامبرده درخواست ۶,۵۰۰ تومان جهت پذیرش می شود. به علت شتاب زدگی، همراه بیمار پول همراه خود نداشته است و مجبور می شود جهت پذیرش از یکی از کادر اورژانس بیمارستان این مبلغ را قرض گرفته تا معاینات پزشکی و آزمایشات اولیه صورت پذیرد.

به کما رفتن مادر سه شهید+ تصاویر و فیلم

در ادامه خانم معصومه حججی مادر شهیدان به بخش زنان منتقل شده و با وخیم تر شدن حال ایشان به مرکز ccu بیمارستان انتقال پیدا می کند.
از بعدازظهر روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه ۹۷ بیمار، هوشیاری خود را از دست داده و به علت عدم رسیدگی بیمارستان، بیمار کلیه های خود را از دست داده و در روز پنج شنبه ۲۲ آذر بیمار به کما می رود.
در روز پنج شنبه ۲۲ آذر، بیمار در حالی که در حالت کما و از نظر کلیه مشکل داشت ساعت یک بامداد از طرف کادر پزشکی بیمارستان ترخیص شد که خانواده ی این بزرگوار پس از آگاهی با حضور در مرکز ccu و مشاهده حال وخیم بیمار که هوشیاری نداشت و با اکسیژن تنفس می کرد از کادر پرستاری درخواست نمودند که جابه جایی بیمار خطرناک است و اگر امکان دارد شبانه مرخص نگردد. این در حالی ست که در آن زمان مرکز CCU پنج تخت خالی داشت اما پرستار گفت ما تخت را نیاز داریم!

با هماهنگی کادر پرستاری و ارزیابی شرایط بیمار ماسک اکسیژن از صورت بیمار جداشد و عدد مانیتور ۷۴ رانشان می داد که به شدت در حال تنزل بود.

خانواده شهیدان ناصحی جهت تهیه ی کپسول اکسیژن و متعلقات آن به مغازه روبروی بیمارستان مراجعه کرده و نسبت به خرید کپسول اکسیژن و ریگلاتور اقدام می نمایند.
در ضمن اطرافیان (دخترها و دامادها) به هیچ عنوان راضی به ترخیص بیمار نبودند که با تماس های مکرر بخش CCU بیمار بدون رضایت همراهان، تسویه حساب انجام شد و با آمبولانس خصوصی بیمار را با شرایط حاد به منزل منتقل کردند.
لازم بذکر است یا جابجایی بیمار در مورخ ۲۳ آذرماه به بیمارستان شهید صدوقی اصفهان مادر این شهیدان بزرگوار از کما خارج شده و وضعیت جسمی ایشان رو به بهبود بود.

 


نوشته شده توسط:سخا - 3745 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
تندیس دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۹:۴۶ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

خداوند ایشان را با اولیاءالله و با فرزندان شهیدش محشورفرماید.ایشان از استوانه های صبر و استقامت شهرمان بود که انسان ناخودآگاه در مقابل عظمت روح بلندشان سرتعظیم فرود می آورد.آنچه مهم است اذعان به این حقیقت است که همه توانمندی های کشوردر همه عرصه ها و البته عرصه خدمات پزشکی مرهون شهداو والدین آنان است امااینکه مادرشهیددر واپسین لحظات عمر ازاین خدمات بهره مند نشودجای تاسف دارد وصدالبته بنیاد شهید در اینگونه موارد مسئولیت مستقیم دارد که مع الاسف بوروکراسی حاکم بر این نهاد آنرا از چالاکی انداخته و در بعضی موارد شاهدیم در موضوع ایثار و شهادت پشت سر بعض دیگرسازمانها و نهادها و یا حتی ادارات غیرمرتبط با ایثارگران حرکت میکند و نیاز است تحولی در این نهاد حساس بوجود آید تا کارامدی خود را بازیابد

حجت الله سلیمان دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
ضمن عرض تسلیت به خانواده این مادر فداکار که ما و تمام کسانی که دوست ندارند یک خراش کوچک به فرزندشان وارد نشود، نسبت به ایشان و امثال ایشان بدهکاریم.
برخورد بیمارستان با این مادر نشان می دهد که نسبت هایی که برخی به خانواده شهدا می دهند که … بی پایه و اساس است و ما می بینیم که مادر سه شهید در همان بیمارستانی بستری می شود که سایر مردم نجف اباد در آن بستری می شوند و با همان مشکلاتی دست و پنجه برم می کند که همه خانواده های بیماران و خود بیماران دچار هستند.
یک انتقادی نسبت به متن خبر منتشر شده توسط مشرق داشتم و اینکه هر اتفاقی که در بیمارستانی رخ می دهد را نباید از چشم پرستاران آن بیمارستان دید و در اتفاقات ناخوشایندی مثل این اتفاق نامناسب افراد دیگری مانند کسی که دستور ترخیص بیمار از بیمارستان را داده است و … نیز دخیل بوده اند و حتی گاهی پرستاران فقط دستورات دیگران را اجرا می کنند.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.