تیتر یک نجف آباد:  مانند ادوار گذشته، بحثهای قبل از انتخابات از جمله رد و تایید نامزدهای انتخاباتی، این روزها نقل محافل است. برخی می گویند داوطلبان رد صلاحیت شده به دلایلی مانند عدم صلاحیت اخلاقی، مالی و حتی معنوی به درستی رد شده اند و عده ای معتقدند ردصلاحیت بر پایه مسایل سیاسی است.

تهمت های بزرگ انتخاباتی به نماینده نجف آباد در مجلس

تیتر یک نجف آباد:  مانند ادوار گذشته، بحثهای قبل از انتخابات از جمله رد و تایید نامزدهای انتخاباتی، این روزها نقل محافل است. برخی می گویند داوطلبان رد صلاحیت شده به دلایلی مانند عدم صلاحیت اخلاقی، مالی و حتی معنوی به درستی رد شده اند و عده ای معتقدند ردصلاحیت بر پایه مسایل سیاسی است.

تیتر یک نجف آباد، در جدیدترین شماره خود، مصاحبه ای با ابوالفضل ابوترابی نماینده دوره های نهم و دهم مجلس از حوزه انتخابیه نجف آباد، تیران و کرون و نامزد دوره یازدهم داشته است. بخش هایی از این مصاحبه را در ادامه می توانید مطالعه کنید.

عدم تایید صلاحیت سردار محمد تقی امینی، اشکال در مدرک تحصیلی او بوده که معادل سازی نشده و شورای نگهبان سردار را واجد شرایط اداری حضور در انتخابات ندانسته است.

با این وجود برخی هواداران نامزدهای ردصلاحیت شده عنوان می کنند عدم تایید نامزد مورد نظر آنها به دلیل گرایش سیاسی یا احتمال رقابت سنگین با ابوالفضل ابوترابی، نماینده دو دوره مجلس است.

ابوترابی در این خصوص می گوید: این حرف تهمت بزرگی است. چون اساسا خودم بخشی از فرآیند بررسی صلاحیت در شورای نگهبان هستم. وقتی می بینید ۹۰ نفر نماینده چپ و راست در مجلس فعلی ردصلاحیت شده اند نشان دهنده آن است که شورای نگهبان گوش به حرف من نمی دهد که کسی را رد کند یا تایید. اصلا ما نمی توانیم نفوذ در ماجرای تایید صلاحیت ها داشته باشیم. شورای نگهبان رودربایستی با کسی ندارد. همانطور که دیدید صلاحیت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و آقای احمدی نژاد را تایید نکردند. در نجف‌آباد شاهد هستیم خیلی از افراد بسیار بزرگ را در این ۴۰ سال ردصلاحیت کرده اند. کسانی که سمتهای مهم و بزرگی را در نجف‌آباد داشتند. جالب است بدانید شورای نگهبان از طیف همه از جمله اصولگرایان و اصلاحطلبان و طیف آقای لاریجانی را ردصلاحیت کرده اند.

ابوترابی در ادامه گفت: این که عده ای چنین می گویند قطعا به خاطر تخریب و تهمت به ما است. مردمی که بینش سیاسی دارند می دانند، نماینده ای که الان نامزد انتخابات آینده است و باید برود تایید صلاحیت شود، نمی تواند در شورای نگهبان نفوذی داشته باشد. واقعیت این است که در این موضوع خلاء قانونی داریم. یکی از طرحهای در دست اجرای بنده برای اصلاح خلاء قانونی، اصلاح قانون انتخابات است که استانی شدن انتخابات را شورای نگهبان نپذیرفت. ما این را دیده بودیم ولی نمایندگان حضور قلب نداشتند طرح را ادامه دهند. اینطور نباید باشد که هر کسی خواست بیاید در انتخابات نامزد شود. در همه کشورهای دنیا، کسی که می خواهد نامزد شود، باید امضاهای متعدد بیاورد یا مبلغ کلانی را سپرده کند تا اگر زیر ۵ درصد رای آورد، مصادره شود.

از سوی دیگر گمانه زنی هایی مطرح است که برخی افراد ردصلاحیت شده پروژه ای سیاسی که به نام «فانوس» معروف شده، چیده اند که ظاهرا مخفف «فرار از ننگ و سرشکستگی» است. ابوترابی در پاسخ به سئوالی درباره این پروژه گفت: حقیقتا من چیزی در این باره نشنیده ام. اعتقاد دارم اساسا شورای نگهبان کاری به اصلاحطلب و اصولگرا ندارد. کار به پرونده دارد. به صورت مساوی از طیف اصلاحطلبان و اصولگرایان و هواداران آقای لاریجانی هستند. شورای نگهبان بر اساس محتویات پرونده افراد، رد یا تایید می کند. لذا اساسا این حرف درست نیست کسی بگوید ما چون اصولگرا یا اصلاحطلب بودیم ردمان کردند. اساسا رد و تایید صلاحیت کاری به گرایش آدمها ندارد، به پرونده شان کار دارد. حتی من هم می توانستم جزء ۹۰ نفر نماینده ردصلاحیت شده باشم.

ابوترابی در پایان سخنانش تاکید کرد احتمال تایید برخی افراد همچنان وجود دارد. او گفت: شنیده ها احتمال می دهد مانند دوره های قبل، دقیقه ۹۰ چند نفر تایید صلاحیت شوند و به جمع نامزدهای تایید صلاحیت شده اضافه شود.

ابوالفضل ابوترابی تهمت های بزرگ انتخاباتی به نماینده نجف آباد در مجلس تهمت های بزرگ انتخاباتی به نماینده نجف آباد در مجلس                  300x240

ابوالفضل ابوترابی

تهمت های بزرگ انتخاباتی به نماینده نجف آباد در مجلس