جریمه ۱۵ میلیونی گاوداری برای نداشتن ۳۲ واحد پارکینگ
جریمه ۱۵ میلیونی گاوداری برای نداشتن ۳۲ واحد پارکینگ

 شهرداری و شورای شهر گلدشت در اقدامی جالب و کم نظیر یک گاوداری را به دلیل آنچه که نداشتن ۳۲ واحد پارکینگ اختصاصی برای نزدیک به هفتصد و پنجاه راس گاو نامیده اند، به میزان ۱۵ میلیون تومان جریمه کرده اند. این اتفاق عجیب در حالی روی داده که در بیشتر مناطق کشور صدور پروانه […]

 شهرداری و شورای شهر گلدشت در اقدامی جالب و کم نظیر یک گاوداری را به دلیل آنچه که نداشتن ۳۲ واحد پارکینگ اختصاصی برای نزدیک به هفتصد و پنجاه راس گاو نامیده اند، به میزان ۱۵ میلیون تومان جریمه کرده اند.

این اتفاق عجیب در حالی روی داده که در بیشتر مناطق کشور صدور پروانه مراکز دامپروی و نظارت بر آنها با جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی است ولی در گلدشت با تصمیم شهرداری و شورای شهر این گونه مراکز به عنوان اماکن صنعتی در نظر گرفته شده و مشمول قوانین خاص این واحد ها همانند لزوم داشتن ۱ واحد پارکینگ ۲۵ متر مربعی به ازای هر صد متر فضای مسقف می شوند.

به همین دلیل نیز با چرتکه ای که شهرداری گلدشت برای این گاودار بیچاره انداخته، این فرد می بایستی برای گاوداری خود یا ۳۲ واحد پارکینگ با مجموع مساحت ۸۰۰ متر مربع ایجاد کند و یا مبلغ ۱۵ میلیون تومان ناقابل را به عنوان جریمه پرداخت کند.

این موضوع در حالی است که این واحد گاوداری که در حدود پانزده سال قبل در زمینی به مساحت ۳ هزار و پانصد متر مربع کار خود را در ۲ کیلومتری شهر گلدشت آغاز کرده در حال حاضر ۳ فضای مسقف جداگانه را نیز در اختیار دارد که می توان آنها را به عنوان پارکینگ در نظر گرفته و این تولید کننده مظلوم را از پرداخت چنین هزینه سنگینی معاف کرد.

از دیگر انتقاداتی که به مدیران اجرایی شهرداری گلدشت در این پرونده می توان وارد دانست موضوع مراجعه ماموران آنها با حکم قاضی و نیروهای انتظامی به محل کار نامبرده اشاره کرد که مشکلاتی را برای این فرد با سابقه در این شهر فراهم کرده است.

به نظر می رسد مسئولان ما در مسیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تنها کاری که باید بکنند این است که کاری نکنند تا خود مردم با دست و پنجه نرم کردن با مشکلات مختلف راه توسعه کشور و شکوفایی اقتصاد آن را فراهم کنند.

در پایان نیز امیدواریم شهرداری و شورای شهر گلدشت پاسخ قانع کننده ای برای افکار عمومی در این خصوص داشته باشند که در این صورت پایگاه خبری نجف آباد نیوز آماده انعکاس جوابیه مکتوب آنها برای روشن شدن هر چه بیشتر موضوع خواهد بود.