سهل انگاری؛ کلیدواژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد + جوابیه دانشگاه

دسته: اجتماعی , حوادث , یادداشت
۹ دیدگاه
چهارشنبه - ۲ مرداد ۱۳۹۸

سهل انگاری؛ کلید واژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد

به دنبال انتشار خبر غرق شدن دو نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد، یکی از شهروندان یادداشتی را با این مضمون برایمان ارسال کرده است:

هرساله با شروع فصل تابستان، خبر غرق شدن افراد در رودخانه ها، تالاب ها و سد های کشور، توسط رسانه ها بازتاب گوناگونی دارد ولی طی روزهای اخیر خبری  منتشر شد که بازتابی متفاوت داشت. غرق شدن دو نفر از نیروهای ۴۵ و ۲۵ ساله فضای سبز دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در استخر جمع آوری باران، در نگاه اول تاسف مخاطبان را بر می انگیخت. اما جدای از فاجعه بار بودن این اتفاق، نکات قابل تاملی نیز در آن به چشم می خورد.
در صحبت هایی که از مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه ازاد نجف آباد در ساعات اولیه روز گذشته توسط رسانه ها منتشر شد، استفاده از واژه «سهل انگاری» در توصیف عملکرد قربانیان حادثه نشان می دهد که مسئولان دانشگاه با سراسیمگی تلاش می کنند که از پذیرفتن بار مسئولیت این حادثه شانه خالی کنند. چرا که قطعا بررسی ابعاد مختلف این حادثه نیاز به زمان بیشتر و بررسی های کارشناسی دارد.

نکته دیگر اینکه «قسمت ممنوعه» که در خبر به آن اشاره شده چگونه معنا پیدا می کند حال آنکه کلید این قسمت توسط حراست یا انتظامات دانشگاه در اختیار قربانیان قرار گرفته است؟
نکته دیگر خبر موضع گیری وی درباره امکان آبیاری درختان داخل «قسمت ممنوعه» از خارج این محوطه و پشت فنس ها است.
به طور حتم قربانیان این حادثه برای اولین بار نبوده که به قصد آبیاری درختان آن منطقه، وارد به اصطلاح قسمت ممنوعه شده بودند. بدون شک این اقدام بارها و بارها توسط ان دو نفر یا سایر کارکنان فضای سبز دانشگاه انجام شده و همگی به وظایف خود اشراف کامل داشته اند. شنیده ها حاکی از این است که در اطراف آن محوطه هیچ گونه امکانات مکانیزه آبیاری، لوله های آب و یا شلنگ های سیستم آبیاری قطره ای وجود ندارد. پس آبیاری درختان داخل محوطه محصور شده با فنس، یا باید از طریق تانکرهای آبرسانی و یا به شیوه سنتی انجام بشود که ظاهرا انجام همین شیوه سنتی این حادثه را رقم زده است.
گمانه زنی ها درباره این خبر نشان می دهد که فرار رو به جلوی مسئولان دانشگاه آزاد نجف آباد در اعلام مقصر حادثه بدون داشتن صلاحیت اظهار نظر در این باره و بررسی های کارشناسان ذی صلاح،  صرفا برای فرار از تبعاتی است که احتمالا متوجه دانشگاه می شود.

حال باید منتظر  موضع گیری رسمی دانشگاه و مراجع ذی صلاح در خصوص این حادثه باشیم.

غرق شدن سهل انگاری سهل انگاری؛ کلیدواژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد + جوابیه دانشگاه                                     300x255

خبر ایسنا غرق شدن در استخر دانشگاه آزاد

غرق شدن ۲نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد

نجف آباد نیوز

پیرو انتشار این متن، دانشگاه آزاد نیز جوابیه ای صادر کرد که عین آن را در ادامه می توانید مشاهده کنید.

جوابیه سهل انگاری سهل انگاری؛ کلیدواژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد + جوابیه دانشگاه        213x300

جوابیه دانشگاه آزاد

البته در متنی که خبرگزاری ایسنا راجع به این حادثه تنظیم کرده، این جملات به نقل از مدیر کل دفتر ریاست دانشگاه آورده شده و شهروندی که این تحلیل را نوشته اند، بر همین اساس متن خود را تنظیم کرده اند. اصل خبر ایسنا نیز تا لحظه تنظیم این متن بر روی سایت موجود بود و می توانید آن را از این طریق دنبال کنید:

خبر اصلی ایسنا

جوابیه سهل انگاری سهل انگاری؛ کلیدواژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد + جوابیه دانشگاه       300x200

جوابیه دانشگاه آزاد

 


نوشته شده توسط:سخا - 3857 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۵۱ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

آن روز که در برابر هجوم مغول وار به دانشگاه نجف آباد ، شما رسانه های شهر سکوت کردید و دلسوزان دانشگاه را تخطئه و تخریب کردید، نتیجه اش این است که می بینید. به قول شاعر هرکه گریزد ز خراجات شام جور کش غول بیابان شود

  ناشناس چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۷:۳۶ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

  از خود مسولان هستید.

ناشناس چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۷:۳۵ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

این مکان اصلا با حفاظ کاملی پوشیده نشده بود و به اندازه یک متر ونیم یا بیشتر کنارش باز بود و می شد به راحتی هر کسی به کنار استخر برود. هزاران دانشجو می توانند شهادت عادلانه دهند.
دکتر نقش باید به خاطر ایده طراحی استخر های پلاستیکی عذاب وجدان داشته باشد به جای اینکه غیر مسولانه به مسئله نگاه کنید.

دانشجو چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۷:۳۷ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

به نام خدا
مدت ها بود که دکتر امیر رضا نقش در هر تریبون دانشجویی، از ایده خود در طراحی استخرهای پلاستیکی برای ذخیره آب باران صحبت می نمود. انچه در سخنانش قابل توجه بود اعداد و ارقامی که از صرفه جویی های بدست امده در ساخت این ایده می گفت. همیشه برای ما، نادانی که پشت چنین افکاری است قابل تامل بود و جای سکوت داشت. مهندسین سالهاست که به کمک معادلات خود جزئیات ساخت استخرها را به صورت داکیومنت های علمی منتشر کرده اند. اقای دکتر نقش کافی بود یک جلسه علمی با این افراد می گذاشتی و این ایده را به سبک استاندارد پیاده سازی می کردی. تا جان دو تن از هم وطنانمان به این صورت گرفته نمی شد.
مکان هایی که برای پیاده سازی این ایده در نظر گرفته شده است، مکان های پر رفت و امد و در دسترس می بود. هر بار احتمال افتادن دانشجویان نیز وجود داشت. عدم وجود محافظ، طناب، لیز بودن دیواره های کنار استخر و حجم زیاد سطح اب داخل آن و …
دکتر نقش ایا هنوز جسارت این را داری که پس هر تریبونی بگی که ایده من دو کشته تا کنون داشته است؟
حال که از این اتفاق گذشته است. دکتر نقش چرا در این ماجرا مردانه عمل نکردی؟ و ناجوانمردانه پیام تسلیت به بازماندگان فرستادی؟
بهتر نبود با عذرخواهی و دلجویی از بازماندگان تاثر خود را می رساندی. این نیز همان غروری است در پست افکارت به ما مدام نشان می دهی.

دانشجویان دانشگاه ازاد اسلامی واحد نجف اباد

احمدرضا پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱:۳۳ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

چرا دکتر نقش جوابگو نیست؟ طرح استخر نظر خودش بوده.
این هم یک نوع قتل غیر عمد محسوب می شه.
من در این دانشگاه دارم حقوق می خونم. خودم بارها این استخرها را دیدم. هیچ حفاظ و تابلویی تا هفته پیش نداشت. و هر کس راحت می تونست بره کنارش.
حرفهای مسولین دانشگاه در مورد حفاظ، یا اینکه خودشون کلید گرفتند و رفت کنار استخر واقعا شرم آور است.

دانشجویان دانشکده پزشکی جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰:۳۸ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

سلام لطفا در مورد استخرهای غیراستاندارد جمع اوری اب باران دانشگاه ازاد اسلامی نجف اباد که دو نفر کارگر خدماتی به هنگام اب دادن به درختان در ان غرق شدن را بنویسید. مسولین دانشگاه ازاد برای خالی نمودن مسئولیتشان از این اتفاق دلخراش، اخبار غیر واقعی را منتشرنموده اند. و این دو هموطن در عین مظلومیت به خاک سپرده شدند. ایده این طرح توسط دکتر امیر رضا نقش داده شده است. فردی که در سابقه تحصیلی خود دارای ۷ ترم مشروطی است. این روزها در پست ریاست دانشگاه نسشته است. تصمیماتش منجر به حوادث ناگواری در این چند ماه شده است. حادثه بیمارستان و این هفته حادثه غرق شدن. لطفا اطلاع رسانی کنید تا مسولین عالی رتبه با این فرد نشست منطقی داشته باشند. تا باز شاهد حوادثی از این قبیل نباشیم.

ali پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

اواخر هفته پیش اومدند روبروی ورودی استخر که باز بود دیوار و نرده کشیدند، فنس زدند و یکسری تابلو خطر هم نصب کردند. یک درب هم گذاشتند و قفل زدند.
خیلی راحت این موضوع هم فراموش شد. خدا به این مسئولین نالایق دانشگاه ما رحم کنه و وجدان بدهد.

ناشناس جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۵:۵۰ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

ما دانشجویان دانشگاه ازاد نجف آباد شاهد احداث غیراستاندارد استخرهای دانشگاه بودیم. حفاظها و علایم ایمنی در اطراف استخرها درست بعد از غرق شدن آن دو نفر از کارکنان فضای سبز ایجاد شدند. به این معنی که اگر این دو نفر جان خود را ازدست نمیدادند اکنون هیچگونه حفاظی نبود. این واقعا جای تاسف دارد که در مقابل جان دادن دو نفر از هموطنانمان اینگونه بی تفاوت باشیم. همه این استانداردها شبانه و فقط بخاطر دور کردن افکار از اتهامات به مسولین دانشگاه رعایت شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.