سهل انگاری؛ کلید واژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد به دنبال انتشار خبر غرق شدن دو نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد، یکی از شهروندان یادداشتی را با این مضمون برایمان ارسال کرده است: هرساله با شروع فصل تابستان، خبر غرق شدن افراد در رودخانه ها، تالاب ها و سد های کشور، توسط […]

سهل انگاری؛ کلید واژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد

به دنبال انتشار خبر غرق شدن دو نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد، یکی از شهروندان یادداشتی را با این مضمون برایمان ارسال کرده است:

هرساله با شروع فصل تابستان، خبر غرق شدن افراد در رودخانه ها، تالاب ها و سد های کشور، توسط رسانه ها بازتاب گوناگونی دارد ولی طی روزهای اخیر خبری  منتشر شد که بازتابی متفاوت داشت. غرق شدن دو نفر از نیروهای ۴۵ و ۲۵ ساله فضای سبز دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در استخر جمع آوری باران، در نگاه اول تاسف مخاطبان را بر می انگیخت. اما جدای از فاجعه بار بودن این اتفاق، نکات قابل تاملی نیز در آن به چشم می خورد.
در صحبت هایی که از مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه ازاد نجف آباد در ساعات اولیه روز گذشته توسط رسانه ها منتشر شد، استفاده از واژه «سهل انگاری» در توصیف عملکرد قربانیان حادثه نشان می دهد که مسئولان دانشگاه با سراسیمگی تلاش می کنند که از پذیرفتن بار مسئولیت این حادثه شانه خالی کنند. چرا که قطعا بررسی ابعاد مختلف این حادثه نیاز به زمان بیشتر و بررسی های کارشناسی دارد.

نکته دیگر اینکه «قسمت ممنوعه» که در خبر به آن اشاره شده چگونه معنا پیدا می کند حال آنکه کلید این قسمت توسط حراست یا انتظامات دانشگاه در اختیار قربانیان قرار گرفته است؟
نکته دیگر خبر موضع گیری وی درباره امکان آبیاری درختان داخل «قسمت ممنوعه» از خارج این محوطه و پشت فنس ها است.
به طور حتم قربانیان این حادثه برای اولین بار نبوده که به قصد آبیاری درختان آن منطقه، وارد به اصطلاح قسمت ممنوعه شده بودند. بدون شک این اقدام بارها و بارها توسط ان دو نفر یا سایر کارکنان فضای سبز دانشگاه انجام شده و همگی به وظایف خود اشراف کامل داشته اند. شنیده ها حاکی از این است که در اطراف آن محوطه هیچ گونه امکانات مکانیزه آبیاری، لوله های آب و یا شلنگ های سیستم آبیاری قطره ای وجود ندارد. پس آبیاری درختان داخل محوطه محصور شده با فنس، یا باید از طریق تانکرهای آبرسانی و یا به شیوه سنتی انجام بشود که ظاهرا انجام همین شیوه سنتی این حادثه را رقم زده است.
گمانه زنی ها درباره این خبر نشان می دهد که فرار رو به جلوی مسئولان دانشگاه آزاد نجف آباد در اعلام مقصر حادثه بدون داشتن صلاحیت اظهار نظر در این باره و بررسی های کارشناسان ذی صلاح،  صرفا برای فرار از تبعاتی است که احتمالا متوجه دانشگاه می شود.

حال باید منتظر  موضع گیری رسمی دانشگاه و مراجع ذی صلاح در خصوص این حادثه باشیم.

غرق شدن سهل انگاری سهل انگاری؛ کلیدواژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد + جوابیه دانشگاه                                     300x255

خبر ایسنا غرق شدن در استخر دانشگاه آزاد

غرق شدن ۲نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد

نجف آباد نیوز

پیرو انتشار این متن، دانشگاه آزاد نیز جوابیه ای صادر کرد که عین آن را در ادامه می توانید مشاهده کنید.

جوابیه سهل انگاری سهل انگاری؛ کلیدواژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد + جوابیه دانشگاه        213x300

جوابیه دانشگاه آزاد

البته در متنی که خبرگزاری ایسنا راجع به این حادثه تنظیم کرده، این جملات به نقل از مدیر کل دفتر ریاست دانشگاه آورده شده و شهروندی که این تحلیل را نوشته اند، بر همین اساس متن خود را تنظیم کرده اند. اصل خبر ایسنا نیز تا لحظه تنظیم این متن بر روی سایت موجود بود و می توانید آن را از این طریق دنبال کنید:

خبر اصلی ایسنا

جوابیه سهل انگاری سهل انگاری؛ کلیدواژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد + جوابیه دانشگاه       300x200

جوابیه دانشگاه آزاد