فشار های حساب شده برای حذف «منتظری»/شورا، کم نَیارِه

دسته: اجتماعی , یادداشت
یک دیدگاه
سه شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

با وجود برنامه ریزی منتخبان شورای پنجم شهر نجف آباد جهت انتخاب شهردار طی روزهای اخیر، این اتفاق به دلیل فشار عجیب و غریب «افراد در سایه» روی برخی اعضای شورا هنوز روی نداده و همین موضوع افکار عمومی را مشوش و بسیار نگران کرده است.

در برابر فشارهای این افراد از جمله یکی از سرمایه داران بی درد و پُر حرف که پیاده نظامش آن را در فضای مجازی دنبال می کنند، منتخبان لیست امید در شورای پنجم بر دو راهی سختی قرار گرفته اند. اگر منتظری را تایید کنند، باید هزینۀ لابی این «یقه سفیدِ منفعت طلب» را بدهند و در غیر این صورت هم جوابی برای افکار عمومی ندارند.

در نقطۀ مقابل، اعضایی که خارج از این لیست، رای آورده اند، انتخاب خود را مشخص کرده و منتظر تصمیم سرنوشت ساز این افراد مانده اند. فشارهای وارد آمده که بعضاً دانسته یا نادانسته توسط برخی چهره ها و رسانه های ظاهرا حرفه ای شهر نیز دامن زده می شود، راهکارهای دیگری را هم پیشِ پای برخی منتخبان شورا قرار داده است.

آن ها می توانند با طولانی کردن زمان انتخاب شهردار، به این امیدوار باشند که سایر شهرهای مهم استان، منتظری را به عنوان شهردار انتخاب کرده و یا خود او از بلاتکلیفی خسته شده و به شکلی میدان را خالی کند. در این صورت به نوعی از فشار هر دو طرف خلاص می شوند. البته گزینۀ دیگری نیز هست: در فرصتی که افکار عمومی خسته و بالطبع فشار آن کاهش پیدا می کند، گزینه ای غیر از شهردار فعلی معرفی شود.

 

«منتخبان مردم» شجاعانه بایستند

نجف آباد به اذعان بسیاری از کارشناسان و چهره های شاخص چپ و راست، پس از سال ها در دوران فعلی رنگ آرامش و پیشرفت را به خود دیده. پیشرفتی که بخش قابل توجهی از آن به واسطه همراهی شورای شهر چهارم و شهردار اعتدال گرای آنها اتفاق افتاده است و منشا خیر برای شهر و مردمش شده است.

در این شرایط، مردم شورایی صالح را با رای قاطع خود انتخاب کردند تا روند خدمت رسانی ادامه پیدا کند. هیچ کدام از اعضای شورای فعلی، در تبلیغات انتخاباتی خود سخنی از حذف منتظری نزدند که اگر زده بودند، الآن در این جایگاه نبودند. چهره های شاخص لیست امید و حامیان آنها در مصاحبه ها و پیامهای قبل و بعد از انتخابات، بارها بر این تاکید داشتند که «منتظری اولین گزینۀ  برای شهرداری نجف آباد است، مگر این که شخصی قوی تر پیدا شود»

در حال حاضر که هیچ گزینۀ قوی تری با رزومه سنگین تر و پویاتر، حاضر به مدیریت شهری با سرانه درآمدی کمتر از ۳۰۰ هزار تومان (در مقایسه با یک و نیم میلیونی برخی شهرهای اطراف) نشده، منتخبان مردم باید بدانند که بهترین و مطمئن ترین پشتوانه آن ها، همین مردم هستند.

انتظار می رود، این افراد به خصوص اعضای لیست امید، شجاعانه و فارغ از فشارهای وارده، صلاح شهرشان را در نظر گرفته و با رای قاطع به بهترین گزینه موجود، روند خدمت رسانی در این دیار را ادامه دهند.

 

چرایی مخالفت گروهی خاص با منتظری

شنیده میشود ریشه مخالفت های امروز این افراد که بعضا «با نام یا گمنام» میگویند و میخندند ، مشاورت و پشتیبانی فردی کاسب کار بازنشسته است  که در این سال ها، ثروتی عظیم به هم زده است. او در سالهای نه چندان دور، از حریف اقتصادی اش در معامله ای پر سود شکست خورده و از او کینه به دل می گیرد. آن حریفِ قَدَر، در دوران منتظری  پروژه ای مهم را به صورت مشارکتی با شهرداری اجرا می کند که همین می شود بهترین دلیل برای سیبل شدن «جوانِ خادمِ مردم».

این آدم سیاست مدار که در اطرافیانش، می توان برخی چهره های افراطی تازه به دوران رسیده را نیز مشاهده کرد، از بعد از انتخابات مجلس دهم شروع به سازماندهی عده ای مدعی «اصلاح طلبی» کرده و در آستانۀ انتخابات شورای پنجم، به نوعی اصلاح طلبان واقعی، قدیمی و شناسنامه دار شهر را دور می زند.

او  و مریدانش، کمترین سابقه را در جریان اصلاح طلبی داشته و تقریباً کمترین هزینه  را در این مسیر پرداخت نکرده اند. یکی شان، تمام سابقۀ اصلاح طلبی اش را در یک جمله خلاصه کرده: «من در دوره قبل نماینده دکتر روحانی پایِ صندوق رای بوده ام.»

قدرت و ریال این فرد به حدی  است که قلم های زیادی را هدایت یا اجاره کرده و با کوچکترین حمایت از مسعود منتظری، شدیدترین برخورد را در قالب تهمت، دروغ و تخریب بر علیه گوینده سازماندهی می کنند. بیشترین این حملات نیز متوجه چهرههای شاخص و واقعی جریان اصلاح طلبی شده است.

مردانِ واقعی اصلاح طلب معتقدند که منتظری هر گرایش که داشته باشد، مدیری است دلسوز، فداکار و کاردان که در بدترین شرایط اقتصادی کشور، بهترین کارها را به سرانجام رسانده. بارها اعلام کرده اند که عملکرد منتظری رضایت اقشار مختلف مردم عادی، نخبگان و مسئولان ارشد شهرستان، استان و حتی نظام را جلب کرده و این روند باید ادامه داشته باشد.

مردم از منتخبان خود در لیست امید و خارج از آن، انتظار دارند، انتظارشان را برآورده کرده و شهرشان را  برای جبران سال های عقب ماندگی که بخشی از آن در این چهار سال جبران شده، یاری کنند.

 


نوشته شده توسط:سخا - 3716 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
دانیال داودی سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۲۳ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم.
با سلام و احترام.
دوست عزیز خبرنگار بنده یک سوال از شما دارم، جنابعالی از کجا مطمن هستی که به قول شما این منتخبان مردم اقای منتظری را برای شهردار انتخاب خواهند کرد یا خیر. این طور که شما می فرمایید شورایی که هنوز جلسه رسمی نگرفته خواهان اقای منتظری است و افراد با نفوذ نمی گذارند اتفاقا کار شما اشتباه هست اگر آن افراد با نفوذ نمیگذارند این اقا شهردار شود جنابعالی دارید علنی از ایشان حمایت می کنید. بنده نه مخاف و نه موافق اقای منتظری هستم تا زمانی که در یک فضای مناسب کار و عملکرد ایشان شفاف سازی شود و مطالعه گردد که ایا در این چهار سال عدالت را در نقطه به نقطه شهر رعایت کرده است یا خیر و نکته ای دیگری را عرض کنم و این است که قحط الرجال که نیست که حالا اگر اقای Xنشه و به جاش اقای Y بشه دیگه اخر دنیاست. مطمن باشید انقدر افراد با صلاحیت تر و ولایت مدار و با سواد تر در این شهرستان وجود دارد که با امدن انها این مسولین دیگر حرفی برای گفتن ندارند. پس لطفا و خواهشا اجازه بدهید که خود منتخبین مردم شهردار اینده شهرشان را انتخاب کنند و شما هم از فشار رسانه ای تان کم کنید. با سپاس

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.