محکومیت مرغدار به یک سال زندان

دسته: اجتماعی , کشاورزی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۸ آذر ۱۳۹۷
محکومیت مرغدار به یک سال زندان  محکومیت مرغدار به یک سال زندان                155x105

یک مرغدار که روابط عمومی شبکه دامپزشکی استان از او به عنوان «متخلف» نام برده، به دلیل حمل بوقلمون زنده بدون اخذ گواهی قرنطینه بهداشتی به یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از تصدی گری هر گونه شغل دامپروی، پرورش طیور و آبزیان محکوم شده است.

محمدمهدی حسن پور رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گفت: با پیگیری‌های کارشناسان این شبکه و همکاری مراجع محترم قضایی و نیروی انتظامی و انجام بازدید از محل واحد بوقلمون داری مربوطه، این تخلف شناسایی شد.

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به معرفی وی از سوی این شبکه به مراجع محترم قضایی و اقرار صریح و مقرون به واقع متهم نسبت به اصل موضوع و دفاعیات غیرموجه وی، دادگاه بزه انتسابی را محرز و مسلم دانست و با استناد به ماده های ۶۸۸ و ۲۳ قانون مجازات اسلامی، متهم را  محکوم نمود.

وی در پایان اذعان داشت: حمل و نقل طیور و دام بدون اخذ گواهی بهداشتی قرنطینه ای و تایید سلامت، چه در داخل و چه در خارج از استان ممنوع است.

نجف آباد نیوز: طی سال های اخیر شاهد شیوع گسترده بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در نجف آباد و شهرهای اطراف آن بوده ایم که از نظر مسئولان ریشه اش در مرغداری ها به ویژه واحد های سنتی است ولی خیلی از فعالین این بخش، دلیل اصلی آن را  بوقلمون های وارداتی می دانند.

 


نوشته شده توسط:سخا - 3489 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.