برخی مشکلات و نواقص مجتمع آموزشی شهید حججی که با کار جهادی بنیاد برکت، سازمان نوسازی مدارس و ارگان‌های مختلف شهرستان در کمتر از هشت ماه ساخته شد، برطرف گردید و این مجموعه به زودی با حضور مدیران ارشد کشور و استان به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

کار جهادی در مجتمع شهید حججی نجف آباد+تصاویر

برخی مشکلات و نواقص مجتمع آموزشی شهید حججی که با کار جهادی بنیاد برکت، سازمان نوسازی مدارس و ارگان‌های مختلف شهرستان در کمتر از هشت ماه ساخته شد، برطرف گردید و این مجموعه به زودی با حضور مدیران ارشد کشور و استان به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

ایمنا:مجتبی راعی فرماندار نجف‌آباد  گفت: به دنبال طرح مشکلات شهرستان از نظر کمبود سرانه فضای آموزشی در دیدار خانواده شهید حججی با مقام معظم رهبری، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد برکت عهده‌دار ساخت این مجتمع بزرگ و کم‌نظیر در سطح شهرستان شدند و اواخر سال گذشته این پروژه کلنگ‌زنی و با سرعت ادامه پیدا کرد.

راعی با اشاره به وجود مشکلات زیاد در مسیر اجرای این طرح بیان داشت: ساخت این مجتمع سی کلاسه که سه مدرسه در مقطع دبستان، متوسطه اول و دوم را در زیربنای بیش از هفت هزار متر مربع در خود جای داده در شرایط بودجه‌ای کنونی و نوسانات شدید قیمت مواد اولیه، کار فوق‌العاده دشواری بود که تنها با تلاش جهادی و شبانه‌روزی مجموعه‌های مختلف همچون بنباد برکت، سازمان نوسازی، آموزش و پرورش استان و شهرستان و دیگر دستگاه‌های خدمات رسان میسر گردید.

معاون استاندار اصفهان با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفته برای رفع برخی مشکلات و نواقص طرح در روزهای اخیر خاطر نشان کرد: از مجموع سیصد و پنجاه و هشت واحد آموزشی فعال در بخش مرکزی شهرستان، نزدیک به چهل درصد به عنوان فضاهای فرسوده شناخته می‌شوند که از این میزان هم هفتاد مدرسه در اولویت نوسازی و بازسازی قرار گرفته‌اند.

وجود یکصد پیش‌دبستانی، یکصد و سی و پنج ابتدایی و بیش از یکصد و بیست مدرسه در مقاطع متوسطه اول و دوم دیگر موردی بود که رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان با بیان آن گفت: خیران و سازمان نوسازی مدارس استان تاکنون تلاش‌های خوبی در مسیر رفع کمبودهای شهرستان در این زمینه داشته‌اند و امیدواریم در آینده نیز شاهد تداوم این روند و کلنگ‌زنی چند مدرسه جدید در نقاط مختلف شهرستان باشیم.

راعی ادامه داد: حدود ۵۶هزار دانش‌آموز داریم و سالیانه به طور متوسط بیش از هزار نفر نیز به این آمار اضافه می‌شوند. با توجه به مشکلات عدیده‌ای که در زمینه سرانه فضای آموزشی و کمبود معلم، کادر اداری و حتی نیروهای خدماتی داریم، ساخت مجتمع شهید حججی با ظرفیت تحصیل بیش از هفتصد دانش‌آموز توانست بخشی از کمبودهای موجود را رفع کند.

فرماندار نجف‌آباد همچنین با اشاره به فاصله این مجتمع از شبکه زیرساخت‌های شهری و کار سنگین و قابل تقدیر صورت گرفته برای اتصال آن به شبکه گاز، آب، فیبرنوری، برق و تلفن اظهار داشت: سه مدرسه مستقر در این مجتمع از امکاناتی مانند سالن سرپوشیده ورزشی، نمازخانه، سالن کامپیوتر، کتابخانه، مرکز همایش‌های با ظرفیت چهارصد نفر و برخی دیگر از امکانات جانبی برخوردار هستند و طی روزهای اخیر نیز پیمانکار ساخت زیرگذر آن هم انتخاب شده و به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد.

ارشد‌ترین نماینده دولت در شهرستان در آخرین بخش سخنان خود با تشکر مجدد از مجموعه بنیاد برکت و نوسازی مدارس استان بابت اجرای یکی از کم‌نظیرترین پروژه‌های آموزشی تاریخ نجف‌آباد ادامه داد: با توجه به اختصاص بخشی از زمین‌های نظامی شمال شهر به ساخت مرکز جامع سرطان کشور که با عنایت ویژه مقام معظم رهبری و همراهی سپاه پاسداران تحقق پذیرفته، مذاکراتی نیز در خصوص ساخت این مجموعه با مشارکت بنیاد برکت انجام شده که امیدواریم با نهایی شدن تصمیمات مورد نیاز در این خصوص، به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این مجموعه منحصر به فرد در کشور باشیم.

مجتمع شهید حججی نجف آباد

مجتمع شهید حججی نجف آباد

کار جهادی در مجتمع شهید حججی نجف آباد+تصاویر