تعطیلی واحد بازیافت لامپ کم مصرف در نجف آباد

دسته: اجتماعی
دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ دی ۱۳۹۵
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، معاون فنی اداره کل محیط زیست استان اصفهان گفت: این کارخانه در هرساعت ۱۰ هزار لامپ را خنثی می کرد اما به علت نداشتن مواد اولیه و عدم انتقال لامپ های فرسوده به این واحد، از چند ماه پیش تعطیل شده است.
آقای رجبعلی قاسمی با اشاره به مضر بودن جیوه موجود در لامپ کم مصرف و فلورسنت برای محیط زیست و انسان افزود این کارخانه با خرد کردن لامپ گاز جیوه را از شیشه جدا و امکان استفاده مجدد از آن را فراهم می کند.
آقای رعنا مدیر کارخانه خواستار حمایت مسئولان برای فعالیت مجدد کارخانه شد و گفت: همکاری شهرداری ها در تحویل لامپ های دور ریختنی به این کارخانه می تواند فعالیت مجدد این واحد و کارگران شاغل را امکان پذیر کند.

 


بازدید: ۲۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۲:۰۷ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

تولید لامپهای فلورسنت T5 و T8 وفلورسنت گرد ده ها سال است تولید با مصرف ۵٠% برق فولید میشود
اگر آقای مدیر عامل توقع همکاری شهرداری ها در تحویل لامپ های دور ریختنی به کارخانه داشته باشد این کار عملی نیست کارخانه می تواند لامپهای فلورسنت بدون مصرف را از مردم با قیمت بسیار کم خریداری کند . لاآزم است که کارخانه محلی در شهرستانهای بزرگ برای جع آوری لامپهای فلورسنت بدون مصرف باشد . حد اکثر کمک شهرداری ها ممکن است این باشد که مردم را آگاه سازد و آشخاصیکه لامپهای فلورسنت را در آشغال میریزند بعلت جیوه داشتن جریمه کند

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.