مخدر دولتی، فاصله انداز معتاد با قاچاقچی

دسته: اجتماعی
دیدگاه
شنبه - ۱۴ مرداد ۱۳۹۶

دادرس: ابوالفضل ابوترابی در رابطه با اهدای کارت رایگان و دولتی تریاک تشریح کرد: یکی از تجربه هایی که پس از انقلاب اسلامی در راستای کاهش بیماری HIV  دستگیر ما شد، طرح اهدای رایگان سرنگ از جانب داروخانه های کشور بود که خوشبختانه با موفقیت به اجرا رسید. از دیگر تجربیاتی که پس از انقلاب اسلامی در کشور با موفقیت به انجام رسید این بود که از سال ۸۵ به بعد، معتادان را با تفکر و شعار “معتاد مجرم نیست، بیمار است” را در کمپ های ویژه ترک اعتیاد بستری می کردند در صورتی که قبل از این اتفاق معتادان مجرم شناخته می شدند و به زندان می رفتند، جزای نقدی پرداخت می کردند و شلاق می خوردند.

وی همچنین در این باره افزود: در گام سوم قانون  و دولت در راستای کاهش آمار اعتیاد در کشور اقدام به طرح توزیع کارت های دریافت تریاک کرده است. اجرای این طرح به این صورت است که دولت موظف است معتادان و خانواده آنها را بیابد و مطابق قانون به آن ها تریاک بدهد (البته دادن مواد به تدریج جهت ترک اعتیاد کاهش می یابد)، خانواده آن ها را تحت پوشش قرار می دهد و در نهایت فرد معتاد به کمک دولت کم کم از اعتیاد فاصله می گیرد. از دیگر دلایل اساسی اجرای این طرح این است که معتادان  مواد صنعتی پرخطر مانند هروئین، شیشه، کراک و… را کنار گذاشته و به دلیل رایگان بودن تریاک، به این ماده مخدر سنتی و کم خطر روی می آورند.

ابوترابی در پایان خاطرنشان کرد: از طرف دیگر عامل حیاتی عمل به این طرح دور شدن معتادان از فروشندگان مواد مخدر است و کساد شدن بازار خرده فروشندگان مواد مخدر است که دولت را جهت دستیابی آسان تر به عده فروشان رهنمود می شود.


بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
عالی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۸:۳۸ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

نماینده محترم کلا از اول با تمام اصول و اقدامات دولت مخالف است بفرمایید با چی موافقی تا دولت همان کند

دانیال داودی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۲:۰۳ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

بسیار خرسند هستم از این تصمیم خردمندانه و خوشحال تر از ان اینکه جناب اقای ابوترابی دیدگاهی جالب نسبت به این موضوع دارند.هرچند که این تصمیم باعث شد در گروه های اجتماعی این عمل تا حدی خنده دار به نظر برسد ولی اگر درست و اصولی اجرا شود اولا تمام خرده فروش ها بساط شان جمع خواهد شد که این یعنی یک انقلاب بزرگ در کشور برای این افراد بذهکار و دوما اینکه مواد مخدری که به دست این معتادان داده میشود دارای الودگی نیست چون بسیاری از این مواد فروشان موادی خطرناک مخلوط با این تریاک می کنند که خودعامل بسیاری از امراض دیگر است و سوما اینکه کمتر به سمت مواد مخدر صنعتی روی می اورند و چهارم اینکه میشود کم کم انها را کنترل و به سمت بهبودی هدایت کرد. امیدوار، وارزو دارم که در هیچ خانواده ای معتاد وجود نداشته باشد. ای کاش بعضی انسانها نیز ارزش انسان بودن خود را می دانستند و اینگونه خود را خار و ذلیل نمی کرند با این مواد مخدر….و ای کاش مسولین قدری بیشتر روی فرهنگ سازی و اشتغال جوانان کار می کردند که یکی از دلایل اصلی روی اوردن جوانان به اینگونه تفریحات (چون ابتدا از روی تفریح وارد اینکار می شوند) نبود ابتدا شغل و دوما تفریحات و امکانات رفاهی در کشور می باشد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.