نظرات مردم درباره مراسم تشییع شهید حججی

دسته: اخبار نجف آباد , شهدای مدافع حرم
دیدگاه
سه شنبه - ۷ شهریور ۱۳۹۶

سلام بر شهید بی سر

به دنبال پخش اخباری در خصوص تحویل پیکر پاسدار شهید مدافع حرم محسن حججی، فعالین فضای مجازی نجف آباد در گروه های مختلف به بیان نقطه نظرات و دغدغه های خود در این خصوص پرداختند.

در ادامه بخش هایی از مهم ترین نکات مطرح شده را مرور خواهیم کرد:

الف : کسی از اینکه چه تعداد زائر در مراسم تشیع این شهید والامقام شکرت می کند اطلاعی در دست ندارد و قابل پیش بینی هم نیست .
ب : تا الان خبری از وصیت نامه شهید در دست نیست و کسی نمی داند که مقبره شهید در کجا قرار خواهد گرفت
ج : مدیریت واحد و کار بلد و مردمی در چنین مواقعی لازم هست تا مردم در اثر ازدحام جمعیت دچار مشکل نشوند و این مردم هستند که باید فکری برای پیش برد امور و از همه مهمتر مهمان نوازی و به قول معروف آبرو داری انجام بدهند ، تا این اتفاق بزرگ و تکرار نشدنی در اذهان همه شرکت کننده گان و مهمانان شهرستانی به نیکی به یادگار باقی بماند .

احتمالات و سوالات:
الف : میزان ذخیره آب آشامیدنی شهر پاسخگوی چه تعداد زائر در روز میباشد و در صورت لزوم تانکر های حمل آب آشامیدنی تحت نظارت و مدیریت چه کسی باید اقدام به آب رسانی بنمایند .
ب : برای یک تجمع حداقل یک میلیون نفری چه میزان مخزن آب شرب و همچنین آب سرد کن و همچنین یخ لازم هست و آیا دستگاه های متولی کشش لازم را دارند یا نه و اگر جواب منفی است مردم چگونه میتوانند همراهی کنند .
ج : ترابری شهری جهت انتقال زوار از محل پارکینگ های خودرو تا محل تشیع توان جابجایی چه تعداد نفر را دارد و درصورت حضور میلیونی زائر ، خیرین و صاحبان خودرو های عمومی چگونه در جهت کمک به تسهیل آمد و شد میتوانند مفید واقع شوند .
د : مساجد و حسینیه ها و مدارس در چه سطح از آمادگی به سر می برند و جهت آماده سازی و فراهم نمودن امکان اسکان و پذیرایی چند روزه آیا نیاز به اقدام مردمی جهت غبار روبی و تهیه اقلام نیست ؟
ج : شبکه انتقال برق توان روشنایی محل تدفین و احتمالا پارکینگ با استعداد ده تا بیست هزار خودرو را دارد ؟ و اگر نه نیاز به فراخوان جهت تهیه دیزل ژنراتور وجود دارد یا نه .
د : جهت خدمات رسانی بهداشتی و در مانی به حداقل یکصد هزار نفر زائر چه تعداد پزشک و بهیار نیاز هست و آیا شهرستان استعداد سرویس دهی به این تعداد مدد جو را دارد و نیاز به فراخوان عمومی هست یا نه ؟

و : برای تغذیه غریب به پانصد هزار نفر زائر در سه وعده غذایی چه تعداد آشپز و خدمه لازم هست و آیا شهرستان توان سرویس دهی به این تعداد را دارد ؟

و کلی سئوال دیگه


بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

شهید بی سر سلام

  علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

  نجف آباد به خود از ته دل می بالد
  چون گل بی سر سرباز حرم می آید

  همسر غمزده اش منتظر رجعت یار
  سر به سجاده شکر زآمدنش می ساید

  فاضل نجف آبادی

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۷:۲۵ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

احمد
مهمان داریم چه مهمانی
نجف آباد به سالهای دفاع مقدس بازگشته, همه شهر دوباره پر میشود از ملائکی که مستقبل شهدا هستند, اینجا هیچ ارگانی مدیر نیست, مدیر اقا محسن حججی است , ایشان به همه همشهری هایش که این چند روز در فراقش اتش گرفته اند اجازه نوکری داده, حالا اگر دلت میخواهد کاری کنی خادم باش. هر نجف آبادی یک خادم. هر کس به هر اندازه که می تواند خودش را برای حضور میلیونی مردم و پذیرایی از آن ها آماده کند.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.