احتمال خرابکاری در ایستگاه های صلواتی/توصیه های جدی مسئولان

دسته: اجتماعی , ایثار و شهادت
یک دیدگاه
جمعه - ۱۰ شهریور ۱۳۹۶

مسئولان مرتبط با برپایی موکب ها و ایستگاه های صلواتی مراسم تشییع شهید حججی، امروز مطالب زیر را در مسجد جامع برای نمایندگان هیات های مذهبی بیان کردند.

– علاوه بر دستگاه های اجرایی و مجموعه هایی که در مسیر تشییع مستقر هستند (میدان میوه، دانشگاه ها، ادارات مختلف و سایر مراکز) امکان استقرار موکب و ایستگاه صلواتی هیات های مذهبی و دیگر مجموعه های مردمی نیز در مسیر وجود دارد.

– متقاضیان ضمن ارتباط با ناحیه مقاومت بسیج، نوع پذیرایی و امکانات خود را تشریح کنند تا برای انتخاب محل مناسب، برنامه ریزی لازم صورت گیرد. توزیع این مراکز باید به گونه ای باشد که شرکت کنندگان با مشکل خاصی مواجه نشوند.

– هیات ها، هر امکاناتی که دارند را به میدان بیاورند. البته ممکن است از سایر نقاط استان نیز کمک هایی برسد که در این صورت، بین مجموعه ها توزیع خواهد شد.

– با توجه به شرایط خاص امنیتی و احتمال خرابکاری برخی افراد و مجموعه ها، هر موکب برای عوامل خود کارت شناسایی مخصوص طراحی، یک نمونه از کارت  و آمار عوامل اجرایی اش را با ما هماهنگ کند.

– تا حد امکان از نیروهای بسیجی برای تامین امنیت موکب ها استفاده خواهد شد ولی در عین حال مدیریت هر موکب باید حساسیت لازم را داشته باشد. اطراف محل خود را محصور و غیر قابل نفوذ کنند. از افراد ناشناس، هیچ گونه نذری را قبول نکرده و اجازه فعالیت آن ها در این فضاها را ندهند.

– شروع برپایی موکب ها، یک روز قبل از تشییع باشد تا مشکلات ترافیکی ایجاد نشود. عوامل اجرایی نیز وسایل نقلیه خود را در اطراف پارک نکنند تا در زمان ورود جمعیت، مشکلی برایشان ایجاد نشود.

– با وجود هماهنگی های صورت گرفته برای تامین فشار آب در محدوده تشییع، موکب ها بهتر است آب مورد نیاز خود را به صورت تانکر تامین کنند. خط ویژه ای برای تامین آب در نظر گرفته شده و حتی فشار برخی نقاط شهر برای اطمینان از آبرسانی، کاهش پیدا خواهد کرد. تانکرهای متعددی نیز در طول مسیر و محدوده جنت الشهداء مستقر خواهند شد.

– برای درج نام و عنوان هیات و موکب مشکل خاصی وجود ندارد ولی در راستای حفظ وحدت و همدلی شکل گرفته در سطح شهر، از استفاده از تصاویر متفرقه و یا هر گونه اطلاع رسانی غیر مرتبط با شهید، خودداری کنید. توجه تمامی ایران و حتی دنیا به روز تشییع شهید در نجف آباد معطوف شده، نباید امکان سوء استفاده تبلیغاتی را به دشمنان بدهیم.

– موکب باید شکیل و تمیز باشد و برخورد عوامل اجرایی با مردم نیز بسیار محترمانه باشد. پذیرایی از مردم در زمان مناسب شروع شود تا در زمان اوج جمعیت، با موکب های خالی از امکانات مواجه نشویم.

-طبق گزارش عوامل انتظامی و راهور، در مراسمی که پیش از این برای شهید گرفته شده، با وجود محدودیت های ترافیکی در ورودی ها و معابر مختلف شهر، حتی یک نفر نیز شکایتی به ماموران ارائه نکرده. حتی دیده شده که رانندگان تاکسی، ایستگاه خود را برای استفاده وسایل نقلیه ای که از خارج شهر آمده بودند، تخلیه می کردند.


بازدید: ۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
دانیال داودی جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۵:۱۱ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

سلام شهید حججی خوش امدی به وطن
ببین چگونه مردم لحظه شماری میکنند امدنت را
ببین چه غوغایی به پا کرده ای
مگر چه کردی تو ای جوان نجف ابادی
که اینگونه خیابان ها ازین بندی شده
زودتر بیا که دیگر صبر دل ها لبریز شده از شوق حضورت
بیا که با امدنت خونی تازه جریان پیدا کند در شریان شهر
بیا که با امدنت رفتنی ها بروند و تو بمانی و تو بمانی و ….

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.