دلیل پیدایش بوروکراسی فاسد

دسته: اقتصادی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۳۰ مهر ۱۳۹۶

رادیو گفت و گو: نماینده مردم در مجلس در خصوص جزییات طرح جامع مدیریت یکپارچه شهری گفت:امروز در سیستم مدیریت کشور خلایی احساس می شود که این امر ناشی از وجود یک ساختار اشتباه است که منجر به دردسرهایی برای مردم و پیدایش بروکراسی فاسد در کشور شده است.

ابوالفضل ابوترابی گفت:افزود:تا زمانی که ما این مسیر راطی نکنیم شرایط به همین منوال پیش خواهد رفت.منابع به هدر می رود و مردم ناراضی خواهند بود و در همین ساختار اختلاسگران به راحتی رشد و نمو پیدا می کنند.باید در این ساختار نگاه پایین به بالا داشته باشیم. با تعدد،تفکیک یا ادغام وزارتخانه ها مشکل ساختاری کشور را نمی توانیم حل کنیم.

ابوترابی در ادامه این بحث گفت: در طرح جامع مدیریت یکپارچه شهری  با الگو گرفتن از کشورهای موفق این امر به خوبی مدنظر قرار گرفته به صورتیکه مردم بطور مستقیم شهردار و شوراها را انتخاب می کنند و شهردار هم کابینه ای را مشخص و بودجه های را تعیین می کند که این امر به تصویب شورا می رسد و معاونان شهردار رای اعتماد می گیرند و بر کارهای شهردار نظارت می کنند و تمامی اختیاراتی که به وزارتخانه ها داد شده و بعضا دچار فساد نیز هستند به سیستم مدیریت شهری سپرده می شود.


بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
bamaram پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۵:۳۷ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

آقای ابوترابی بورکراسی فاسد حاصل عدم وجود دستگاه نظارتی کارآمد است و نه وزارت خانه ها بروید فاسد ها را تنبیه کنید نه اینکه سیاسی بازی کنید!

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.