دیوار کوتاه مردم در تامین کسری بودجه

دسته: اجتماعی , اقتصادی , یادداشت
۲ دیدگاه
سه شنبه - ۲ آبان ۱۳۹۶

مسئولین هر جا بودجه کم بیاورند، دیواری کوتاه تر از مردم سراغ ندارند. به جای حذف یارانه پردرآمدها، کاهش حقوق های میلیونی (بخوانید نجومی و ناعادلانه)، جلوگیری از حیف و میل بیت المال در فوتبال، مهار قاچاق و افزایش درآمدهای گمرکی و خیلی راه های دیگر، مستقیم و بدون دردسر از جیب مردم مطالبه می کنند.

یکی از این راه ها، اضافه کردن اقلام و تبصره های رنگارنگ و ناشناخته به قبوض خلق الله است. عناوینی همچون مالیات، تبصره۲ و۳، قانون بودجه، مالیات بر ارزش افزوده، تفاوت بیمه، حق بیمه، آبونمان، عوارض، کسر هزار ریال و هر عبارت دیگری که قابل اختراع و نوشتن باشد.

عدد و رقم این مخلفات غیرشفاف، گاهی دو تا سه برابر هزینه ای است که مشترک مصرف کرده. جالب است که روی این قبوض کمترین توضیحی بابت شفاف سازی این عناوین ریز و درشت داده نشده و تنها پرداخت کننده به مصرف بهینه و رعایت نکات ایمنی دعوت شده است.

به هر مسئولی نیز که معترض شوی، توپ را به زمین دیگری انداخته و از پاسخگویی طفره می رود. حالا که همه شعار شفافیت و حقوق شهروندی می دهیم، لااقل برای این بندگان خدا که مجبورند از سفره زن و بچه شان بزنند و چاله و چوله سوء مدیریت ها را پر کنند، توضیح دهیم که این پول های اضافه را به چه اسمی می گیریم.


بازدید: ۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
بنده ان شالله خدا پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۵:۲۶ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

حالا که نتوانستید در این چند سال با تورم و تحریم و توهین به اهداف خود برسید ناچارا دوباره به همان روش قبلی سعی در رسیدن به اهداف شوم خود شدید وای بر شما منافقین ریاکار که از میوه برجام می خورید و سعی در چاره کردن آن دارید از مهار تورم و کمی تنفس مردم ناراحتید پای حقوقهای نجومی را وسط می کشید در حالی که فاسد ترین دولتها را با کودتای رسانه های و از روی خون بی گناهان روی کار آوردید! وای بر شما وای بر اربابتان وای بر عاقبتتان اگر بیدار نشوید. دست بر دارید از این کینه ورزی ها ! به قول معروف ۱۶ ملیون هم عدد بدی نیست کمی طاقت شکست داشته باشید.

bamaram پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۵:۳۵ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

خدا رو شکر که کم کم از جیبمان کمی بر می دارند مثل دکتر جان یه هویی با یک تورم خود ساخته یک شبه جیبمان را خالی نمی کنند!!

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.