مزار شهدای نجف آباد تکمیل شود

دسته: اجتماعی , ایثار و شهادت
۲ دیدگاه
یکشنبه - ۲۸ آبان ۱۳۹۶

ایمنا: نماینده مردم در مجلس گفت: طرح بهسازی و نوسازی مزار شهدای نجف آباد که هماهنگ با سراسر کشور چند سالی است به اجرا در آمده، کار خوب و بسیار شایسته ای است که بایستی با رفع برخی نقاط ضعف آن را تکمیل کرد.

ابوالفضل ابوترابی  اعلام داشت: «تا قبل از مرمت قبور شهدا، با وضعیت بسیار بدی مواجه بودیم به طوری که در خصوص برخی شهدا به دلیل فوت والدین، نبود تمکن مالی یا سکونت اقوام در خارج از شهرستان، مزار شهید از نظر ظاهری با مشکلات زیادی مواجه شده بود و حتی شخصا قبر شهیدی را دیدم که حیوانات موذی به داخل آن نفوذ کرده بودند.»

ابوترابی با تشکر از دولت و بنیاد شهید بابت اجرای طرح ساماندهی و مرمت مزار شهدا بیان داشت: «در این میان چند نقطه ضعف مشاهده می شود. اولین مورد مربوط به حذف پرچم جمهوری اسلامی ایران از بالای قبور شهدا است و در مورد دوم هم بایستی به حذف تصاویر این بزرگواران از بالای قبور اشاره کرد.»

عضو کمیسیون شاهد مجلس از تلاش ها و اقدامات شهرداری برای زیباسازی محیط و فراهم کردن زیرساخت های جنت الشهدای نجف آباد نیز تقدیر نمود و اضافه کرد: «این نقص ها، قبر شهیدان را شبیه دیگر اموات کرده در حالی که قبور عادی اکثرا دارای تصویری نقش بسته بر یک قطعه سنگ در بالای قبر هستند.»

وی گفت: «اگر برخی در جامعه فقط ادعای عمل به دستورات اسلام را دارند، شهدا با عمل و فداکاری خود پایبندی به ارزش های انسانی و اسلامی را ثابت کردند و به جرات می توان آن ها را به قول یکی از بزرگواران امامزادگان اهل یقین دانست.»

اشاره به گله مندی بسیاری از خانواده شهدا در این خصوص دیگر مطلبی بود که ابوترابی با بیان آن افزود: «به همین منظور با پیشنهاد یکی از طلبه های علاقه مند به مباحث ایثارگری و تاریخی، برای  ۲۲شهید روستای زادگاهم عزیز آباد که مدفن پدر، عموها و دیگر اقوام بنده است، تصاویری مشابه با کار انجام شده در گلزار شهدای اصفهان با هزینه شخصی ام ساخته و آماده نصب شده است.»

اظهار امیدواری برای الگو شدن این کار در دیگر نقاط شهرستان به ویژه جنت الشهدای نجف آباد آخرین مطلب ابوترابی در این گفت و گو بود.


بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
دانیال یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر شما
اقای ابوترابی میشه بفرمایید چقدر به مزار ادم های زنده اهمیت دادید در این مدت تقریبی هشت سال اول به فکر زنده ها باشید بعد به فکر اموات. شهدا نیاز به من و شما ندارن. نیاز به سنگ و گلدسته ندارند ولی انسان های زنده نیاز به مسکن دارند نیاز به کار دارند.
اینقدر فضا را به حاشیه نبرید که وظایف اصلیتان را مردم فراموش کنند.
با سپاس

مهسا جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - ۶:۲۲ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه چراغهای رنگی هم پایین پای شهدا در جای نامناسب قرار گرفته اند و من خودم بارها شاهد زمین خوردن مردم و مشکل تردد برای معلولین ویلچیر نشین بوده ام

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.