حماسه بسیج

چند شب اغتشاش در برخی نقاط شهرستان خاتمه یافته ولی بسیجیان در کنار دیگر نیروهای امنیتی و انتظامی همچنان مقتدرانه در صحنه حضور داشته و ضامن تداوم امنیت شده اند.

این حضور چندین ساعته که با حداقل امکانات رفاهی و گرمایشی انجام می گیرد، تحسین اقشار مختلف و حتی منتقدین سرسخت بسیج را به همراه داشته. در این میان نیروهای انتظامی و امنیتی نیز فعالیت چشمگیری دارند ولی ویژگی داوطلب بودن، حضور بسیجیان را نمود ویژه ای بخشیده است.

مطمئنا بدون مشارکت گسترده نیروهای بسیجی، امکان جمع و جور کردن اوضاع متشنج برخی شهرها میسر نمی شد و در این میان برخی نیروهای این «لشکر مخلص خدا»، طی درگیری ها با آسیب های شدید جسمی نیز مواجه شدند.

متولیان امنیت، وظیفه خود را به خوبی انجام دادند و باید منتظر اقدام مسئولانی بود که عملکردشان زمینه ساز بروز اعتراضات به حق اخیر شد. آیا همان رویه قبل را ادامه داده و یا با تکیه بر توانمندی های داخلی، فکری به حال مشکلات عدیده مردم خواهند کرد.

یک نظر

  1. احسنت
    از بین چند صد نفر دوستان بسیجی مدافع حریم امنیت شهر، یکی شهید شد و حدود صد نفر، دست و پا و سرشان شکست، جای جای بدنشان مجروح شد، خود و خانوادشان تهدید یا تمسخر شدند؛ ولی پا را از معرکه بیرون نگذاشتند و مردانه و مظلومانه از میراث امام و شهدای عزیزشان دفاع کردند. حال نوبت مسئولین است تا از پناهگاه های خود بیرون آمده و پاسخ فداکاری های آن ها را با عمل به وعده ها به مردم نشان دهند.
    مسئولین عزیز! قول و وعده، جلسه و همایش، بازدید و عکس یادگاری و از این دست مسائل کافی است. نشان دهید چه در چنته دارید و اگر ندارید لطفا کار را به کاردان بسپارید و بیش از این خودتان را مدیون مردم و بیت المال نکنید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کشیدن دندان بدون بی حسی/ به خدا ما آدمیم

نظر مردم- «امیر» نوشته: نمی دانم چرا برخی مراکز درمانی دولتی به بیماران به چشم ...