کشیدن دندان بدون بی حسی/ به خدا ما آدمیم

دسته: اجتماعی , یادداشت
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۲۷ دی ۱۳۹۶

نظر مردم- «امیر» نوشته: نمی دانم چرا برخی مراکز درمانی دولتی به بیماران به چشم بَرده،ب دبخت و … نگاه می کنند و هر بلایی که میخواهند به سر بیمار نازل میکنند.به خدا ما هم آدم هستیم و اگه رایگان خدمات دهی(مثلا …) می کنید، قبلا ما پولشو پرداخت کردیم، هر ماه بالای ۲۰۰ هزار تومان بیمه واریز میکنیم واسه چنین روزایی،بازنشستگی که معلوم نیس چی سرش میاد،حالا چرا اینطوری رفتار میکنن نمی دونم؟!

نمونه تازه از تنور در اومده اش اینکه اخیرا یه خانم جهت کشیدن دندان به پزشک(مخاطب نام معادلی برای پزشک آورده بود که ما ملاحظه کرده و حذفش کردیم) مراجعه میکنه و پزشک بدون بی حس شدن کامل دندان، اقدام به کشیدن دندان میکنه. هر چی بیمار التماس میکنه که «درد دارم و دندان هنوز سر نشده و چرا بی حسی نمیزنی»، دندان پزشک بعد از لق کردن دندان میگه «ناراحتی پاشو برو».

بعد از کشیدن دندان، بیمار به دلیل درد زیاد با افت فشار مواجه میشه و ضعف عمومی بدنشو میگیره و انگشتان دستاش به صورت جمع شده در میاد و دندان پزشک میگه هر وقت خوب شدی پاشو برو.

حالا سوال اینجاس که آقای دکتر(عذرخواهی از پزشکان و دندانپزشکان شریف که لفظ دکتر را برای ایشان بکار بردم) اگه فرزند خودت بود، همین کار رو میکردی؟!

آقای مسئول اگه واسه بستگان شما چنین اتفاقی میفتاد چیکار می کردی؟!! شاید بگید اتفاقه پیش میاد،چند بار،چند مورد؟آقای مسئول، آقای دکتر!آقایی که بهت برخورد،چرا این مسائل رو پیگیری نمیکنید؟ مگه مسئول نیستید،پس چرا اهمیت نمیدید؟

شاید بگید دارو نیس،گرونه. بیمار چه گناهی کرده. بنویسید کشیدن دندان بدون بی حسی،بگید نمیتونیم اداره کنیم تا یکی که توانش رو داره بیاد مسئولیت قبول کنه،به خدا ما هم آدمیم …


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
امید چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۸:۱۷ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

«امید» برای کانال تلگرامی ما نوشته: این موضوعی که آقای امیر فرمودند کاملا صحت داره و علاوه بر اون پزشکانش هم معاینه درستی انجام نمیدن و برای بیمار نسخه از قبل تعیین شده ای رو مینویسن. یکباری که بنده اعتراض کردم فرمودن این جزء پروتکل درمانی ماست و نمیشه کاریش کرد.

البته به همینجا ختم نشد و پزشک که اصرار بنده رو دید از مطبش بیرون رفت و با مامور پلیس برگشت.

حتی وقتی سوپر وایزر بیمارستان هم از این موضوع آگاه شد حق رو به من داد و گفت پزشکت لج کرده و نمیشه کاریش کرد.

ما تو این جامعه با یه سری کودک سر و کار داریم که باید حواسمون بهشون باشه قهر نکنن.

مثلا توی راهنمایی و رانندگی، قدیم رسم بود وقتی مراجعان شلوغ میکردن پنجره رو میبستن و میگفتن دیگه رسیدگی نمیکنیم، برید فردا بیایید.
در همون مراجعه پزشکی برای خانم بنده آزمایشی رو نوشتن و با اینکه ایشون درد شدیدی داشتن بیشتر از یک ساعت ما منتظر نتیجه آزمایش موندیم و بعدش که مراجعه کردیم پزشک قبلی نبود و به پزشک دیگری مراجعه کردیم. که گفتن این آزمایش در این زمان اصلا اعتباری نداشته و پزشک قبلی اشتباه کرده.

پس از اعتراض من گفتن که باید شکایت کنم که البته شکایت هم فایده ای نداشت و من اون شب در یک قدمی بازداشتگاه بودم. چرا!؟؟ چون پزشکی آزمایشی نوشته بود که در اون زمان اعتبار نداشت و من نباید اعتراض میکردم.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.