برای اولین بار صورت گرفتدیدار مسئولان با راوی «معجزه شیلر»

دسته: اجتماعی , ایثار و شهادت , گزارش تصویری
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
دیدار مسئولان با راوی «معجزه شیلر»

تعدادی از مسئولان شهرستان دیشب 25بهمن ماه برای اولین بار پس از انتشار کتاب «معجزه شیلر» با اکبر کاظمی جانباز روایت کننده یکی از اتفاقات کم نظیر دوران دفاع مقدس دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور رئیس بنیاد شهید، نماینده کنگره شهداء و مدیر انتشارات مهر زهرا همراه بود، حجت الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه نجف آباد در سخنانی از اشک ریختن گراز وحشی به عنوان نقطۀ اوج کتاب یاد کرد و خطاب به اکبر کاظمی گفت: اتفاقاتی که در طول پانزده شبانه‌روز برای شما روی داده، از اعجاز الهی محسوب می‌شود که سند آن زنده و در دسترس همه است.

حسناتی با تاکید بر لزوم انتقال چنین مفاهم ارزشمندی به نسل‌های بعد در قالب تولیدات هنری اضافه کرد: اگر چنین سوژه‌ای در اختیار فیلم‌سازان غربی بود، تاکنون ده‌ها بار به اشکال مختلف به آن پرداخته بودند ولی متاسفانه در کشور ما آن‌گونه که شایسته است در این خصوص کاری انجام نگرفته است.

وی ادامه داد: لحظه به لحظه روزها و شب‌های بسیار سختی که راوی گذرانده، در پیشگاه الهی ثبت و ضبط است و به امید خداوند اگر از آن محافظت شود، قابلیت شفاعت بسیاری افراد در قیامت را خواهد داشت. همه مدیون چنین فداکاری‌ها و ایثارهایی هستیم که بیان خالصانۀ آن‌ها می‌تواند نقش مهمی در تقویت ایمان و اعتقاد نسل جوان ایفا کند.

امام جمعه نجف آباد همچنین بیان خاطرات ناب دفاع مقدس را تکلیفی مقدس خواند و اذعان داشت: خداوند بنا دارد به اشکال مختلف معجزات الهی را به ما نشان دهد. مطالعه چنین آثاری نوعی ذکر محسوب می شود.

کتاب معجزه شیلر، روایتی از زندگی جانباز اکبر کاظمی از نیروهای تخریب واحد اطلاعات عملیات لشکر ۸ نجف اشرف است که سال ۶۲ و طی عملیات والفجر۴ پانزده شبانه روز با بدنی زخمی و بدون غذا بین ایران و عراق زنده می ماند. این جانباز پس از پیدا شدن نیز دوبار از کشته شدن توسط ایرانی ها، نجات پیدا می کند.

این کتاب که طی چند ماه به دومین چاپ خود رسیده را انتشارات مهر زهرا (س) روانه بازار نشر کرده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.