عضو هیات امنا مطرح کردپاسخ یادمان شهدا به انتقادات

دسته: اجتماعی , ایثار و شهادت , یادداشت
۳ دیدگاه
سه شنبه - ۱ اسفند ۱۳۹۶
پاسخ یادمان شهدا به انتقادات

خوب است قبل از هر قضاوت علاوه بر بررسی همه جوانب واطلاع از اقدامات انجام شده یک جانبه قضاوت نکنیم.

ابراهیم ولایتی از اعضای هیات امنای یادمان شهدای نجف آباد، با ارسال متنی به برخی انتقادات مطرح شده در خصوص مدیریت این مجموعه پاسخ گفته است:

باسلام واحترام به همه دیدگاه های که با دقت امور مرتبط با شهر خود را رصد میکنند یادآوری می گردد با دفن شهید محسن حججی که بفرموده مقام معظم رهبری حجت خدا بودند موجب شد تا یادمان شهدا وگلزارشهدای نجف اباد که بفرموده حضرت امام راحل میادگاه عارفان وعاشقان ودارالشفای دلسوختگان است پذیرای زائرین مختلف باشد ورسالت ما ترویج فرهنگ ایثار وشهادت ومعرفی همه شهدا شهرستان به مشتاقان است.

البته خوب است قبل از هر قضاوت علاوه بر بررسی همه جوانب واطلاع از اقدامات انجام شده یک جانبه قضاوت نکنیم
لذا جهت اطلاع عزیزی که انتقاد نمودند در ایام فاطمیه عصرها روضه بوی بهش خدا از سوی هیئت عاشقان بنی فاطمه وبعد ازنماز مغرب وعشا روضه از سوی خادمین یادمان در حال برگزاری است. یادمان برای انجام برنامه ها مردمی امادگی دارد که با نظارت مسئول فرهنگی مجموعه محل برپایی برنامه های مذهبی وفرهنگی باشد.

اگر کمی دقت فرمایید درب های سمت شمال یادمان که به مقبره شهید عزیز اقا محسن حججی منتهی میشود برای ورود وخروج عزیزانی که صرفا قصد زیارت این شهید عزیز را دارند در زمان هایی که در یادمان مراسم برگزار میگردد باز است وتابلو راهنما نیز بیرون یادمان نصب گردیده ونیاز به عبور از بین جمعیت و مراسم نمی باشد.

از طرفی در روزهای تعطیل و پنج شنبه وجمعه که زائر بیشتری در یادمان هست حتی آبدارخانه به خارج از خیمه شهدا منتقل می گردد تا زائرین با مشکل کمتری مواجه شوند.
اقامه نماز جماعت براساس فتوی بعضی از مراجع عظام همزمان با نماز جمعه در یک شهر دچار احتیاط است لذا اساس کار بر این روال بوده که مردم برای اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه هدایت گردند واگر جماعت برگزار شد، پس از نماز جمعه باشد.

لیکن متاسفانه به دلیل دخالت های بی جای امثال منتقد عزیز بعضا مسئول شیفت را در فشار قرار می دهند ودرخواست می نمایند تا قبل از اتمام نماز جمعه اقامه جماعت گردد که بهتر است به جای دخالت اجازه دهند مسئول مربوطه وظیفه خود را انجام دهند پخش اذان در موعد اذان در یادمان انجام میشود مگر برق قطع باشد
ضمنا امور فرهنگی یادمان توسط شورای فرهنگی متشکل از تعدادی از نیروهای خوش ذوق عرصه فرهنگی با نظارت ومدیریت امام جماعت ومسئول فرهنگی یادمان برای مراسم هاوبرنامه های فرهنگی تصمیم گیری وانجام می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
ع سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۵۴ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

سلام . بعد از خوندن نظرات توی کانال شما یه نظری به ذهنم خطور کرد که بهتره به سمع و نظر مسئولان شهری برسه . در شهر ما با مدیریت جوانان مشکل دارند در صورتی که این اصل ثابت شده که جوانان بسیار مدیران خوبی در سطح شهر هستند مثل جناب آقای منتظری شهردار محترم . بهتر است یادمان شهدای نجف آباد توسط جوانان مدیریت شود تا جوانان هم کم کم اصول کارها را یاد گرفته و از نظراتشان استفاده شود . این فقط جوانان به صورت خادم در یادمان باشند کفایت نمیکند بلکه سطوح مدیریتی یادمان باید به دست جوانان باشد . دیگر وقت آن نشده که مدیرانی با ایده های کار فرهنگی دهه ۶۰ کنار بروند و جوانان خوش ذوق سرکار بیایند . بسیار مشاهده شده که همین مدیران با بی احترامی زیاد با این جوانان برخورد کرده اند و آنها را بچه خطاب کرده اند . باید به ایشان گفت در زمان دفاع مقدس به شما که در سن کم بودید اعتماد شد پس حالا بگذارید جوانان کار کنند به آنها اعتماد کنید نه این اگر گروهی شدند و قصد انجام یک حرکت مذهبی شهدایی و … داشتن آن هم با ایده های جدید را مدام زیر پایشان را خالی کنیم . امام خامنه ای این جوانان را افسران جوان جنگ نرم معرفی کرد . پس با دخالت های بیجا مانع کار آنها نشوید . به آنها اعتماد کنید .

در آخر اگر خیلی ادعای ولایت پذیری دارید به جوانان اعتماد کنید و بگذارید مدیریت یادمان و … به دست جوانان باشد . شما از بالا هدایت کنید نه دخالت .

وسلام

ج.م سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۱۹ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

ممنون،توجیح قشنگی بود،ما از اصل ابهت و عزت و مقام شهید و جایگاهش صحبت میکنیم و دوستان به مسائل جزئی می پردازند…
شما مو میبینید و ما پیچش مو…
باشه انتقاد برای شما جالب نیست و شما خودتون و توجیح میکنید و نمره قبولی میدید…
موفق باشید…

محمد جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۷:۱۹ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
با تشکر از زحمات مسئولین محترم یادمان و خدمتگزاران به اسلام و شهدا
آقای ولایتی عزیز
بهتر است با متانت و شکیبایی بیشتری جواب منتقدان را بدهید تا حرف و عمل شما به دل خواننده متن و همچنین زائران شهدای عزیز بنشیند.
در ضمن درب های جنوبی به مزار شهید حججی راه داره نه درب های شمالی

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.