نمایش «معرکه در معرکه» در نجف آباد

دسته: اجتماعی , فرهنگی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
نمایش «معرکه در معرکه» در نجف آباد

نمایش «معرکه در معرکه» کاری از گروه نمایش «ترنم خیال» به کارگردانی احمد شکرانه و نویسندگی داود میر باقری هر شب ساعت هشت و نیم تا ۳۱ مرداد در تماشاخانه نگاه نجف آباد به روی صحنه خواهد رفت.

پایگاه خبری اداره فرهنگ و ارشاد نجف آباد: به گفته احمد شکرانه  تهیه کننده و کارگردان این  نمایش سبک و شیوه ی اجرایی این نمایش بر اساس نمایش های آئینی و سنتی می باشد و از روش های اجرایی این گونه نمایش ها همچون معرکه گیری ، تخت حوضی، سیاه بازی، نقالی و…بهره برده می شود. در این نوع نمایش مهم‌ترین نکته واردکردن مخاطب به درون اثر است که موجب پویایی نمایش می شود و   اجرا را تبدیل به یک نمایش ترکیبی می نماید .

وی همچنین به استفاده از  موسیقی سنتی ایرانی به عنوان موسیقی این نمایش  اشاره کرد و گفت : موسیقی نمایش توسط مرضیه مهدیه و علی اسماعیلی اجرا می شود.

احمد شکرانه با اشاره به خلاصه ای از نمایش افزود : پهلوانی بامرام و جوانمرد به همراه شاگردش معرکه ای برپا می کنند ، شاگرد ، معرکه ی پهلوان را گرم می کند، پهلوان میدانداری می کند و می خواهد زنجیری که دور او پیچیده شده را پاره کند، در کشاکش پاره شدن زنجیر زنی از میان جمعیت معرکه پهلوان را برهم می زند و برای خود معرکه ای می گیرد و پهلوان را تحقیر می کند و…
در این نمایش  احمد شکرانه، محیا رضائی ، زهره شمسی ، عباس مرادی و امین خانه مسجدی به ایفای نقش می پردازند.

همچنین مهشاد نورالهی نورپرداز و منشی صحنه و جواد شکرانه مدیریت  صحنه  را برعهده دارند .

 تماشاخانه نگاه به نشانی نجف آباد، خیابان شریعتی  بعداز خیابان  کشاورز پذیرای  علاقه مندان است.


نوشته شده توسط:سخا - 3397 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.