وقتی فهمیده بود ساخت تابوت چوبی برای هر شهید، 500تومان هزینه دارد، آرزو کرده بود که پیکرش هیچ‌وقت برنگردد تا هزینۀ تابوت به دولت تحمیل نشود. وقتی هم این موضوع را با مادرمان مطرح کرد و فهمید او راضی به خواست خداست، پیشانی‌اش را بوسید و خدا را شکر کرد.

آرزوی بازنگشتن پیکر شهید برای ۵۰۰تومان

پایگاه خبری شهرداری به نقل از کنگره شهدای نجف آباد: خواهر شهید می‌گوید: «وقتی فهمیده بود ساخت تابوت چوبی برای هر شهید، ۵۰۰تومان هزینه دارد، آرزو کرده بود که پیکرش هیچ‌وقت برنگردد تا هزینۀ تابوت به دولت تحمیل نشود. وقتی هم این موضوع را با مادرمان مطرح کرد و فهمید او راضی به خواست خداست، پیشانی‌اش را بوسید و خدا را شکر کرد».

شهید حسینعلی سمندری فرزند حیدر، دانشجوی رشتۀ دکترای داروسازی دانشگاه اصفهان، اولین شهید پزشکی نجف‌آباد است که اسفند۶۰ به عنوان فرمانده گردان لشکر۴۱ ثارالله به آرزویش رسید و پیکرش در حوالی رودخانۀ نیسان جاودانه شد.

شهید حسینعلی سمندری، بعد از گرفتن دیپلم با نمرۀ عالی، به عنوان دانشجوی افسری وارد ارتش می‌شود ولی مدتی بعد به دلیل جو ضدمذهبی محل خدمتش، انصراف داده و در رشتۀ دکترای داروسازی دانشگاه اصفهان مشغول تحصیل می‌گردد.
حسینعلی مدتی بعد با فشار ارتش شاهنشاهی از دانشگاه اخراج شده و راهی خدمت سربازی در کازرون می‌شود ولی در آستانۀ انقلاب، از پادگان فرار می‌کند.
حسینعلی که به دلیل مبارزات انقلابی‌اش، مدت‌ها تحت تعقیب ساواک بود، با پیروزی انقلاب در قالب فعالیت‌های عمرانی جهاد‌سازندگی نجف‌آباد راهی نقاطی مانند چهار محال و بختیاری و سیستان و بلوچستان می‌شود و هم‌زمان با شروع جنگ همراه با اولین گروه از جهاد نجف‌آباد، در منطقۀ آبادان و خرمشهر حضور پیدا می‌کند.
شهید سمندری، مهر۶۰ بعد از عملیات ثامن‌الائمه عضو رسمی سپاه شد و پس از چند ماه خدمت در سپاه کرمان، در جایگاه فرماندۀ گردان پیاده لشکر۴۱ ثار‌الله به فرماندهی شهید قاسم سلیمانی، در ۱۸ اسفند۶۰ در ۲۴سالگی به عنوان اولین شهید دانشجوی پزشکی نجف آباد به شهادت رسید.
منتخب وصیت‌نامه شهید: «خدایا من در قبرستان‌ها که می‌روم دلم می‌سوزد. من از همۀ دوستانم عقب افتاده‌ام، همه شهید شده‌اند و ما رو سیاه مانده‌ایم. خدایا! گر صلاح ندیدی من شهید شوم و توفیق شهادت در راهت را نصیب من نکردی، لااقل توفیق ترک گناه را به من عطا کن. خدایا ما را به راه راست هدایت کن».

شهید حسینعلی سمندری آرزوی بازنگشتن پیکر شهید برای ۵۰۰تومان آرزوی بازنگشتن پیکر شهید برای ۵۰۰تومان                   192x300

شهید حسینعلی سمندری

آرزوی بازنگشتن پیکر شهید برای ۵۰۰تومان