ایسنا: فرماندار نجف آباد گفت: در راستای اجرای شیوه نامه های جدید ابلاغی برای مهار شیوع کرونا، پایگاه‌های حافظان سلامت با شعار «هر خانه یک سفیر سلامت» با همکاری بسیج، ائمه جماعت مساجد و شبکه بهداشت و درمان در شهرستان نجف آباد آغاز به کار کرد.

آغاز فعالیت ۶۱ پایگاه حافظ سلامت در نجف آباد

ایسنا: فرماندار نجف آباد گفت: در راستای اجرای شیوه نامه های جدید ابلاغی برای مهار شیوع کرونا، پایگاه‌های حافظان سلامت با شعار «هر خانه یک سفیر سلامت» با همکاری بسیج، ائمه جماعت مساجد و شبکه بهداشت و درمان در شهرستان نجف آباد آغاز به کار کرد.

مجتبی راعی اظهار کرد: آموزش چهره به چهره، توصیه به رعایت شیوه نامه های بهداشتی، بیماریابی، انجام آزمایش کرونا از افراد مرتبط با بیماران کرونایی در خانواده ها و ایجاد ارتباط مستمر با یک نفر در هر خانواده به منظور تبادل اطلاعات و پیشبرد اهداف پیشگیرانه از جمله وظایف این پایگاه ها است.

وی از راه‌اندازی مرکز منتخب غربالگری کرونا در نجف آباد خبر داد و افزود: مرکز منتخب امام محمد باقر(ع) در راستای غربالگری و  آزمایش کرونا به خصوص از مادران باردار، بیماران زمینه‌ای و کودکان از اول آذر ماه آغاز به کار کرده است. این چهارمین مرکز منتخب در نجف آباد است که به چرخه خدمت رسانی در زمینه کرونا اضافه شده است.

 

انجام بیش از  ۱۵۰۰ بازرسی در دور جدید محدودیت ها

فرماندار نجف آباد درباره نحوه اجرای دستورالعمل جدید ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرستان گفت: کاهش حضور دو سوم از کارمندان ادارات و دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات عمومی یکی از موارد این دستورالعمل است که به ادارات ابلاغ شده است. اکیپ‌های نظارت بر رعایت و اجرای پروتکل های بهداشتی در ادارات تشکیل شده و بازرسی ها به صورت مستمر انجام می شود.

راعی خاطرنشان کرد: در روز دوم اجرای محدودیت های جدید ۱۵۶۵ مورد بازرسی از مشاغل گروه ۳ و ۴ انجام شده است که در این بازرسی ها ۲۹ مورد اخطار کتبی، بیش از ۱۴۵۰ مورد اخطار شفاهی، ۵ مورد ارجاع به مراجع قضایی و دو مورد پلمب را شاهد بوده ایم. همچنین در بازرسی ١۶ اکیپ فعال، بیش از ۸۵ درصد از اصناف حاضر در گروه شغلی ۲ که مجاز به فعالیت تا ساعت ۱۸ هستند و بیش از ۹۵ درصد از آنها در گروه شغلی ۳ و ۴ شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کرده اند که قابل تقدیر است.

وی افزود: بازرسی از مساجد نیز به طور مستمر انجام می شود. با توجه به عدم رعایت ضوابط  بهداشتی توسط برخی از مساجد، موارد به امور مساجد گزارش داده شده است. فعالیت مساجد در این بازه زمانی صرفاً در حد پایگاه‌های حافظان سلامت است و هیچ‌گونه نماز جماعتی برگزار نمی‌شود.

 

تردد شبانه در نجف آباد، هنوز ممنوع نشده

راعی درباره کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر گفت: با توجه به ممانعت از ورود خودروها با پلاک غیر بومی به شهرستان نجف آباد، ۱۱ اکیپ ایست و کنترل در نجف‌آباد مستقر شده است و بیش از ۳۰ نقطه فرعی با همکاری نیروی انتظامی راهداری و شهرداری مسدود شده است. در روز دوم اجرای طرح محدودیت جدید ۲۹ مورد از متخلفان در این حوزه نیز اعمال قانون شدند.

وی با تکذیب شایعه ممنوعیت هرگونه تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ در نجف آباد تاکید کرد: این محدودیت فقط برای شهرهایی با وضعیت قرمز تعریف شده است و نجف آباد هم اکنون در وضعیت نارنجی قرار دارد. لازم است که مردم شهرستان نجف‌آباد اینگونه اخبار را از منابع موثق پیگیری کند.

فرماندار نجف آباد خاطر نشان کرد: ستاد مردمی مقابله با کرونا نیز در حوزه های مختلفی مانند کمک به خانواده‌های آسیب پذیر، شناسایی خانواده‌هایی که دارای بیماران کرونایی هستند، آموزش های حوزه سلامت و توصیه های بهداشتی در حال فعالیت است. همچنین جانمایی ۸ مرکز توزیع ماسک استاندارد و ارزان قیمت از دیگر مواردی است که توسط ستاد مردمی در حال انجام است. با توجه به ظرفیت هایی که در شهرستان داریم هم اکنون هیچ گونه مشکلی در تامین ماسک استاندارد و مواد ضدعفونی کننده وجود ندارد.

وی در پایان اظهار کرد: در کنار تمام این اقدامات، تک‌تک افراد باید شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند. حضور در دورهمی های خانوادگی، تجمع در بوستان ها و آرامستان ها می‌تواند به قیمت از دست رفتن جان افراد تمام شود. برای کنترل و مهار این بیماری لازم است که همه افراد به کمک نیروهای اجرایی آمده تا بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم.

مجتبی راعی فرماندار نجف آباد آغاز فعالیت ۶۱ پایگاه حافظ سلامت در نجف آباد آغاز فعالیت ۶۱ پایگاه حافظ سلامت در نجف آباد                     300x225

مجتبی راعی فرماندار نجف آباد

آغاز فعالیت ۶۱ پایگاه حافظ سلامت در نجف آباد