آلودگی دولت به حقوق های نجومی

دسته: اجتماعی , اقتصادی
یک دیدگاه
پنجشنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
آلودگی دولت به حقوق های نجومی  آلودگی دولت به حقوق های نجومی                 3

متاسفانه دولت و بعضا برخی مدیران ارشد دیوان محاسبات به حقوق های نجومی آلوده هستند و علیرغم تأکید چند باره مقام معظم رهبری دولتی ها هیچ اقدامی انجام ندادند.

ایلام بیدار: عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور در خصوص آخرین وضعیت بازگشت حقوق های نجومی به بیت المال گفت: این موضوع دیگر تمام شده و اصلا جای سوال ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که «شما پیش از این گفته بودید کل مبلغ حقوق های نجومی ۲۳ میلیارد تومان بوده و۱۰ میلیارد آن بازگشت داده شده، تکلیف مابقی پول چه می شود؟» با حالتی تمسخر آمیز گفته است: این موضوع الان در سطح رسانه ها مطرح نیست و در سکوت خبری بسر می برد و نیاز دوباره به رسانه ای کردن آن نیست.

ابوالفضل ابوترابی در واکنش به این اظهارات گفت: حقوق های نجومی باعث سلب اعتماد عمومی و ناعدالتی اجتماعی شد. اما مهمتر از بحث مبالغ حقوق های نجومی،ضربه و هدر رفت سرمایه اجتماعی بوده که  به دلیل اختلاس و حقوق های نجومی رخ داده است.

وی افزود: دولت در انجام وظیفه خود در قبال ارسال گزارش حقوق نجومی به قوه قضاییه عمل نکرد و دیوان محاسبات هم کوتاهی کرد؛ اما پرونده همچنان در قوه قضاییه در حال بررسی است.


نوشته شده توسط:سخا - 3625 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
شفیع یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۷:۱۸ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه مردم فقط از حقوق نجومی مدیران رنج نمی برند؛ بلکه عمده سوء استفاده مدیران از جایگاه خود شامل دریافت اضافه کار و حق ماموریت کلان، پاداش ماهانه چندین ملیونی برای خود و معاونین، پاداش هایی تحت عنوان سفر وزیر و معاون وزیر و …، اختصاص چندین خودروی دولتی و راننده برای خود و حتی امور شخصی و خانواده خود، رانت در اخذ امتیاز از سازمانها و نهادهایی مانند کانون کارشناسان دادگستری، پروازهای هر هفته ای به پایتخت، رانت در استخدام دوستان و اقوام خود در همان اداره و یا تبادل با دیگر مدیران کل استانی ، رانت در بورسیه و انتقال فرزندان خود در دانشگاه ها و هزاران مورد مشابه است. لذا خواهشمند است تنها به یک حقوق ساده بسنده نکنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.