گزینه ای برای تفریحی شاداجرای «سوسک پری» در نجف آباد

دسته: اجتماعی , هنری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
اجرای «سوسک پری» در نجف آباد

نمایش «سوسک پری» به کارگردانی میثم طاهری تا ۲۵ اسفندماه هر شب ساعت ۷ در تماشاخانه «نگاه» واقع در خیابان شریعتی غربی، بعد از تقاطع خیابان کشاورز، روبروی مجتمع مسکونی شریعتی به روی صحنه می‌رود.

ایمنا:اردشیر صالح‌پور، نویسنده «سوسک پری»، داستانی عامیانه را در قالب نمایشنامه به رشته تحریر درآورده تا ارزش و اهمیت انسان بودن را به کودکان آموزش دهد.

او در این داستان، زندگی پیرمرد و پیرزنی را روایت می‌کند که سال‌های سال در آرزوی داشتن فرزند، روزگار می‌گذرانند تا این‌که یک سوسک به خانه آن‌ها وارد می‌شود و درخواست می‌کند او را به فرزندی بپذیرند. در ادامه داستان، این سوسک خوش‌صدا، پسر پادشاه را شیفته آواز خود می‌کند، اما پیرزن و پیرمرد به بهانه‌های مختلف او را از پادشاه پنهان می‌کنند تا این‌که ماجراهای دیگری رخ می دهد.

میثم طاهری، کارگردان این نمایش گفت: «سوسک پری»، نخستین نمایشی است که در تماشاخانه خصوصی «نگاه» اجراشده و داستان آن به کودکان ما می‌آموزد که انسان بودن چقدر می‌تواند مهم باشد.

اجرای این نمایش، با هنرنمایی گروهی با حرکات فرم‌گرا و موسیقی زنده همراه است و سعیده سورانی، دستیاری کارگردان آن را بر عهده دارد. همچنین مسعود کبیرزاده، حمید صناعی، زهرا صادقی، فرهاد توکلی، امید صالحی، ایلیا ایوبی، پونه و لاریسا شجاعی، علی نادی، اشکان حسنی و مائده بهجتی، بازیگران «سوسک پری» هستند و محمد حسینی، به‌عنوان نوازنده تار، امیرحسین سورانی، نوازنده ضرب و ایمان حججی، به‌عنوان نوازنده ویولن در آن حضور دارند.


نوشته شده توسط:سخا - 3457 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.