اجرای فاضلاب دهق توسط ذوب آهن

دسته: اجتماعی , اقتصادی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۲ شهریور ۱۳۹۷
اجرای فاضلاب دهق توسط ذوب آهن  اجرای فاضلاب دهق توسط ذوب آهن

ذوب آهن اصفهان، با قراردادی ۱۵ میلیارد تومانی متعهد شده شبکه و تاسیسات فاضلاب شهر دهق را اجرا کرده و به ازای آن پنج میلیون متر مکعب از پساب تصفیه خانه فاضلاب این شهر را برای پانزده سال مصرف کند.

خبرگزاری صدا و سیما: هاشم مدیر آبفای استان گفت: شهرداری دهق نیز امکان استفاده از بخشی از پساب برای آ‌بیاری فضای سبز را خواهد داشت و در مجموع بیش از ۸هزار نفر در این شهر از زیرساخت دفع بهداشتی فاضلاب بهره مند خواهند شد.

هاشم امینی گفت: ذوب آهن همچنین با قراردادی ۲۱۰ میلیارد تومانی اجرای شبکه و تاسیسات فاضلاب در شهرهای فولادشهر و ایمانشهر را در ازای خرید ۱۲۵ میلیون متر مکعب پساب را بر عهده گرفته است.

طول شبکه فاضلاب در این دو شهر ۲۷۵ کیلومتر بوده و بیش از ۱۰۸ هزار نفر را پوشش خواهد داد. تعهد اجرای شبکه سه ساله خواهد بود و ذوب آهن در دوره ای ۲۰ساله، پساب خریداری شده را صرف نیازهای آبی خود خواهد کرد.

در حال حاضر زمزمه هایی نیز در خصوص ورود ذوب آهن به تکمیل و اجرای فازهای بعدی فاضلاب نجف آباد به گوش می رسد. پرداخت هزینه حدودا ۲ میلیون تومانی برای هر انشعاب، اصلی ترین چالش نجف آبادی ها در مواجهه با پروژه فاضلاب است.

 

 


نوشته شده توسط:سخا - 3487 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.