در حال ساماندهی قنات شیربچه در خیابان شریعتی حدفاصل تقاطع فارابی تا میدان بسیج به طول نزدیک به هشتصد متر هستیم.

احیاء همزمان شیربچه و پیاده رو در نجف آباد

در حال ساماندهی قنات شیربچه در خیابان شریعتی حدفاصل تقاطع فارابی تا میدان بسیج به طول نزدیک به هشتصد متر هستیم.

پایگاه خبری شهرداری: معاون امور زیر بنائی و حمل و نقل شهری شهرداری نجف آباد گفت:  طی این طرح ضمن احیاء مسیر قنات به عنوان جاذبه ای تاریخی و گردشگری، در هفت متر از حریم قنات نیز دو مسیرپیاده روی و دوچرخه سواری به همراه دو باند یک و نیم متری فضای سبز اجرا خواهد شد.

مهدی فاضل به لاشه چینی دیواره های جوی انتقال دهنده آب قنات در این محدوده و لایروبی همزمان مسیر اشاره کرد و گفت: پیش از این، پل های غیر استاندارد و بعضا فرسوده ساخته شده بر روی مسیر قنات در پاره ای موارد به پارکینگ شخصی یا بخشی از مغازه افراد تبدیل شده بود که این موضوع علاوه بر زشت کردن چهره شهر و ایجاد برخی مزاحمت ها برای تردد دیگر شهروندان، احتمال بروز حوادث مختلف را هم افزایش داده بود که در پروژه در حال اجرا، بهسازی و ساماندهی پل ها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون امور زیر بنائی و حمل و نقل شهری شهرداری نجف آباد افزود: با توجه به استقبال بسیار خوب شهروندان از مسیر های پیاده روی و دوچرخه سواری خیابان فجر، از تقاطع همین مسیر با بلوار پرتردد آیت نجف آبادی تا میدان بسیج نیز اجرای همزمان دو مترپیاده رو و سه متر مسیردوچرخه سواری به طول نزدیک به یک کیلومتر در دست اجرا قرار گرفته است.

فاضل خاطر نشان کرد: در ادامه نهضت پیاده روسازی و بهسازی معابر شهری که تشویق شهروندان به پیاده روی و دوچرخه سواری یکی از اهداف آن محسوب می شود، طی روزهای اخیر عملیات پیاده روسازی در خیابان های فردوسی مرکزی و حافظ شروع شده است.

مهدی فاضل احیاء همزمان شیربچه و پیاده رو در نجف آباد احیاء همزمان شیربچه و پیاده رو در نجف آباد                   300x200

مهدی فاضل

احیاء همزمان شیربچه و پیاده رو در نجف آباد