آنا: دانش‌آموز مخترع سمای نجف‌آباد با تشریح فواید کفی کفش هوشمند که به‌تازگی اختراع کرده است، گفت: این کفی بر بهبود گردش‌خون و درمان دردهای عصبی تأثیر مستقیم دارد.

اختراع یک دانش آموز برای بهبود گردش‌خون

آنا: دانش‌آموز مخترع سمای نجف‌آباد با تشریح فواید کفی کفش هوشمند که به‌تازگی اختراع کرده است، گفت: این کفی بر بهبود گردش‌خون و درمان دردهای عصبی تأثیر مستقیم دارد.

عرشیا عرب دانش‌آموز متوسطه دوره دوم سمای نجف‌آباد موفق شد با قرار گرفتن بین برگزیدگان نقره‌ای چهارمین جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا و کسب حدنصاب امتیاز، مجوز حضور در جشنواره‌ها و مسابقات بین‌المللی اختراعات ازجمله مسابقات علوم و اختراعات پرتغال ۲۰۱۹، جشنواره علمی دستاوردها و اختراعات کره‌جنوبی ۲۰۱۹، مسابقات جهانی علوم و تکنولوژی‌های نوین امارات، مسابقات علوم و اختراعات نوجوانان اسپانیا را کسب کند.

جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا با رویکرد استعدادپروری، پژوهش‌محوری و با هدف ایجاد علاقه، انگیزه و فراهم آوردن بستری مناسب به‌منظور پرورش خلاقیت، نوآوری و ابتکار عمل دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف پژوهشی، کاربردی کردن مباحث تئوریک علمی و در محورهای سمینارهای علمی، دستاوردها و اختراعات، ماراتون برنامه‌نویسی، ماراتون استارتاپی، المپیاد علمی علوم پایه، محتوای دیجیتال و فیلم کوتاه و انیمیشن برگزار شد.

دانش‌آموز سمای نجف‌آباد با طراحی و ساخت کفی کفش ماساژور هوشمند که مراحل تکاملی آن از ایده تا ساخت در پژوهش سرای مجتمع مدارس سما نجف‌آباد انجام گرفته است در محور دستاوردها و اختراعات این دوره از جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا حضور داشت.

عرشیا عرب  درباره کاربرد این کفی کفش اظهار کرد: مطابق علوم ماساژ درمانی، ماساژ دادن نقاط رفلکسی که در کف پا وجود دارد، موجب رفع درد قسمتی از بدن می‌شود که اهمیت وجود چنین سیستمی را به‌خوبی نمایان می‌کند.

وی افزود: کفی کفش طراحی‌شده با بهره‌گیری از این سیستم و با اتصال به گوشی‌های هوشمند، قابلیت کنترل و رفع دردهای بدن را دارد.

دانش‌آموز محقق سمای نجف‌آباد با بیان اینکه نقاط رفلکس با یک سری از عصب‌های اندام مختلف بدن در یک نقطه از مغز به یکدیگر متصل شده‌اند، عنوان کرد: استفاده از کفش طبی ماساژور و هوشمند علاوه بر بهبود گردش خون در درمان دردهای عصبی نقاط مختلف بدن از جمله معده و کلیه کاربرد دارد و برای افراد با مشاغل ایستاده مانند پزشکان جراح بسیار مناسب است.

این اختراع در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد و نمایشگاه رینوتکس ۲۰۱۸ تبریز با حضور دکتر طهرانچی به نمایش گذاشته شده است و سرمایه‌گذاران مختلفی برای تولید انبوه این محصول پیشگام شده‌اند.

کفی کفش هوشمند

عرشیا عرب

نجف آباد نیوز