بیکاری ۳هزار کارگر در علویجه
بیکاری ۳هزار کارگر در علویجه

خبرگزاری فارس: مجید نورشرق رئیس هیأت مدیره کیمیا چدن در حاشیه مراسم اجرای حکم کاشت ۱۵۰۰ درخت با اشاره به شرایط نامساعد تولیدکنندگان و با انتقاد از سیاست‌های دولت عنوان کرد: از سال ۹۳ و زمانی که بر خلاف قانون از کارخانه ما ارزش افزوده گرفته شده با توجه به بالا رفتن قیمت تمام شده رفته رفته […]

خبرگزاری فارس: مجید نورشرق رئیس هیأت مدیره کیمیا چدن در حاشیه مراسم اجرای حکم کاشت ۱۵۰۰ درخت با اشاره به شرایط نامساعد تولیدکنندگان و با انتقاد از سیاست‌های دولت عنوان کرد: از سال ۹۳ و زمانی که بر خلاف قانون از کارخانه ما ارزش افزوده گرفته شده با توجه به بالا رفتن قیمت تمام شده رفته رفته کارخانه به سمت تعطیلی کشیده شد و در حال حاضر عملاً فعالیتی نداریم.

وی با بیان این که این شرکت ۴ واحد دارد که یکی از آن‌ها در شهرک صنعتی علویجه است، اظهار داشت: مجموعاً ۳ هزار نفر در این واحدها اشتغال مستقیم و غیرمستقیم داشتند اما در چند ماه اخیر تمامی کارکنان با پرداخت تمامی حق و حقوق، اخراج شدند.

نورشرق با اشاره به آلایندگی این شرکت یادآور شد: برای کاهش آلودگی ایجاد شده و توسط کوره‌های شرکت، فیلترهایی نصب کردیم که بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است، این جا باید مطرح کنم که ما هم از محیط‌ زیست انتظاراتی داریم.

وی افزود: طبق قانونی که از سال ۸۳ تصویب شد قرار بود «نیم در هزار» سود کارخانه‌های به صندوق پسماند واریز شود و از آنجا برای اقدامات حمایتی از محیط‌زیست مصرف شود اما این قانون اجرا نمی‌شود، پول را می‌گیرند اما در خزانه واریز می‌کنند و همه اقداماتی حمایت هم توسط شرکت‌ها باید صورت بگیرد.

رئیس هیأت مدیره کیمیا چدن با اشاره به چالش‌های پیش روی تولید در کشور تصریح کرد: تولیدکننده امروز، همه انرژی‌اش را برای حل بحران‌ها می‌گذارد و توانی برای بهبود اقتصاد کشور ندارد؛ صراحت قانون وجود دارد که ارزش افزوده نگیرند اما در حال حاضر گرفته می‌شود، قول دادند سال آینده این موضوع در مجلس پیگیری شود. (تصویر آرشیوی است)