رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان گفت: با توجه به اعلام آمادگی جامعه معلمان و جوابگو نبودن تمامی تلاش‌های صورت گرفته در عرصه آموزش‌های مجازی، به صورت جدی پیگیر باز شدن مجدد مدارس شهرستان در سال تحصیلی جاری هستیم.

ادامه پیگیری‌ها برای باز شدن مدارس نجف‌آباد

 رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان گفت: با توجه به اعلام آمادگی جامعه معلمان و جوابگو نبودن تمامی تلاش‌های صورت گرفته در عرصه آموزش‌های مجازی، به صورت جدی پیگیر باز شدن مجدد مدارس شهرستان در سال تحصیلی جاری هستیم.

سید رضا موسوی‌زاده در نشست با اصحاب رسانه که ظهر یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ماه برگزار شد، اعلام داشت: برآوردهای کارشناسان ما نشان داده که حدود شصت درصد از جمعیت شصت و دو هزار نفری دانش‌آموزان شهرستان از طریق تلفن همراه شخصی خود از این برنامه‌ها استفاده کرده، بالغ بر سی درصد به واسطه تلفن والدین از این برنامه‌ها بهره‌مند شده و نزدیک به ده درصد نیز هیچ‌گونه دسترسی به این زیرساخت‌ها نداشته‌اند.

موسوی‌زاده تدریس در فضای مجازی را در مقایسه با تدریس حضوری را نیازمند صرف وقت و انرژی بسیار بیشتر و همراه با محدودیت‌ها و الزامات خاص دانست و اضافه کرد: از ابتدای گسترش کرونا در کشور و تعطیلی مدارس، در شهرستان نیز همانند دیگر نقاط کشور شاهد پیشرفت‌های بسیار خوب در این عرصه و کسب تجربیات ارزشمند بوده‌ایم ولی باید اذعان کرد که هیچ آموزش مجازی نمی‌تواند جایگزین تدریس‌های حضوری شود.

وی خاطر نشان کرد: جامعه فرهنگیان شهرستان تاکنون تلاش‌ها و فداکاری‌های متعدد و مثال‌زدنی در عرصه آموزش دانش‌آموزان داشته‌اند و هم‌زمان بارها اعلام آمادگی کرده‌اند که برای تکمیل روند آموزش، در صورت صدور مجوزهای قانونی و با رعایت مسائل بهداشتی، کلاس‌های حضوری را حداقل برای چند هفته دوباره برپا کنند.

موسوی‌زاده با اعلام تداوم پیگیری‌ها برای فعال شدن دوباره مدارس شهرستان در یک بازه چند هفته‌ای در خصوص هزینه‌های پرداختی خانواده‌ها نیز اذعان داشت: اگر مدارس باز نشوند، تمامی شهریه مربوط به سرویس امسال مدارس بایستی به خانواده‌ها بازگردانده شود و در مورد اسفند سال گذشته نیز طبق شرایطی بخشی از این هزینه مسترد خواهد شد ولی در صورت بازگشایی مدارس، بایستی تصمیم جدیدی در این خصوص گرفته شود.

وی در پایان سخنان خود از نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص عدم امکان استفاده معلمان مراکز غیردولتی و پیش‌دبستانی‌ها از بیمه بیکاری به دلیل الزام دولت به تداوم تدریس این گروه به صورت مجازی سخن گفت و اظهار داشت: در خصوص این گروه از مدارس، امکانی برای بازگشت شهریه پرداختی خانواده‌ها وجود ندارد ولی هزینه‌هایی که بابت خوراک، اردوها یا دیگر ویژه‌برنامه‌های فوق‌برنامه گرفته شده، بایستی با خانواده‌ها تسویه گردد.

نشست خبری رییس آموزش و پرورش نجف آباد ادامه پیگیری‌ها برای باز شدن مدارس نجف‌آباد ادامه پیگیری‌ها برای باز شدن مدارس نجف‌آباد             300x225

نشست خبری رییس آموزش و پرورش نجف آباد

ادامه پیگیری‌ها برای باز شدن مدارس نجف‌آباد