فرماندار شهرستان گفت: در فاصله آخرین روزهای سال گذشته تا هفتمین روز فروردین ماه سال جاری، بیش از شش هزار مسافر نوروزی در قالب نزدیک به هزار و دویست خانواده از استان‌های مختلف به ویژه مناطق غربی کشور در مراکز اقامتی مختلف بخش مرکزی شهرستان اقامت داشته‌اند.

اسکان ۶هزار مسافر نوروزی در نجف‌ آباد

ایمنا: فرماندار شهرستان گفت: در فاصله آخرین روزهای سال گذشته تا هفتمین روز فروردین ماه سال جاری، بیش از شش هزار مسافر نوروزی در قالب نزدیک به هزار و دویست خانواده از استان‌های مختلف به ویژه مناطق غربی کشور در مراکز اقامتی مختلف بخش مرکزی شهرستان اقامت داشته‌اند.

مجتبی راعی با اعلام این مطلب افزود:هشتصد نفر از این میزان اسکان مربوط به باغ بانوان با مدیریت شهرداری بوده، نزدیک به سه هزار نفر در ده مجموعه آموزشی تدارک دیده شده توسط آموزش و پرورش اقامت داشته‌اند و دانشگاه آزاد نیز بیش از ۱۲۰۰نفر از اساتید و کارمندان این مجموعه را در مرکز خود اسکان داده است.

راعی با اشاره به قرار گرفتن شهرستان در بین راه مسافران استان‌های غربی به سمت مرکز کشور اظهار داشت: بیشترین سهم از این مسافران را شهروندان همین استان‌ها تشکیل می‌دهند و در کنار آن‌ها نیز شاهد حضور گردشگرانی هستیم که نجف‌آباد را به عنوان مقصد اصلی سفر خود انتخاب کرده‌اند.

تقدیر از مجموعه اقدامات و ویژه برنامه‌های نوروزی شهرداری برای تبدیل شهر از معبر گردشگری به مقصد اصلی مسافران دیگر مطلبی بود که راعی با بیان آن افزود: تقویت زیرساخت‌های گردشگری همچون احیاء چندین خانه تاریخی، معرفی پتانسیل‌های شهر در قالب برنامه‌های رادویی، تلویزیونی و بروشورهای مختلف به همراه پذیرایی شایسته از مسافران، از جمله عواملی هستند که زمینه‌ساز اقبال بیشتر گردشگران به این شهر شده‌اند.

مرتضی شیرزادخانی دبیر ستاد اسکان آموزش و پرورش شهرستان نیز در همین خصوص گفت: هفت مرکز آموزشی در نجف آباد و امیر آباد و ۳ مرکز نیز در شهرهای گلدشت و کهریزسنگ به منظور اسکان فرهنگیان و دیگر مسافران نوروزی تجهیز شده اند.

شیرزادخانی اضافه کرد: با همکاری شهرداری، بروشورهای مربوط به معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیز در بین مسافران توزیع می شود.

اسکان مسافران نوروزی در نجف آباد اسکان 6هزار مسافر نوروزی در نجف‌آباد اسکان 6هزار مسافر نوروزی در نجف‌آباد                           300x197

مجتبی راعی

نجف آباد نیوز