طی مراسمی که عصر دیروز با حضور محمود محمدی نسب دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور و جمعی از مدیران شهرستان برگزار شد، ساختمان جدید هلال احمر نجف آباد در پنج طبقه و با زیربنای دو هزار و هفتصد متر مربع در کنار فرمانداری رسما افتتاح شد.

افتتاح رسمی ساختمان هلال احمر نجف آباد

طی مراسمی که عصر دیروز با حضور محمود محمدی نسب دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور و جمعی از مدیران شهرستان برگزار شد، ساختمان جدید هلال احمر نجف آباد در پنج طبقه و با زیربنای دو هزار و هفتصد متر مربع در کنار فرمانداری رسما افتتاح شد.

ایمنا: در این مراسم که به مناسبت هفته دولت و در آستانه عید غدیر برگزار شد، محمدی نسب در سخنانی با اظهار خوشحالی از سفرش به اصفهان و نجف آباد در اولین سال حضورش در این مسئولیت گفت: در سال سختی که از لحاظ تعدد بلایای طبیعی و حوادث مختلف داشتیم، مجموعه هلال احمر استان اصفهان انصافا خوش درخشید و خدمات قابل توجهی را ارائه کرد.

محمدی نسب از حضور فعال در زلزله کرمانشاه و حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران یاسوج به عنوان مصادیق این حضور نام برد و گفت: بضاعت ها و توانمندی های این استان در حدی است که ما را دلگرم می کند که در حوادث احتمالی، می توانیم روی مجموعه ای حرفه ای و کاربلد حساب ویژه باز کنیم.

 

ساختمان ۲ میلیاردی

مهدی کاظمی رییس جمعیت هلال احمر شهرستان دیگر سخنران این مراسم بود که با اشاره به شروع مراحل اجرایی ساختمان جدید هلال احمر در سال ۹۰ در زمینی به مساحت ۲۶۰۰متر مربع گفت: در این مجموعه پنج طبقه که ساخت و تجهیز آن بیش از دو میلیارد و دویست میلیون تومان هزینه داشته، طبقه همکف به مجموعه فیزیوتراپی اختصاص داده شده و در اولین طبقه نیز فضای اداری جمعیت استقرار پیدا کرده است.

کاظمی با اشاره به اختصاص دومین طبقه ساختمان به فعالیت هایی مانند برگزاری کلاس های آموزشی و امور جوانان ادامه داد: در طبقه منفی یک، خودروهای تخصصی امداد و نجات مستقر شده و یک طبقه پایین تر از آن هم فضایی برای پارک خودروهای اداری و شخصی پیش بینی شده است.

وی از پیش بینی امکانات و زیرساخت های لازم برای استفاده چند منظوره از طبقات زیرین ساختمان در شرایط بحرانی سخن گفت و اعلام داشت: جمعیت هلال احمر شهرستان که در حال حاضر بیش از هفت هزار نیروی آموزش دیده دارد، در طول دفاع مقدس برای بیش از ۳۰ هزار نفر کلاس های آموزش امداد و نجات برگزار کرده و نزدیک به هزار امدادگر را هم به مناطق عملیاتی اعزام نموده که از این تعداد ۵۲ نفر شهید، هشتاد جانباز و همین تعداد آزاده داشته ایم.

کاظمی با اعلام اهدای حداقل ۱۰آمبولانس به جبهه ها توسط خیرین شهرستان ادامه داد: با توجه به امکانات اختصاصی جمعیت شهرستان همچون واحد آنست که شامل سگ های زنده یاب و دستگاه های پیشرفته جست و جو در زیر آوار است، در بیشتر حوادث استان و کشور جزء اولین تیم های حاضر در صحنه هستیم به طوری که در زلزله کرمانشاه علاوه بر حضور نیروهای امدادی، شاهد جمع آوری و ارسال ۲۳ تریلی انواع کمک های مردمی به این مناطق بودیم.

وی از درمانگاه شبانه روزی کهریزسنگ در سه طبقه و پایگاه امداد جاده ای حضرت ابالفضل در جاده نجف آباد به تیران به عنوان دیگر مجموعه های مرتبط نام برد و خاطر نشان کرد: در زمینه اعزام کاروان های خدمت رسانی به مناطق محروم نیز شهرستان در زمره فعال ترین نقاط استان و حتی کشور محسوب می شود به طوری که در یک ماه اخیر و به فاصله یک هفته، دو اعزام به سیستان و منطقه پشت کوه فریدن داشته ایم.

هلال احمر نجف آباد از سال ۹۳ تاکنون عنوان قهرمانی خود در رقابت های کشوری مهر را حفظ کرده و در مسابقات دانش آموزی دادرس نیز به جز سال گذشته که عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد، همواره به عنوان برترین تیم کشور در دو بخش پسران و دختران شناخته شده است.

هلال احمر افتتاح رسمی ساختمان هلال احمر نجف آباد افتتاح رسمی ساختمان هلال احمر نجف آباد helalahmar 300x167

هلال احمر

 

افتتاح رسمی ساختمان هلال احمر نجف آباد