عصر دیروز چهارشنبه هجدهم مهر ماه مجموعه شهید حججی در دانشگاه آزاد نجف آباد با حضور طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد کشور و جمعی از مسئولان استان و شهرستان رسما افتتاح شد. مجموعه ای که سال ۹۰ کلنگ زنی شده بود و برای تکمیل و تجهیز آن بیش از ۱۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

افتتاح ساختمان ۱۴ میلیاردی در دانشگاه آزاد نجف آباد

عصر دیروز چهارشنبه هجدهم مهر ماه مجموعه شهید حججی در دانشگاه آزاد نجف آباد با حضور طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد کشور و جمعی از مسئولان استان و شهرستان رسما افتتاح شد. مجموعه ای که سال ۹۰ کلنگ زنی شده بود و برای تکمیل و تجهیز آن بیش از ۱۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

حمید رضا نقش، رییس دانشگاه جامع مستقل نجف آباد در این آیین با اشاره به تحصیل ۲۰ هزار دانشجو در ۲۹۰ رشته در این مجموعه گفت: این دانشگاه ۳۳ ساله است که با وقف اموال شهید میردامادی بنیان شده است در تمامی این سال ها دانشگاه جامع مستقل نجف آباد رویکرد خوبی در عرصه کاربردی کردن علوم داشته به طوری که ظرف یک سال گذشته برای طرح های پژوهشی این واحد حدود دو میلیارد تومان اعتبار جذب شده است.

مهران مجلسی، رییس پیشین واحد نجف آباد در ادامه خاطر نشان کرد: تاکنون در ۱۵۰ واحد دانشگاه آزاد فعالیت داشته ام، اما هیچ کدام را در حد و اندازه نجف آباد ندیدم.

مجلسی با اشاره قول خود به رییس هیئت امنای دانشگاه نجف آباد برای نامگذاری یکی از ساختمان های دانشگاه به نام شهید حججی گفت: در مدت دو سال ۱۵ رشته ارشد و ۱۶ رشته دکترا به دانشگاه اضافه شد همچنین مراکز تحقیقاتی دانشگاه از دو واحد به ۱۱ مجموعه رسید و با راه اندازی نخستین مرکز اصالت سنج مقالات علمی شاهد پذیرش بیش از ۹۵ درصد دانشجویان پزشکی در آزمون دستیاری مراکز دولتی بودیم.

در ادامه حجت الاسلام حسناتی، امام جمعه نجف آباد این شهر را دیار علم و ایثار دانست و خاطرنشان کرد:  در سال ۶۴ مسئولان شهرستان با رضایت کامل قلبی مردم دو قطعه از بهترین زمین های خود را با وجود تمامی مشکلات و محدودیت ها به دانشگاه آزاد و لشکر زرهی ۸ نجف اشرف اختصاص دادند.

سالن شهید حججی دانشگاه آزاد نجف آباد افتتاح ساختمان 14 میلیاردی در دانشگاه آزاد نجف آباد افتتاح ساختمان 14 میلیاردی در دانشگاه آزاد نجف آباد photo 2018 10 10 18 23 29 300x225

سالن شهید حججی دانشگاه آزاد نجف آباد

وی ادامه داد:مدیران ارشد دانشگاه آزاد این واحد را به نام شهید حججی نامگذاری کردند ولی خانواده فهیم شهید با بزرگواری درخواست کردند این تصمیم عوض شود چون معتقد بودند که این دانشگاه به نام نجف آباد در سطح کشور و جهان شناخته شده و همچنین این شهر هزاران شهید دیگر نیز دارد.

محمدرضا حججی، پدر شهید حججی در این آیین اظهار کرد: فرزند من یکی از ۲۵۰۰ شهید دلاور این دیار است که خداوند خواست با نمایش صحنه اسارت و شهادت او، حجت را بر همه ما تمام کرده و در عین حال مسئولیت همه مردم و مسئولان را سنگین تر از گذشته کند.

وی مظلومیت و غربت را وجه مشترک لحظه شهادت تمامی شهیدان دانست و گفت: نام شهیدی را که بر مجموعه ای می گذارند، با این هدف است که همه بدانیم جوانانی بوده و هستند که برای پیشرفت این مرز و بوم از همه زندگی و جان شیرین خود گذشته اند. نباید به این سادگی خون شهدا را پایمال کنیم و به خاطر رضایت اربابان ظلم و جور، ارزش های این ایثارگران را فراموش کنیم.

محمد مهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد کشور و آذین رییس دانشگاه آزاد در استان اصفهان دیگر سخنرانان برنامه بودند.

این مجموعه در زمینی به مساحت سه و نیم هکتار و زیربنای ۳۴۷۰ متر مربع ساخته شده و در آن امکاناتی مانند سالن اجتماعات هزار نفری، چندین سالن چند منظوره و فضاهای اداری و خدماتی متعدد پیش بینی شده است.

مجموعه فرهنگی شهید حججی افتتاح ساختمان 14 میلیاردی در دانشگاه آزاد نجف آباد افتتاح ساختمان 14 میلیاردی در دانشگاه آزاد نجف آباد                       300x200

مجموعه فرهنگی شهید حججی

افتتاح ساختمان ۱۴ میلیاردی در دانشگاه آزاد نجف آباد