رییس اداره بهزیستی شهرستان گفت: طی روزهای آینده و به مناسبت هفته بهزیستی، بیش از 211 طرح مرتبط با حوزه فعالیت‌های بهزیستی، با مجموع ارزش بیش از 10 میلیارد تومان به صورت ارتباط تصویری، به شکل رسمی افتتاح خواهند شد.

افتتاح ۱۰میلیارد طرح بهزیستی در نجف‌آباد

رییس اداره بهزیستی شهرستان گفت: طی روزهای آینده و به مناسبت هفته بهزیستی، بیش از ۲۱۱ طرح مرتبط با حوزه فعالیت‌های بهزیستی، با مجموع ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان به صورت ارتباط تصویری، به شکل رسمی افتتاح خواهند شد.

علیرضا قناعتکار در جمع اصحاب رسانه ارزش ریالی این طرح‌ها را شامل کمک‌های بلاعوض دولتی و تسهیلات بانکی برشمرد و گفت: بیش از ۱۸۰طرح مرتبط با حوزه اشتغال مددجویان تحت پوشش، ۲۷مسکن ساخته شده برای مددجویان، یک مرکز سلامت روان و اولین مرکز گذری کاهش آسیب‌های اعتیاد یا «دی‌آی‌سی»، از جمله این طرح‌ها هستند.

قناعتکار، نجف‌آباد را دومین شهرستان استان در برخورداری از چنین مرکزی بعد از کاشان دانست و خاطر نشان کرد: این‌گونه مراکز، در اولین گام با حضور در پاتوق‌های اصلی معتادین، طبق شیوه‌نامه‌های تعریف شده و با استفاده از روش‌های مختلف مانند توزیع لوازم بهداشتی چون سرنگ، جلوی گسترش بیماری‌های مرتبط با معتادان را گرفته و در مراحل بعد تلاش دارند به شکلی افراد معتاد را برای ترک اعتیاد مجاب کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ارائه کمک در موضوع تامین هزینه‌های درمانی و فراهم کردن زمینه مناسب برای بازگشت فرد معتاد به زندگی طبیعی، از دیگر اهداف این‌گونه مراکز هستند.

علیرضا قناعتکار رییس بهزیستی نجف آباد

علیرضا قناعتکار رییس بهزیستی نجف آباد

افتتاح ۱۰میلیارد طرح بهزیستی در نجف‌آباد