افتتاح ۲۷ میلیارد پروژه عمرانی در نجف‌ آباد + تصاویر
افتتاح ۲۷ میلیارد پروژه عمرانی در نجف‌ آباد + تصاویر
در مراسمی که عصر دیروز به میزبانی سالن اجتماعات گلزار شهدای نجف‌ آباد برگزار شد، دهمین گام از مجموعه طرح‌های عمرانی شهرداری نجف‌آباد طی دوره‌های چهارم و پنجم شورای اسلامی با هزینه بالغ بر بیست و هفت میلیارد تومان به صورت رسمی افتتاح شدند.

افتتاح ۲۷ میلیارد پروژه عمرانی در نجف‌ آباد + تصاویر

ایمنا:در مراسمی که عصر دیروز به میزبانی سالن اجتماعات گلزار شهدای نجف‌ آباد و با حضور استاندار اصفهان و جمعی از مدیران ارشد شهرستان برگزار شد، دهمین گام از مجموعه طرح‌های عمرانی شهرداری نجف‌آباد طی دوره‌های چهارم و پنجم شورای اسلامی با هزینه بالغ بر بیست و هفت میلیارد تومان به صورت رسمی افتتاح شدند.

در این مراسم که با فاتحه‌خوانی در یادمان شهدای نجف‌آباد و مزار پاسدار شهید محسن حججی همراه بود، مجتبی راعی فرماندار شهرستان در سخنانی با تشریح ویژگی‌های مختلف شهرستان در عرصه‌های مختلف بیان داشت: در شرایطی که بسیاری از شهرداری های کشور، حتی امکان تامین هزینه‌های جاری خود را پیدا نکرده‌اند، اجرای بیش از بیست و هفت میلیارد تومان پروژه عمرانی در سطح مناطق پنج‌گانه، کاری بزرگ و قابل ستایش است.

تاکید بر توازن اجرای پروژه ها در سطح مناطق مختلف، تعریف برنامه زمان‌بندی برای طرح ها و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در اجرای طرح‌های عمرانی دیگر مطالبی بود که راعی با بیان آن‌ها اضافه کرد: مشارکت‌های مردمی، ظرفیت بسیار خوبی در اجرای طرح‌های زیرساختی و مورد نیاز شهرها محسوب می‌شود که تمامی دستگاه‌ها بایستی اهتمام بیشتری به استفاده از آن داشته باشند. در ۹‌ماه اخیر، شاهد بهره‌برداری از هشت طرح خیرساز در نقاط مختلف شهرستان بوده‌ایم.

 

اجرای ۵۸۵ میلیارد پروژه در پنج سال

مسعود منتظری شهردار نجف‌آباد، دومین سخنران این برنامه بود که ضمن خیر مقدم به عباس رضایی استاندار اصفهان، غلامی معاون استانداری، ائمه جمعه و جماعات و دیگر مسئولان حاضر در سالن شهدا بیان داشت: تمامی کارهای انجام گرفته در مجموعه مدیریت شهری که امروز شاهد افتتاح رسمی بخش‌هایی از آن هستیم را باید ماحصل تلاش شبانه‌روزی پرسنل این مجموعه و خون‌دل خوردن‌ها در شرایط سخت اقتصادی حاکم بر جامعه دانست.

منتظری اجرای هر کدام از این طرح‌ها را دارای تاثیرات خاص و قابل توجه دانست و اضافه کرد: همدلی مثال‌زدنی مسئولان ارشد شهرستان را باید دیگر عامل رسیدن به چنین موفقیت‌هایی دانست به طوری که طی پنج سال گذشته حداقل ۱۷۰ طرح عمرانی شاخص با مجموع هزینه ۵۸۵‌میلیارد تومان در نجف‌آباد اجرا شده است.

شهردار نجف‌آباد با تشریح سیاست مجموعه تحت مدیریت خود برای تعریف گام‌های عمرانی در مسیر پیشرفت و آبادانی این شهر خاطر نشان کرد: در هر گام، تعدادی طرح جدید کلنگ‌زنی شده و برخی پروژه‌ها که در گام‌های قبلی آغاز شده بودند، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. از مهم‌ترین طرح‌های در دست اجرای شهرداری، بایستی به پروژه کشتارگاه جدید این شهر به عنوان بزرگترین مجموعه غرب استان اشاره کرد که با اعتبارات تخصیص یافته از دفتر مقام معظم رهبری پیشرفت قابل توجهی داشته و امیدواریم در سال آینده شاهد افتتاح رسمی آن باشیم.

منتظری در پایان از حمایت‌های ویژه مقامات ارشد استان از اجرای طرح‌های مختلف در شهر نجف‌آباد به ویژه طرح عظیم قطار حومه‌ای نجف‌آباد به اصفهان تقدیر کرد و بیان داشت: تلاش داریم با رفع برخی موانع موجود و تکمیل مراحل قانونی مورد نیاز، سال آینده شاهد کلنگ زنی این طرح باشیم و در ادامه نیز با همکاری شهرداری‌های واقع در مسیر، شاهد اتمام آن طی بازه زمانی چهار‌ساله باشیم.

 

کارهایی در حد کرامت

ویژه برنامه دهمین گام از مجموعه طرح های عمرانی شهرداری نجف آباد با سخنرانی حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه این شهر ادامه پیدا کرد. حسناتی با اشاره به برنامه مشابه سال گذشته گفت: در همین روزها بود که شاهد افتتاح رسمی تقاطع غیر همسطح شهیدان حجتی و چندین طرح عمرانی دیگر بودیم که این امر به خوبی روند موفق فعالیت های شهرداری در چند سال اخیر را نشان می‌دهد.

حسناتی حضور مدیران ارشد استان در چنین جلساتی را زمینه‌ساز رفع خستگی چندین ساله تمامی دست اندرکاران طرح های عمرانی دانست و گفت: کسب درآمد برای اداره شهر در این شرایط سخت اقتصادی، کار بسیار مشکلی است ولی مشکل‌تر از آن، نحوه خرج کردن آن با توجه به گستردگی شهر و نیازهای متعدد شهروندان است. این شهر از قدیم زیرساخت‌های محدودی داشته ولی در عین حال پذیرای جمعیت زیادی به عنوان مهاجر بوده است.

وی از عزم و تلاش شبانه‌روزی مدیران شهری در رعایت عدالت در موضوع ارائه خدمات به ساکنان مناطق مختلف سخن گفت و خاطر نشان کرد: با نگاهی که مجموعه کارهای شهرداری در چند سال اخیر، اگر نگوییم معجزه‌ای اتفاق افتاده، باید اذعان کنیم کارهایی در حد کرامت کرده‌اند و همین باعث شده که مردم قدرشناس این شهر، در مناسبت‌های مختلف از مجموعه نظام تقدیر و تجلیل کنند.

 

پرداخت عوارض با وام و قرض

حجت‌الاسلام حسناتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: عملکرد مجموعه شهرداری در این چند سال به شکلی بوده که شهروندان با وجود تمامی مشکلات اقتصادی، برای پرداخت عوارضی که هزینه‌کرد آن را در عمران و پیشرفت شهرشان به خوبی لمس می‌کنند، حتی سراغ وام رفته یا پول قرض کنند.

حسناتی از رشد فکری مردم و تقویت نگاه جامع‌نگرانه آن‌ها در سال‌های اخیر گفت و افزود: شاید تا چند سال پیش، برخی شهروندان اجرای فلان پروژه عمرانی در فاصله‌ای دور از محل سکونت خود را فاقد توجیه اجتماعی و اقتصادی می‌دانستند ولی خوشبختانه امروز بیشتر مردم متوجه این موضوع شده‌اند که انجام هر طرح و پروژه‌ای، دارای برکاتی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت برای کل شهر است.

 

هنوز ویژه بودن نجف‌آباد را نفهمیده‌ایم

امام‌جمعه نجف‌آباد در پایان، استاندار اصفهان و دیگر مقامات ارشد استان را مخاطب قرار داد و گفت: چند سال از ارتقاء جایگاه شهرستان به فرمانداری ویژه گذشته ولی انصافا هنوز معنای این ویژه بودن را متوجه نشده‌ایم و پاسخی در این خصوص برای شهروندان نداریم.

حسناتی ادامه داد: نجف‌آباد در قبل از انقلاب به دلیل قیام یکپارچه بر علیه رژیم شاهنشاهی، مغضوب حکومت بود و از جنبه‌های مختلف در محرومیت نگه داشته شد. در سال‌های ابتدایی انقلاب، دفاع‌مقدس و مقطع سازندگی نیز مردم این دیار ملاحظه شرایط خاص کشور را کرده و ضمن به میدان آوردن تمامی داشته‌های مادی و حتی انسانی خود، محجوبانه حرفی از کمبودها و مشکلات نزدند.

وی در پایان تاکید کرد: بارها تاکید کرده و خواهم کرد که هر گونه هزینه‌ای که در این شهر صورت گیرد، سرمایه‌گذاری پر منفعتی برای نظام اسلامی خواهد بود و مردم نجف‌آباد ثابت کرده‌اند هر کجا به حضور و فداکاری آن‌ها نیاز باشد، بدون چشم‌داشتی در صحنه حاضر خواهند بود.

پروژه های عمرانی

پروژه های عمرانی شهرداری نجف آباد

 

از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد

عباس رضایی استاندار اصفهان آخرین سخنران این برنامه بود. او که آبان ماه امسال جایگزین محسن مهرعلیزاده شده، در سخنانی شهردار نجف‌آباد را فردی سخت‌کوش و هماهنگ با دیگر مدیران شهرستان دانست و بیان داشت: علی‌رغم محدودیت‌ها و مشکلات زیاد، شاهد تلاش‌های سنگین و شبانه‌روزی شهرداری این شهر در عرصه خدمت‌رسانی به مردم هستیم.

رضایی از وفاق و همدلی مدیران ارشد شهرستان به عنوان عاملی برای پیشرفت‌های قابل توجه شهر در سال‌های اخیر نام برد و خاطر نشان کرد: اگر روزی دشمنان ما، کشورها را هدف تحریم‌های ظالمانه قرار می‌دادند، امروز سراغ تک‌تک شرکت‌ها رفته و برایمان محدودیت ایجاد می‌کنند. با این وجود معتقدیم با هماهنگی تمامی دستگاه‌های مسئول، همراهی و صبر مردم و تدابیر رهبر معظم انقلاب از این شرایط سخت نیز روسفید عبور خواهیم کرد.

ارشد‌ترین نماینده دولت در استان اصفهان، گریزی هم به مسائل روز زد و اضافه داشت: تلاش‌های زیادی برای حل مشکلات در حال انجام است ولی برخی جاها دست‌هایی اجازه رفع موانع را نمی‌دهند. به عنوان مثال در چند روز اخیر صدها تن گوشت در استان توزیع شده ولی باز هم شاهد رشد قیمت‌ها هستیم.

پس از سخنان استاندار اصفهان نیز با حضور مدیران ارشد شهرستان، ویژه برنامه‌های نوروزی شهرداری نجف‌آباد با عنوان «جشنواره بهارانه» رسما رونمایی شد و با اهدای لوح از برخی مدیران این مجموعه در بخش‌های مختلف تقدیر گردید.

بخش دوم این برنامه با بازدید میدانی مدیران حاضر از برخی پروژه‌های سطح شهر، افتتاح رسمی تعدادی از آن‌ها و کلنگ‌زنی سه طرح جدید ادامه پیدا کرد. فاز دوم محور تفریحی بوستان زندگی (بیشه) و دومین قسمت از خیابان شهدا به همراه فاز دوم ساماندهی و بهسازی بازار و میدان امام‌خمینی (باغملی) طرح‌هایی بودند که در این روز کلنگ‌زنی شدند.

 

مهم‌ترین پروژه‌ های عمرانی گام دهم شهرداری نجف‌ آباد

در میان این پروژه‌ها که در مجموع نزدیک به ۲۷‌میلیارد تومان هزینه داشته‌اند، بهسازی و نکوسازی بازار نجف‌آباد در مساحت چهار هزار و پانصد متر مربع و هزینه دو و نیم میلیارد تومان و احداث محور گردشگری بوستان زندگی به مساحت بیش از ۱۷‌هزار متر مربع و هزینه یک میلیاد و دویست میلیون تومان از شاخص‌ترین موارد محسوب می‌شوند.

بلوار شهدا حدفاصل خیابان‌های آیت تا بوستان زندگی به طول ۱۱۵۰‌متر و هزینه ۲‌میلیارد تومان، بلوار ۲۵۰۰متری جانبازان با هزینه یک میلیارد و سیصد میلیون، میدان نجف‌اشرف به عنوان ورودی غرب شهر با اعتبار دو میلیارد و دویست میلیون تومان، اجرای چهار و نیم میلیارد تومان آسفالت در سطح مناطق پنج‌گانه، بهسازی ششصد متر از خیابان و کانال دفع آب‌های سطحی خیابان خرم‌شرقی با هزینه ۱میلیارد تومان و بیش از دو میلیارد و ششصد میلیون تومان اجرای علائم ترافیکی و اصلاحات هندسی از دیگر طرح‌های شاخص این گام هستند.

نجف آباد نیوز