هشداری جدیاقبال ۱/۷ میلیارد دلاری ایرانیان به گرام

دسته: اجتماعی , اقتصادی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ فروردین ۱۳۹۷
اقبال ۱/۷ میلیارد دلاری ایرانیان به گرام

نماینده مردم در مجلس گفت: متاسفانه و علیرغم تمامی هشدارهای داده شده در خصوص خطرات خرید پول مجازی پیام رسان تلگرام که با عنوان گرام عرضه خواهد شد، ایرانیان تاکنون برای خرید بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار از آن پیش ثبت نام کرده اند.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به تبدیل تلگرام به یک رسانه و دستگاه اقتصادی پس از مدت ها سرمایه گذاری سنگین گفت: به نظر می رسد، برنامه های در دست اجرای تلگرام به صورت جدی و پیچیده مسائل پولی و اقتصادی ایران را هدف گرفته و در صورت ادامه این روند، شاهد بروز مشکلات متعددی در آینده خواهیم بود.

ابوترابی از عدم تمکین تلگرام به قوانین جمهوری اسلامی و محدودیت در روند برخورد با جرایم صورت گرفته در بستر این پیام رسان به عنوان دیگر مشکلات موجود یاد کرد و اظهار داشت: بیش از نیمی از ظرفیت فضای مجازی ایران را تلگرام اشغال کرده و تعداد کاربران آن با بسیاری دیگر از کشورهای جهان قابل مقایسه نیست. ما نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا بایستی حساسیت این موضوع را درک کرده و روی پیام رسان های داخلی و شبکه ملی اطلاعات سرمایه گذاری کنیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از راه اندازی کانال اطلاع رسانی خود در پیام رسان ایرانی ایتا خبر داد و بیان داشت:با توجه به قطع دائمی تلگرام در آینده ای نه چندان دور، اقبال مردمی به نمونه های داخلی افزایش چشمگیری پیدا کرده و برخی ایرادات و نواقص آن ها نیز به تدریج برطرف خواهد شد.


نوشته شده توسط:سخا - 3457 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.