چند روز پیش، یکی از مخاطبان با ارسال متنی از عدم رسیدگی به موقع و مناسب اورژانس بیمارستان شهید محمد منتظری گفته بود. پس از طرح این نقطه نظر با رضا کریمی مدیر داخلی این بیمارستان، این مسئول نیز در اقدامی ارزشمند و قابل توجه برای دیگر مدیران، به موارد طرح شده پاسخ گفتند. عین […]

چند روز پیش، یکی از مخاطبان با ارسال متنی از عدم رسیدگی به موقع و مناسب اورژانس بیمارستان شهید محمد منتظری گفته بود. پس از طرح این نقطه نظر با رضا کریمی مدیر داخلی این بیمارستان، این مسئول نیز در اقدامی ارزشمند و قابل توجه برای دیگر مدیران، به موارد طرح شده پاسخ گفتند. عین متن ارسالی شهروند و پاسخ این مسئول را در ادامه مطالعه کنید:

 

متن ارسالی یکی از شهروندان:

من امروز صبح یکی از عزیزانم رو که خیلی اورژانسی بود به اروژانس بیمارستان شهید محمد منتظری بردم وقتی به در اورژانس رسیدم راه به علت ساخت ساختمان مجاور باریک بود و ماشین عبور نمیکرد
مریض رو بغل کردم و به اورژانس بردم.  چون در شدیدی داشت پرستار ها برای کمک امدن و گفتن الان دکتر رو صدا میزنیم و بمن گفتن برو صندوق فیش بگیر.
به صندوق که رسیدم شلوغ بود و کارمند صندوق خیلی آهسته کار میکرد.
به چند نفر گفتم حال بیمار من اورژانسیه که ماشاالله کسی اعتنایی نکرد بعد از حدود نیم ساعت که برگشتم دکتر هنوز برای معاینه نیومده بود. علت رو پرسیدم وجالبه که گفتن تا قبض دکتر تهیه نکرده باشید دکتر نماید.
خلاصه دکتر اومد و از لای در، مریض رو دید و بدون معاینه رفت.
رفتم پیشش گفتم چیکار کنم، گفت یه سوزن گرفتگی عضلات بزن خوب میشه.
من سوزن رو گرفتم از دارو خانه و به دکتر نشون دادم. گفت ببر مریضتو ساختمون کناری سوزنشو بزن.
گفتم یعنی تو اورژانس کسی بلد نیست.
گفت مریض شما بستری اورژانس نیست منم باعصبانیت مریض رو از اورژانس به یه کلینک خوب بردم و علت سنگ کلیه بود وبستریش کردن
واقعا چرا ؟چرا انسانیت وجود نداره ؟
چرا رحم از دل مردم رفته ؟

 

پاسخ  رضا کریمی، مدیر داخلی بیمارستان شهید محمد منتظری:

در بدو ورود اورژانس بیماران توسط واحد تریاژ با توجه به وخامت حال بیماران سطح بندی میشوند و بیماران سطح یک و دو و سه به ترتیب در اولویت درمان قرار میگیرند چون احتمال صدمه وتهدید جان بیمار بیشتر میباشد وچون بستری میشوند نیاز به دریافت قبض هم نمی باشد.

ولی بیماران سطح چهار و پنج معمولا نیاز به خدمات سرپایی دارند که به لحاظ اهمیت انجام سریعتر خدمات به بیماران بدحال باید سطح چهار وپنج به درمانگاه کنار بیمارستان مراجعه کنند که شرایط لازم نیز فراهم میباشد،اورژانس بیمارستان منتظری هم متاسفانه با توجه به محدودیت فضا و پوشش بیماران محترم خود شهر و هفت شهرستان غرب استان واقعا شلوغ.میباشد .

در کنار بیمارستان در حال ساخت اورژانس جدید که حداقل سه برابر اورژانس فعلی و مجهز به تجهیزات و امکانات به روز میباشد ،هستیم واز مردم فهیم شهرستان نیز پوزش میخواهیم و نیاز شدید به کمک خیرین جهت تسریع پروڑه و راه اندازی داریم ،بیمار محترم مورد اشاره نیز سطح چهار بودند و باید به درمانگاه جهت تزریق دارو مراجعه میکردند که پرسنل اورژانس به بیماران بدحال تر رسیدگی نمایند.

در حال حاضر بخشهای سی سی یو ،ای سی یو. Nicu ،بخش تصویر برداری ،بخش ازمایشگاه بیمارستان که بازسازی و تجهیز شده اند جز بهترین های استان هستند و امیدوارم به زودی شاهد افتتاح اورڑانس جدید به همت همه خیران شهرستان باشیم و پاسخگوی نیازهای شهرستان باشیم.