هشداری به مسئولین آموزش و پرورش نجف آباد(صرفا جهت اطلاع…)!!!
هشداری به مسئولین آموزش و پرورش نجف آباد(صرفا جهت اطلاع…)!!!

مسابقه پیام آیه های درس دین و زندگی پایه های تحصیلی مقطع متوسطه که با نام “پیام آیات” چند سالی است برگزار می شود،امسال به صورتی متفاوت تر از سال های گذشته برگزار شد. مرحله شهرستان این مسابقه از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه،در سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه امام خمینی (ره) برگزار شد و این […]

مسابقه پیام آیه های درس دین و زندگی پایه های تحصیلی مقطع متوسطه که با نام “پیام آیات” چند سالی است برگزار می شود،امسال به صورتی متفاوت تر از سال های گذشته برگزار شد.

مرحله شهرستان این مسابقه از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه،در سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه امام خمینی (ره) برگزار شد و این در حالی بود که شاید برای نخستین بار چنین مسابقه ای به صورت مختلط،با حضور دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه در یک محل برگزار گشت!

نکته قابل تامل این است که چرا چنین مسابقه ای که زیر نظر آموزش و پرورش و توسط گروه دین و زندگی این اداره برگزار می شود باید اینگونه باشد!در نگاه اول به این مساله شاید قضیه خیلی ساده باشد،اما موضوع وقتی پیچیده می شود که به سرگذشت چنین برنامه هایی در سال های نه چندان دور می نگریم که این برنامه ها زمینه ساز برگزاری برنامه هایی با پیامد های بسیار زیانبارتر شده است و نکته درد آور تر این است که در برگزاری مسابقه ای با عنوان “پیام آیات قرآن کریم” این اتفاق باید روی دهد و در ذهن هر انسان با منطقی این سئوال مطرح می شود که آیا واقعا در سایر مدارس شهرمان سالن اجتماعاتی پیدا نمی شود که آزمون این مسابقات باید در دبیرستان خارج از شهر امام خمینی (ره) امیر آباد برگزار شود و آن هم بدین صورتی که در بالا به آن پرداختیم!؟

ای کاش مسئولین آموزش و پرورش شهرمان بیشتر به این نکات توجه کنند و «پیام آیات قرآن کریم» در مورد «تعلیم و تربیت» را بیشتر فرا گیرند تا در آینده شاهد چنین برنامه هایی نباشیم.

در پایان تاکید می کنیم که ما به هیچ مبحث و برنامه ای در سطح شهر-خواه مجری آن آموزش و پرورش باشد یا نهادی دیگر-نگاه جناحی نمی کنیم و فقط برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و هشدار به برخی از مسئولین -شاید خواب- شهرمان چنین گزارشاتی را منتشر می کنیم.

رسول اکرم (ص):

هر کس از شما منکری ببیند باید با دست و اگر نتوانست با زبان و اگر نتوانست با قلبش آن را تغییر دهد ، که پائین ترین درجه ی ایمان همین “تغییر قلبی” است .[نهج الفصاحه ح ۳۰۱۰]

به هر حال ما امیدواریم غرضی در برگزاری چنین مسابقه ای بدین صورت نبوده باشد و مردم شهید پرور شهرمان دیگر دغدغه ای از حیث تربیت دینی فرزندان خود نداشته باشند؛چرا که هیچ دلیل قانع کننده ای برای وجود نداشتن حتی یک عامل اجرایی مرد هنگام برگزاری آزمون و برگزاری چنین آزمونی با حضور حدود ۲۰۰ دانش آموزان دختر و پسر در یک محل وجود ندارد!