برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی
برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نجف آباد نیوز؛عصر یکشنبه یکم شهریور ماه مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی (سومین مرحله مسابقه کتاب و زندگی) در سال اجتماعات بنیاد فرهنگی حضرت امام خامنه ای برگزار شد. در این مراسم جمعی از مسئولین شهرستان همچون صالحی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،بهرامی مسئول فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج،آسیابانی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نجف آباد نیوز؛عصر یکشنبه یکم شهریور ماه مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی (سومین مرحله مسابقه کتاب و زندگی) در سال اجتماعات بنیاد فرهنگی حضرت امام خامنه ای برگزار شد.

در این مراسم جمعی از مسئولین شهرستان همچون صالحی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،بهرامی مسئول فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج،آسیابانی مسئول کمیته فرهنگی شورای شهر و مدیر بنیاد فرهنگی امام خامنه ای،و همچنین ریاست اتاق اصناف و رئیس جهاد کشاورزی و نمایندگان امام جمعه،فرماندار و نماینده انتشارات حوزه علمیه نجف آباد حضور داشتند.

مراسم که قرار بود از ساعت ۱۸ آغاز شود،با حدود ۲۰ دقیقه تاخیر آغاز شد.

آغاز مراسم با تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی همراه بود.در ادامه،میرزایی که به عنوان نماینده فرمانداری در این برنامه شرکت کرده بود دقایقی به ایراد سخن پیرامون وضعیت کتابخوانی در جامعه پرداخت و البته از همت امام جمعه شهر و فرمانداری نجف آباد برای رونق کتابخوانی در میان مردم سخن گفت.

سپس آسیابانی،عضو شورای شهر و مدیر بنیاد فرهنگی،ضمن بیان مطالبی پیرامون کتاب و کتابخوانی،سخنان مقام معظم رهبری پیرامون مسئله کتابخوانی در کشور را که ایشان در نمایشگاه بین المللی کتاب بیان کرده بودندTبازگو کرد.

پس از اتمام سخنان آسیابانی،مراسم اهدا جوایز آغاز شد؛طبق برنامه قرار بود از۵۰ نفر با پلاک طلا و از ۲ نفر با کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به قید قرعه تقدیر شود.

در حالی که ۴۰۰ نفر به عنوان برگزیدگان مسابقه نامشان در میان برگه های قرعه بود و از طریق پیامک برگزاری این برنامه به آنها اطلاع رسانی شده بود،ولی در حدود پانزده آقا و نزدیک به ۴۰ خانم در مراسم حضور داشتند که همین مسئله باعث بروز مشکلاتی در اجرای برنامه شد.

در ابتدای مراسم دو برنده کمک هزینه سفر به عتبات عالیات مشخص شدند که نام آنها در انتهای مراسم اعلام شد.سپس نوبت به قرعه کشی برای ۵۰ پلاک طلا رسید و پس از اینکه بیش از ۱۰ نام از صندوق قرعه بیرون کشیده شد،هیچ یک از از برندگان در سالن حضور نداشتند که با اعتراض حضار در سالن و با تصمیم مسئولین و مهمانان ویژه قرار شد پس از مشخص شدن برنده سی و پنجم،۱۵ نفر بعد به نحوی انتخاب شوند که حتما در برنامه حاضر باشند،و البته این در حالی بود که در بین ۳۵ برنده نخست،فقط ۴ نفر در سالن حاضر بودند.

بالاخره پس از خوانده شدن حدود ۱۰۰ اسم،۱۵ نفر باقی مانده انتخاب شدند و به آنها پلاک طلا اهدا شد.جالب اینکه پس از انتخاب برنده سیزدهم،نام حدود ۲۰ نفر خوانده شد که هیچکدام از آنها در برنامه حضور نداشتند و بنا به تصمیم کمیته کتاب شهرستان،دو جایزه باقی مانده به نوجوانان حاضر در سالن که نامشان در میان ۴۰۰ نفر برگزیده بود اهدا شد.

شایان ذکر است،در این مراسم بارها و بارها از کمیته کتاب شهرستان نام برده شد،کمیته ای که نه نام آن برای حضار آشنا بود و نه در برنامه اعضای کمیته مذکور برای حاضرین معرفی شدند.

همچنین،دو برنده خانم کمک هزینه سفر به عتبات عالیات هیچکدام در مراسم حضور نداشتند.

گفتی است،از ۵۱ پلاک طلا داده شده،بیش از ۹۰ درصد هدایا به خانم ها رسید.در میان برنامه اهدا جوایز نیز،خسروی که به عنوان نماینده انتشارات حوزه علمیه در مراسم حضور داشت،از تخفیف ۳۰ درصدی خرید کتاب از فروشگاه کتاب حوزه،برای کسانی که در مراسم حاضر بوده و به عنوان برنده اعلام نشدند خبر داد.

همچنین در پایان مراسم دو کتاب در مورد مسئله امر به معروف و نهی از منکر به حضار معرفی شد.