تکرار اشتباهات پزشکیبریدن پیشانی نوزاد نجف آبادی موقع سزارین+ فیلم ها و تصویر

دسته: اجتماعی , حوادث , گزارش ویدئویی
یک دیدگاه
دوشنبه - ۲۳ مهر ۱۳۹۷
بریدن پیشانی نوزاد نجف آبادی موقع سزارین+ فیلم ها و تصویر بریدن پیشانی نوزاد نجف آبادی موقع سزارین+ فیلم ها و تصویر بریدن پیشانی نوزاد نجف آبادی موقع سزارین+ فیلم ها و تصویر                  155x105

کادر پزشکی بیمارستان شهید محمد منتظری نجف آباد موقع سزارین نوزادی، پیشانی اش را با تیغ بریدند و بعد بخیه زدند. محمد خدادادی پدر این نوزاد گفته که پسرش در حال حاضر به دلیل عفونت خود در بخش NICU بیمارستان بستری شده.

خبرگزاری فارس و خبرگزاری صدا و سیما: کیانوش جهانپور مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: عفونت خونیاین نوزاد ربطی به  برخورد تیغ جراجی با پیشانی اش ندارد و در کل درصدی از نوزادها بعد از تولد دچار علائم عفونت خونی می‌شوند.

جهانپور ادامه داد: جراحات مختصر روی بدن نوزاد با فراوانی مختلف که بستگی به پوزیشن نوزاد حین عمل سزارین دارد با توجه به سرعتی که در عمل سزارین هست و نازک بودن پرده و جداره رحم در حین این عمل و این‌که کدام بافت‌ها مماس بر ناحیه برش باشد در دنیا مشاهده می‌شود.

وی با بیان این‌که در برخی گزارش‌هایی که در دنیا داریم در بعضی مراکز فوق تخصصی بزرگ پزشکی دنیا شیوع آن یک تا ۳ درصد اعلام شده است، افزود: موارد خطا یا قصورات  قاعدتاً در صلاحیت کمیسیون‌های تخصصی سازمان نظام پزشکی است که اگر فردی یا اولیای بیمار یا نوزادی مایل باشند می‌توانند از آن طریق مسیر را پیگیری کنند.

البته بیشتر آسیب دیدگان ناشی از اشتباهات پزشکی، به دلیل ناامیدی از تاثیر شکایت و پیگیری های قانونی، این مراحل را دنبال نمی کنند.

محمد خدادادی پدر نوزاد آسیب دیده گفته که پسرش در حال حاضر به دلیل عفونت خونی در بخش NICU یا بخش ویژه نگهداری از نوزادان بستری شده است.

چندی پیش نیز فوت مادری پس از گذشت بیست روز از زایمانش در همین بیمارستان رسانه ای شد که مسئولان قول داده بودند دلیل آن را اعلام کنند که البته نکردند. همسر این خانم معتقد است که کادر بیمارستان نتوانسته بودند جلوی خونریزی شدید مادر دو فرزندش را بگیرند.


نوشته شده توسط:سخا - 3745 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
اسدالله چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۷:۱۶ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

جراح این عمل خیلی کارش درسته. پیرمرد درست کاری که تا حالا یک ریال هم زیر میزی نگرفته. کم دکتر داریم که بتونه رحم را بدون عمل باز شکم از بدن خارج کنه ولی این آقای دکتر میتونه.
میگند یه بار که با خونواده اش رفته بوده باغش، می بینه یه خونواده دیگه بدون اجازه اومدند نشستند توی باغ. به زن و بچه اش میگه که خیلی یواش و بی سر و صدا بریم بیرون. بذارید اینا امروز خوش باشند.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.