بيانات حضرت آيت الله امام خامنه‌ايبیانات حضرت آیت الله امام خامنه‌ای در جمع دست‌اندرکاران برگزاری کنگره شهدای نجف آباد

دسته: یادداشت
۴ دیدگاه
دوشنبه - ۲۲ مهر ۱۳۹۲
بیانات حضرت آیت الله امام خامنه‌ای در جمع دست‌اندرکاران برگزاری کنگره شهدای نجف آباد بيانات حضرت آيت الله امام خامنه‌اي در جمع دست‌اندرکاران برگزاري کنگره شهداي نجف آباد بيانات حضرت آيت الله امام خامنه‌اي در جمع دست‌اندرکاران برگزاري کنگره شهداي نجف آباد agha4

در جمع دست‌اندرکاران برگزاري کنگره شهداي نجف آباد

بسم الله الرحمن الرحیم

خیلی متشکریم از زحمات شما آقایان، برای این که یاد شهیدان عزیز نجف آباد را به این ترتیب خوب و هوشمندانه دارید احیا می‌کنید. برنامه‌هایی که ذکر شد، همه این برنامه‌ها، برنامه‌های مفید و محتوایی و انشاءالله اثرگذاری خواهد بود. agha3 بيانات حضرت آيت الله امام خامنه‌اي در جمع دست‌اندرکاران برگزاري کنگره شهداي نجف آباد بيانات حضرت آيت الله امام خامنه‌اي در جمع دست‌اندرکاران برگزاري کنگره شهداي نجف آباد agha3 300x225خب شهر نجف‌آباد، هم از لحاظ مذهبی و هم از لحاظ انقلابی، انصافاً یک شهر برجسته است. همانطور که اشاره کردند از زمان شیخ‌بهایی و بعد، همینطور علمای بزرگی از نجف‌آباد برخاستند؛ مرحوم آمیرزا محمد نجف‌آبادی، مرحوم آسیدعلی نجف‌آبادی، بزرگانی بودند که هم در نجف‌آباد ساکن بودند، هم در اصفهان؛ مرکز تجمع طلاب و علما بودند. و بعد هم وقتی به نهضت اسلامی منتهی شد، انصافاً نجف‌آباد یکی از پیشروترین شهرستان‌ها بود. کمتر جایی را ما سراغ داریم که مثل نجف‌آباد از نهضت امام رضوان الله علیه استقبال کرده باشد که البته عمده آن، به برکت مرحوم آقای منتظری بود؛ ایشان خب شاگرد امام و علاقمند به امام و ارادتمند به امام و معتقد به مبارزه و انقلاب بودند.
من همان زمان پیش از انقلاب به نجف‌آباد رفتم و اوضاع نجف‌آباد را دیدم. حقیقتاً یک مجموعه مردم یکپارچه مومن؛ با این که در آنجا تبلیغات ضدمذهبی هم هست و از جاهای مختلف مذاهب باطل و غیره آنجا فعال هستند؛ لیکن مردم، یک مجموعه یکپارچه و معتقد به انقلاب و علاقمند به انقلاب بودند. بعد هم یک انقلاب پیروز شد، همین‌جور.agha2 بيانات حضرت آيت الله امام خامنه‌اي در جمع دست‌اندرکاران برگزاري کنگره شهداي نجف آباد بيانات حضرت آيت الله امام خامنه‌اي در جمع دست‌اندرکاران برگزاري کنگره شهداي نجف آباد agha2 300x225
این لشگر ۸ نجف هم کا آقایان اسم آوردند، یکی از لشگرهای قدَر در میدان‌های دفاع هشت‌ساله بود. خود مرحوم شهید کاظمی رضوان الله تعالی علیه واقعاً یکی از آن فرماندهان برجسته بود. بنده در همان دوران جنگ رفتم در خوزستان به مرکز لشگر نجف و آنجا را بازدید کردم. چیزهایی در آنجا دیدم که در کمتر لشگری آدم این‌ها را می‌توانست مشاهده کند. آمادگی‌ها از یک سو، روحیه خیلی بالا از یک سوی دیگر و همچنین وجود نظم و ترتیب. نظم و ترتیبی که من در آن لشگر دیدم در کمتر جایی انسان آن را مشاهده می‌کرد.
خب شهدای برجسته‌ای هم [نجف آباد] دارد که جناب آقای حسناتی [امام جمعه نجف آباد] ذکر کردند؛ از دانشجو و دانش‌آموز و معلم و روحانی و شخصیت‌های سیاسی. انصافاً برجستگی خاصی دارد. واقعاً یکی از قله‌های برجسته جهاد بدون تردید نجف‌آباد است.
امیدواریم که خدای متعال به آن مردم عزیز اجر بدهد. شهدای آن‌ها را خدای متعال با پیغمبر محشور کند. خانواده‌شان را سرافراز و سربلند بدارد و این گردهمایی بزرگی را که شما در این شهر دارید انجام می‌دهید، انشاءالله این را هم منشاء آثار و برکات خیری قرار بدهد. سلام ما راهم آقای حسناتی به مردم عزیز نجف‌آبادی که به یک معنا هم‌شهری‌های خود ما هستند – جد ما مرحوم آسید هاشم نجف‌آبادی هم خب نجف آبادی هستند، ما از یک طریق یک اتصالی هم به نجف‌آباد پیدا می‌کنیم.- برسانند و همچنین سردار سلیمانی هم سلام ما را به بچه‌های سپاه و بسیج انشاءالله ابلاغ کنند. انشاءالله موفق باشید.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

اخبار مرتبط:

برگزاری جلسه با مقام معظم رهبری پیرامون اجلاسیه کشوری شهدا در نجف آباد

رهبر معظم انقلاب: نجف آباد بر قله برجسته جهاد قرار گرفته است


نوشته شده توسط:علیرضا - 999 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
بزمانه دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۱ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

چند نکته

۱- این بیانات در ۱۰ تیرماه ۱۳۹۲ در دیدار جمع دست‌اندرکاران برگزاری کنگره شهدای نجف آباد اظهار شده است.

۲- حضرت آقا بر خلاف خیلی‌ها که به دنبال حذف و طرد نجف‌آباد به عنوان یک شهر و مردم ضدانقلاب هستند، نجف‌آباد را یک شهر انقلابی و دوستدار امام و انقلاب می‌دانند.

۳- علیرغم آن همه ظلمی که منتظری به انقلاب و به شخص ایشان کرد، باز هم از خوبی‌های او یاد می‌کند. این سعه صدر و کرامت واقعی است که معصوم‌گونه همچون صبر و مهربانی که خداوند به پیامبر اعظم (ص) و ائمه معصوم (ع) عطا کرده بود، معجزه‌ای شایسته تمجید و تکریم است. دل دریایی آقای ما آن قدر جا دارد که منتظری هم با آن همه دشمنی در آن جای می‌گیرد.

۴- حضرت آقا از گذشته پلی به سوی آینده می‌سازند. یاد قدما و علما و گذشتگان و کنگره شهدا و یاد شهدا را برای احیای ارزش‌ها بکار می‌برند و این آقایی آقای ما را دو چندان می‌کند. ارزش‌های یک شهر و مردم را آن‌چنان پرداخت می‌کنند که انسان را سرشار غرور و اعتماد بنفس می‌کند.

۵- نکته‌ای که بعید می‌دانم هیچ صاحبنظر سیاسی و اجتماعی و حتی بچه حزب‌اللهی‌های نجف آباد به آن توجه کرده باشند، نکته‌ای که است حضرت آقا درباره وجود تبلیغات ضداسلامی توسط مذاهب باطل در این شهر گوشزد می‌کنند. باید حواسمان به این باشد که نجف‌آباد همواره کانون توجه دشمنان اسلام حقیقی از جمله بهایی‌ها بوده و هست. خیلی ساده‌لوحی است که تصور کنیم این همه فتنه در نجف‌آباد بی‌خود و بی‌جهت است. مردم شهر نجیب‌تر از آن هستند که این همه مسئله داشته باشند. کانون‌های ضدشیعه و ضداسلام تصمیم داشته و دارند که این شه را کانون بحران برای نظام اسلامی بکنند. آن‌ها روی این موضوع سرمایه‌گذاری می‌کنند و این را از قرائن و شواهد زیادی می‌توان اثبات کرد. معتقدم که این دید تیزبین ولایت است که به خوبی این نکته را می‌بیند و وجود این جریان فاسد را با فعل مضارع گوشزد می‌کنند. به این می‌گویند همشهری واقعی.

قربان این همشهری بروم.

حسینی جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۲ - ۰:۳۱ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

این جمله که حضرت آقا فرموده اند
“کمتر جایی را ما سراغ داریم که مثل نجف‌آباد از نهضت امام رضوان الله علیه استقبال کرده باشد که البته عمده آن، به برکت مرحوم آقای منتظری بود؛ ایشان خب شاگرد امام و علاقمند به امام و ارادتمند به امام و معتقد به مبارزه و انقلاب بودند.”
را قبلا این گونه گفته بودن که
“دینداری مردم نجف آباد مدیون مرحوم آقای منتظری است ”
قضاوت با شما..

محمدجواد جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۲ - ۰:۵۴ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

حساس نشو حساس نشو

حمزه سیدالشهداء جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۲ - ۸:۱۲ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

حضرت آقا قبل از انقلاب و بعد انقلاب قبل از رحلت امام زیاد به نجف آباد می امدند و با اوضاع و احوال آن از نزدیک آشنا می شدند
اما الان به دلیل مشغله برایشان میسر نیست ، نجف آباد الان با ۲۰-۳۰ سال پیش از زمین تا آسمان تغییر کرده، دیگر خبری از شهید منتظری ها، آیت ها، منتظری ها، صالحی ها، امینی ها و … نیست.
هم چنین اگر از روند باندبازی، افراط و تفریط زیاد، لاوی موجود، بی کفایتی مسئولین مطلع می شدند قطعاً شهر را از این عناصر پاکسازی می کردند.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.