معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: از مجموع نزدیک به 5هزار نفری که آزمایش کرونا آن‌ها در سه مرکز درمانی منتخب شهرستان مثبت تشخیص داده شده، بیش از 2500 نفر زیر پنجاه سال سن دارند.

بیش از نیمی از کرونایی‌های نجف‌آباد زیر۵۰سال سن دارند

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: از مجموع نزدیک به ۵هزار نفری که آزمایش کرونا آن‌ها در سه مرکز درمانی منتخب شهرستان مثبت تشخیص داده شده، بیش از ۲۵۰۰ نفر زیر پنجاه سال سن دارند.

محمد‌رضا ابوترابی در نشست مطبوعاتی ستاد اطلاع‌رسانی کرونا شهرستان با اعلام این مطلب افزود: از این تعداد که از ابتدای شروع بحران کرونا تا کنون در مرکز قائم نجف‌آباد و مراکز دهق و علویجه مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، نزدیک به ۱۶۰۰ نفر بالاتر از ۶۰سال و حدود ۹۰۰نفر نیز بین پنجاه تا شصت سال سن دارند.

ابوترابی با اشاره به مثبت شدن آزمایش کرونای ۵۳۰بیمار بیمارستان شهید محمد منتظری و نزدیک به ۲۹۰ بیمار بیمارستان فاطمه الزهراء شهرستان در همین بازه زمانی اضافه کرد: با وجود فعالیت حداقل ۶هزار کارگاه تولیدی در شهرستان، خوشبختانه تاکنون هیچ‌گونه مورد فوتی در بین کارگران این مجموعه‌ها گزارش نشده و در بیش از پانصد کارگاه شاهد رعایت صددرصدی فاصله‌گذاری اجتماعی بوده و بیش از ۷۰۰مجموعه نیز امکانات شست‌وشوی منظم دست‌ را برای نیروهایشان فراهم کرده‌اند.

وی معرفی ۳کارگاه متخلف در عرصه رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی به مرجع قضایی و آموزش حداقل ۱۱۵۶ نیروی شاغل در این مجموعه‌ها را دیگر بخش اقدامات شبکه بهداشت نام برد و اظهار داشت: بیش از ۵۳۰۰ کارگاه نیز ماسک در اختیار نیروهای خود قرار داده‌اند و یکی از مجموعه‌های بزرگ نیز با اقدامات بهداشتی انجام شده، به عنوان یک الگو در سطح استان معرفی شده است.

انجام بیش از ۳۰۰ بازدید بهداشتی از مراکز مختلف شهرستان آخرین مطلبی بود که معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان با بیان آن گفت: صدور ۱۸اخطار، معرفی ۱۰مجموعه به تعزیرات، ۲۱مورد نمونه‌برداری از مواد‌غذایی و بستن چندین اغذیه‌فروشی، کافی‌نت و مرکز بازی‌های رایانه‌ای از دیگر اقدامات انجام شده طی بازه زمانی مذکور هستند.

دکتر محمد رضا ابوترابی معاون شبکه بهداشت نجف آباد (نفر سمت چپ) بیش از نیمی از کرونایی‌های نجف‌آباد زیر۵۰سال سن دارند بیش از نیمی از کرونایی‌های نجف‌آباد زیر۵۰سال سن دارند              300x187

دکتر محمد رضا ابوترابی معاون شبکه بهداشت نجف آباد (نفر سمت چپ)

بیش از نیمی از کرونایی‌های نجف‌آباد زیر۵۰سال سن دارند