چهارمین فصل فرهیختگان ماندگارتجلیل از ۷ پروفسور نجف آبادی

دسته: اجتماعی , فرهنگی
۲ دیدگاه
یکشنبه - ۶ اسفند ۱۳۹۶
تجلیل از ۷ پروفسور نجف آبادی

در مراسمی که پنج شنبه هفته جاری ۱۰ اسفند ماه از ساعت هفت شب به میزبانی سالن شهروند برگزار خواهد شد، از هفت پروفسور نجف آبادی در رشته های مختلف به عنوان فرهیخته ماندگار تجلیل خواهد شد.

احمد رستمی در قلب و عروق، حسنعلی غیور در جغرافیا، اسدالله کارشناس در ریاضی، سید هاشم گلستانی در فلسفه، مصطفی مهران در صنایع غذایی، هوشنگ معین در مغز و اعصاب و سید مهدی نوریان در ادبیات فارسی نخبگانی هستند که در این مراسم  از ان ها تجلیل خواهد شد.

پیش از این نیز چهره هایی مانند ابراهیم اسرافیلیان و آیت الله امینی در اولین و سومین برنامه فرهیختگان ماندگار  گرامی داشته شده بودند و اساتید احمد احمدی در رشته خط و منوچهر غیوری در موسیقی نیز طی دومین برنامه تجلیل شده بودند.

محوریت این برنامه را شهرداری و سازمان رفاهی تفریحی بر عهده خواهند داشت.

 


نوشته شده توسط:سخا - 3457 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
فرهنگی یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. کار بسیار شایسته ای است. گر چه دیر هنکام است.تقدیر از خوبان و الگو سازی برای جوانان برای رشد جامعه و پیشرفت بسیار موثر است.اینگونه برنامه ها نیاز مند ستادی قوی و دارای برنامه است شهرداری نمی تواند به تنهایی این این بار سنگین را بدوش بکشد.و جز وظایفش هم نیست.برای معرفی نخبگان همتی مضاعف نیاز است.که انشاالله مسولین فرهنگی و تاثیر گذار اقدام جدی بنمایند.چندی پیش یکی از استوانه های غیرت و شرف این مردم و چهره ماندکار علمی و ایثار و خدمت وانقلابی مبارز ابوالشهد جناب آقای دکتر محمد علی ابوترابی چهره در نقاب خاک کشید.اما دریغ از مسولان شهر که همتی کنند و نکوداشتی برای ایشان داشته باشند.خیابانی یا فلکه ای بنام ایشان نام گذاری کنند.و یا مقامش را نگاهبانی نمایند. او هم خیر مدرسه ساز بود.هم پزشک متخصص و خدمتگذاربود.هم مبارز و بسیجی بود.هم چهره علمی و ماندگار بود.هم بنیانگذار عمده موسسات خیریه و صندوقهای واقعی قرض الحسنه بود.هم عالم به دین دیانت بود .هم رزمنده و جانباز دفاع مقدس بود.چرا او را فراموش کردند.

فرهنگی دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. آقای دکتر صابری یکی از مفاخر و خوبان شهر ماست.ایشان از لحاظ علمی هم طراز همین هفت عزیز است. ایشان یک دارو ساز متدین و بسیار باسواد بوده که در کارنامه اش کشف و ساخت چندین داروی موثر را دارد.الان در تهران ساکن هستند.نویسنده چند کتاب هستند از جمله داستانکهای تلخ و شیرین که نمونه ای از تاریخ نجف آباد است.در ضمن سردار ایزدی داماد ایشان است.مسوو لین نکو داشت ایشان هم فراموش نکنند.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.