تنها تیم لیگ برتر نجف آباد در آستانه انحلال قرار گرفت
تنها تیم لیگ برتر نجف آباد در آستانه انحلال قرار گرفت

 فصل ۹۰-۹۱ بود که تیم فوتبال بانوان استان با عنوان ایرانیان نجف‌آباد (و بعدها آینده‌سازان میهن نجف‌آباد) پا به عرصه وجود گذاشت و با موفقیت در لیگ دسته یک کشور خیلی زود جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرد و به یکی از مدعیان لیگ برتر فوتبال بانوان تبدیل شد؛ هرچند در طی سه […]

 فصل ۹۰-۹۱ بود که تیم فوتبال بانوان استان با عنوان ایرانیان نجف‌آباد (و بعدها آینده‌سازان میهن نجف‌آباد) پا به عرصه وجود گذاشت و با موفقیت در لیگ دسته یک کشور خیلی زود جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرد و به یکی از مدعیان لیگ برتر فوتبال بانوان تبدیل شد؛ هرچند در طی سه سال متوالی عنوان سومی را تکرار کرد.
البته تکرار مقام سومی با وجود همه مشکلاتی بود که بر سر راه این تیم قرار داشته و دارد؛ تیمی که نه زمین تمرین استانداردی دارد و نه به امکانات ورزشی دسترسی نزدیک. مشکلات مالی و مشکلات خاص مربوط به تیم‌های بانوان هم مزید بر علت شده تا این روزها زمزمه‌هایی مبنی بر انحلال این تیم شنیده شود.
سعید موحدی مدیر و حامی مالی آینده‌سازان می‌گوید اگر اسپانسری برای این تیم پیدا نشود، دیگر حاضر به ادامه این راه نیست و هزینه‌های بالای تیمداری و عدم حمایت از تیمش او را ناامید کرده است.

فوتبال مردان در صدر توجهات است، فوتبال بانوان در قعر
موحدی در گفتگو با ایمنا در این خصوص اظهار داشت: هزینه حضور یک تیم فوتبال بانوان در لیگ برتر معادل خرید یک بازیکن درجه دو در فوتبال آقایان که ممکن است از اول تا آخر فصل روی نیمکت ذخیره‌ها میخکوب شده باشد هم نیست اما چه کنیم که همواره فوتبال آقایان در صدر توجهات بوده است و فوتبال بانوان در قعر.
وی افزود: در طول این سالها و در برابر همه مشکلات ایستادگی کردم اما امروز و در برابر این همه ناملایمات و سنگ‌اندازی و تهمت‌ها دلسرد شده‌ام. دیگران توجه به بانوان را همواره به دید منفی نگاه می‌کنند و همین موضوع اسپانسرها را فراری می‌دهد و این نوع نگاه، خدمت به این قشر را سخت کرده است.

۲۲۰ میلیون تومان بدهی دارم
موحدی با بیان اینکه نزدیک به ۲۲۰ میلیون تومان بدهی دارد گفت: اگر کسی دست یاری به سوی ما دراز نکند مجبور به رها کردن تیم خواهم شد و انصراف خود را اعلام می‌کنیم و در ادامه، راه موفقیت این دختران به فراموشی سپرده می‌شود. چرا بیت‌المال در ورزش به مساوات در ورزش آقایان و بانوان هزینه نمی‌شود؟ من از مسئولان می‌خواهم اجازه ندهند که بی‌عدالتی موجبات سرخوردگی مادران آینده این کشور را فراهم کند.
مدیر تیم آینده‌سازان میهن اضافه کرد: سایر تیم‌ها درحال مذاکره با بازیکنان ما هستند با این حال بازیکنان هنوز امیدوار هستند که آینده‌سازان منحل نشود و حتی به پیشنهادهای سایر تیم‌ها جواب نداده‌اند. نمی‌دانم چرا همه استان‌ها پول دارند اما استان اصفهان به این وسعت پول ندارد. همه مسئولان رده بالای اصفهان برای موفقیت‌های سپاهان و ذوب‌آهن سر و دست می‌شکنند اما به تیمی که در مقایسه با تیم‌های مردان هیچ هزینه آنچنانی ندارد توجهی نمی‌شود.

تاج تیم‌ شهر خودش را رها کرده و به تیم تهرانی کمک می‌کند
وی با انتقاد از مسئولان سازمان لیگ اظهار داشت: مهدی تاج در جلسه سازمان لیگ گفته بود ۱۰۰ میلیون تومان به استقلال کمک کردیم و من نمی‌دانم چرا ایشان تیم‌ شهر خودش را رها کرده و به استقلال تهران کمک می‌کند. تمرینات بدنسازی ما باید حداقل از یک ماه پیش شروع می‌شد و ۵ مردادماه هم جلسه قرعه‌کشی لیگ است اما تکلیف ما هنوز مشخص نیست.
موحدی بیان داشت: بازیکنان ما به غیر از آنهایی که خودمان برای فصل آینده نمی‌خواهیم، دوست دارند در تیم بمانند و بازیکنان خوبی را هم مدنظر داریم چون هدف ما این است که یا تیم را برای قهرمانی ببندیم یا اصلاً تیمداری نکنیم. کل بودجه‌ای که ما برای یک فصل نیاز داریم ۵۰۰ میلیون تومان که هزینه کل بازیکنان و کادرفنی و امکانات سفر و اسکان و … را در حد عالی پوشش می‌دهد اما من فقط ۲۲۰ میلیون تومان از فصل قبل بدهی دارم.
وی در پاسخ به این سوال که تیم‌های سایر استان‌ها هزینه‌های خود را چگونه تأمین می‌کنند گفت: سازمان همیاری شهرداری ارومیه حامی نماینده این شهر در لیگ برتر است و شهرداری سیرجان و بم هم از این دو تیم حمایت خوبی می‌کنند اما من با هر کس در اصفهان صحبت کردم نتیجه‌ای نگرفتم. سایپا هم قصد دارد امسال در لیگ بانوان تیم بدهد و حتی شنیده‌ام رسانه برتر اصفهان می‌خواهد اسپانسر یک تیم تهرانی شود که به نظر من بهتر بود از تیم اصفهانی حمایت می‌شد.

به شرط حمایت، به راحتی می‌توان در لیگ بانوان قهرمان شد
موحدی افزود: اگر اسپانسری در اصفهان پیدا شود که ۴۰۰ میلیون به ما کمک کند، ۱۰۰ میلیون باقیمانده را خودم تأمین می‌کنم. نام تیم را هم تغییر می‌دهم و آن را از نجف‌آباد به اصفهان منتقل می‌کنم و خودم هم حاضرم رایگان برای تیم کار کنم. در لیگ بانوان به راحتی می‌توان قهرمان شد و به شرطی که از ما حمایت شود من قول قهرمانی می‌دهم چون امسال هیچ حاشیه‌ای هم در تیم نداریم.

اگر تیم ضعیفی بودیم می‌شد این عدم حمایت را توجیه کرد
مدیر تیم آینده‌سازان در پایان گفت: سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال با یک شرکت ایتالیایی برای استانداردسازی لیگ برتر مردان و بانوان و لیگ دسته یک قرارداد بسته‌اند که این کار از امسال شروع می‌شود اما خود فدراسیون هم باید به لیگ بانوان بها بدهد. به ما قول حمایت دادند اما نمی‌توان روی این صحبت‌ها حساب باز کرد. من در این مدت با باشگاه سپاهان، فرمانداری و چند ارگان دیگر هم صحبت کردم و نتیجه‌ای نگرفتم. رئیس هیأت فوتبال استان هم می‌توانست با چند ارگان رایزنی داشته باشد اما این اتفاق نیفتاد. اگر آینده‌سازان تیم ضعیفی بود و در این چند سال نتایج خوبی نگرفته بود، می‌شد این عدم توجه و حمایت را توجیه کرد اما حیف است که این تیم منحل شود.

منبع: ایمنا