توقف ۲۲ ساله ساخت بیمارستان نجف آباد
توقف ۲۲ ساله ساخت بیمارستان نجف آباد
کلنگ این بیمارستان سال 75 به زمین خورد و تا چهار سال بعد کار ساخت اسکلت آن تمام شد ولی از آن زمان تاکنون ادامه پروژه به دلیل هزینه های زیاد متوقف شده است. تکمیل این مجموعه حداقل ۲۰۰میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

توقف ۲۲ ساله ساخت بیمارستان نجف آباد

ایسکا نیوز: رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد گفت: در حال رایزنی با خیریه ای هستیم تا طرح را به پایان برسانیم. تفاهم نامه اولیه تاکنون به تایید سازمان مرکزی نرسیده است. دانشگاه توان تامین هزینه دویست میلیارد تومانی اتمام طرح را ندارد.

امیررضا نقش افزود: این بیمارستان حداقل هشت بخش برای آموزش بیماران خواهد داشت و براساس پیش‌بینی ما طی چهار سال آینده به اتمام می‌‌رسد.

ساختمان نیمه کاره این بیمارستان سیصد تختخوابی، نزدیک به ۷هزار متر مربع از اراضی دانشگاه را اشغال کرده است.

محسن نفر  معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد در همین خصوص می گوید: مهم‌‌‌ترین دلایل توقف این طرح، کمبود بودجه لازم و نبود برنامه‌‌‌ریزی دقیق در زمان کلنگ زنی و تصمیم به ساخت این بیمارستان بوده که مربوط به دوران ریاست قبلی دانشگاه است.

دانشکده پزشکی یکی از قدیمی‌ترین دانشکده‌های دانشگاه آزاد نجف آباد بوده که در بهمن ماه سال ۱۳۶۵ با جذب ۲۷ دانشجو شروع به کار کرد و در سال ۱۳۷۳ اولین فارغ التحصیلان خود را وارد سیستم بهداشت و درمان نمود. از آن سال تاکنون ۱۵۱۷ دانشجوی پزشکی فارغ التحصیل شده و در حال حاضر نیز ۸۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند.

نجف آباد نیوز: دانشگاه آزاد نجف آباد در حال حاضر سالیانه هزینه قابل توجهی برای استفاده دانشجویان علوم پزشکی خود از بیمارستان اصفهان متحمل می شود. در خبر اصلی اشاره ای به هزینه انجام شده برای ساخت این اسکلت بدقواره که نمای ورودی شهر را نازیبا کرده، نشده است.

نجف آباد یک بیمارستان نیمه کاره دیگر نیز دارد. بیمارستانی در مقابل دادگستری که نزدیک به هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی داشته ولی وزارت راه و شهرسازی توانایی اتمام آن را ندارد. در سال های اخیر بحث هایی برای تکمیل این دو پروژه توسط بخش خصوصی مطرح شده ولی این صحبت ها هنوز به عمل نرسیده است.

بیمارستان دانشگاه آزاد نجف آباد

بیمارستان دانشگاه آزاد نجف آباد

توقف ۲۲ ساله ساخت بیمارستان نجف آباد