نجف آباد نیوز

تیر برق، وسط خیابان کاشته شد+ تصاویر

4

تیر برق در تقاطع خیابان های امام خمینی و فارابی نجف آباد و درست روبه روی اداره برق طوری نصب شده که اعتراض و سوال برخی شهروندان را به دنبال داشته است.

«محمد» با ارسال چند تصویر از نصب این تیربرق، خواست که دلیل این کار را دنبال کنیم. مهدی فاضل معاون امور زیربنایی شهرداری در این خصوص گفت: در برخی تقاطع ها، در حال ایجاد جزیره هایی هستیم تا حجم ورود وسایل نقلیه از فرعی ها به اصلی ها به شکل آنتنی، کاهش پیدا کند. به عنوان مثال در همین تقاطع، خودرویی که از سمت فارابی شمالی قصد عبور از امام و ورود به فارابی جنوبی را داشته باشد، با اجرای این طرح بایستی وارد امام شده و پس از طی مسافتی، کمی پایین تر از طریق یکی دیگر از فرعی ها، وارد قدس شود.

فاضل اضافه کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته، دلیل بخش زیادی از تصادفات رانندگی در نجف آباد، ورود وسایل نقلیه از اصلی به فرعی به صورت آنتنی است و هر جا که فعالیت عمرانی و تغییراتی در خیابان های اصلی داشته باشیم، در صورت امکان این نقص را با ایجاد جزیره هایی برطرف می کنیم.

سوال بعدی؛ «چرا این تیر برق، باید وسط همین اصلاح هندسی نصب بشه؟ نمیشد چند متر اون طرف تر، داخل پیاده رو نصب میشد؟ نکنه میخواستند هوای مغازه دار را داشته باشند و تیربرق را از جلوی مغازه اش حذف کرده اند!»

برای جواب این سوال، اول رفتیم سراغ یکی از پیمانکاران اداره برق. می گوید: سیم های برق بر اساس کیلوواتی که از آن ها عبور می کند، باید یک حریم حداقلی را از ساختمان های نزدیک خود رعایت کنند. مثلا همین خط انتقال، باید حداقل ۲متر و بیست سانتیمتر با ساختمان های مجاورش فاصله داشته باشد.

این پیمانکار با سابقه اضافه می کند: در مورد این تیر برق، چون هم خط اصلی خیابان امام و هم خطی که وارد فارابی می شود، روی تیر هستند، باید از دو طرف حریم داشته باشد. اگر فقط مسیر امام بود، میشد تیر را کشید این طرف تر داخل پیاده رو ولی با وجود خطی که وارد فارابی می شود، اگر این کار را می کردند، حریم مشکل پیدا می کرد.

یکی از کارشناسان اداره برق نجف آباد نیز این پاسخ را تایید کرد و اضافه داشت: در قوانین موجود، اگر ساختمانی زودتر پروانه گرفته و ساخته شده باشد، تیر برق باید حریم رعایت کند و اگر ساختمانی بعد از تیربرق موجود ساخته شود، ساختمان باید عقب بشیند که در این مورد خاص، مجبور به جابه جایی تیربرق بودیم.

نجف آباد نیوز

تیر برق را وسط خیابان کاشته اند تیر برق تیر برق، وسط خیابان کاشته شد+ تصاویر
تیربرق وسط خیابان

 

 

 

4 Comments
 1. حسین says

  خیلی سر و ساده ای که این حرفا رو قبول کردی و واسه شون این توجیهات رو نوشتی! اگه بحث رعایت حریم سیم برق خیابان فارابی بود،راحت می تونستند یه تیر برق مخصوص این خیابان به مسیر اضافه کنند و تیر خیابان اصلی را از جلوی آن چند دهنه مغازه که حتما عوارض زیادی هم پرداخت کرده، بکوبند.
  اگه بحث شهرداری در مورد درست کردن جزیره برای انجام یک اصلاح هندسی را هم درست فرض کنیم، باز هم دلیل نداشت که تیر برق را وسط این جزیره بکوبند. این خطر سازه و هر لحظه ممکنه یه خودرو بر اثر سرعت زیاد از این جزیره بالا رفته و با تیربرق برخورد کند.
  راست و حسینی اش را به مردم بگید و این همه ملت را ساده فرض نکنید!

 2. نقشینه says

  لطفا به مردم شریف نجف آباد بفرمائید پروژه عظیم خیابان امام شرقی پس از دو سال پیگیری توسط شهردار و فرماندار محترم و با همکاری شرکت توزیع برق استان اصفهان و پس از تامین اعتبارات مورد نیاز اجرا گردیده و طرح اجرائی آن با هماهنگی کارشناسان اداره برق و شهرداری تهیه و تصویب شده ، سپس اجرائی گردیده است.

  لازم به ذکر است هدف از اجرای پروژه به این حجم و عظمت بهسازی پیاده رو ها، خیابان ، معابر و پیرو آن شبکه های برق بوده و اینگونه طرح ها با رعایت اصول فنی و ایمنی تهیه میگردد و هیچگونه سلیقه شخصی در آن نیست.

  از مردم خواهشمندیم پس از تکمیل طرح و اجرای نکات ترافیکی توسط شهرداری قضاوت فرمایند.

  1. رسول says

   سلام
   باتشکرازشهرداروعوامل آن
   درخصوص پروژه به اصطلاح عظییییم خیابان امام شرقی که به نوشته نقشینه ماه ها برای آن زحمت کشیده شده، چرااجرای آن راچندهفته زودتر شروع نکردند؟ که الان شب عیدی وضعیت آن قسمت از خیابان اصلی شهر به صورت نابسامان وبه هم ریخته در آمده ودراین چند روز پایان سال هم تمام نمی شود وبعد از عیدهم احتمالاً اجرای باقیمانده آن با تاخیر وسرعت خیلی کمی اجرا شود.
   مهمانان نوروزی چگونه قضاوت میکنند؟

 3. حجت الله سلیمان says

  سلام
  اگه یک ماشین با این تیر برق تصادف کنه و داغ یک نفر سر دل خانوادش بشینه اونوقت چی گفته می شه؟
  بهتر نیست قبل از اینکه این اتفاق بیفته یک فکری در موردش بکنیم؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.