حاشیه های افتتاح های عمرانی شهرداری نجف آباد
حاشیه های افتتاح های عمرانی شهرداری نجف آباد
در روزی که نجف آباد در ادامه روال چند سال اخیر میزبان مقامات ارشد استان و شهرستان برای افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری بود، بخش اصلی مراسم در سالن شهدا حاشیه های خاص خود را داشت.

حاشیه های افتتاح های عمرانی شهرداری نجف آباد

در روزی که نجف آباد در ادامه روال چند سال اخیر میزبان مقامات ارشد استان و شهرستان برای افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری بود، بخش اصلی مراسم در سالن شهدا حاشیه های خاص خود را داشت.

شهرداری نجف آباد

شهرداری نجف آباد

تصاویر کامل:

– مثل استاندارهای قبلی، عباس رضایی هم با حدود یک ساعت تاخیر به برنامه رسید.

– قرائت قرآن به صورت فایل ضبط شده بود و قاری زنده ای در سالن وجود نداشت.

– در حالی که فقط نصف سالن در حال استفاده بود، تمام لامپ ها در ساعات میانی روز روشن ماندند.

– وزش ملایم باد و حرکت زیبای پرچم های ایران در بالای قبور شهدا، حس خاص و پرافتخاری در حاشیه برنامه ایجاد کرده بود.

– مجتبی راعی فرماندار نجف آباد گفت که در سال ۹۷ حدود ۴هزار اشتغال جدید در شهرستان ایجاد شده که این میزان معادل ۱۱۳درصد تعهد پیش بینی شده بوده ولی همزمان بیش از ۲۳۰۰کارگر شرکت های قطعه ساز شهرستان نیز به دلیل سوء مدیریت ایران خودرو و سایپا ، بیکار شده اند.

– فرماندار همچنین از وجود ۹۸ تشکل خیریه و مردم نهاد در شهرستان گفت و اعلام کرد شهرستان بیش از ۱۵هزار کشاورز دارد.

– استاندار ۶۲ ساله، که سال شصت و هشت برای حدود ۱سال استاندار چهار محال بوده و ۸سالی نیز در فاصله سال های ۷۶ تا ۸۴ ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را بر عهده داشته، با بیماری و تب در جلسه حضور یافت و گفت که زیاد صحبت نخواهد کرد ولی اتفاقا از این لحاظ بعد از حاج آقا حسناتی، در جایگاه دوم ایستاد.

– ارشدترین نماینده قوه مجریه کشور در استان، گریزی هم به گوشت زد و گفت: «همین چند روز چند هزار تن انواع گوشت در استان توزیع کرده ایم. مردم هم قدرت خرید ندارند ولی نمی دانیم چرا قیمت ها پایین نمیاد. مطمئن باشید دست هایی در کار است!»

منتظر بودیم باز هم تقصیر به گردن آمریکا و تحریم ها بیافتد یا پای نیروهای نظامی وسط بیاد ولی خبری نشد!

– استاندار کمی هم از سوابق کاری اش از اولین روزهای انقلاب گفت و تاکید کرد: «باور کنید شرایط امروز ما حتی از دوران جنگ هم سخت تر شده». یکی از خبرنگاران، زیر گوشم جواب دکتر را داد: «شرایط و امکانات کشور نسبت به زمان جنگ خیلی بهتره، مشکل این مدیرهای پیر و پاتال هستند که جاشون رو به جوون ها نمیدند! اگه آقای استاندار از اول انقلاب مسئولیت داشته، ۱۰ سال پیش باید بازنشسته میشد.»

– عباس رضایی که اصالتا خوانساری است، برای اثبات صمیمیت و آشنایی اش با نجف آبادی ها، چند باری از واژه «نِجِفباد» استفاده کرد.

– یکی از مسئولان، صندلی کنار استاندار را که معمولا مال شهردار یا نماینده مجلس است تا فرصت بیشتری برای رایزنی و جذب اعتبار داشته باشند را با قدرت تمام  اشغال کرده بود.

– استاندار اصفهان، لابه لای حرف هایش نقل قولی هم از همین آقا داشت: «می گویند در منطقه ما هیچ اداره ای وجود نداره!» یادم به مردم دهق و علویجه افتاد که با حدود ۱۰۰کیلومتر فاصله با مرکز شهرستان، هنوز هم از داشتن برخی ادارات مستقل محرومند و برای یک کار اداری مختصر، مجبورند در این مسیر پرخطر تردد کنند.

– رضایی که چند ماهی است عهده دار این مسئولیت شده، در جای دیگری از صحبت هایش، حرف دیگری زد که نشان داد خیلی خوب به حرف های کنار دستی اش گوش داده. مضمون حرفش این بود که شهرداری کارهای خوبی کرده  ولی این کارها باید به عدالت در تمامی مناطق انجام شوند.

به نظرم دکتر نمی دونست که حداقل در همین مرحله از افتتاح های عمرانی، بیشتر پروژه ها در نزدیکی همان منطقه متمرکز شده اند و در این چند سال هم اگه قراره منطقه ای از این بابت اعتراض کنه، مطمئنا این منطقه نخواهد بود.

یه چیز دیگه را هم استاندار نمی دونست؛ عوارض پرداختی این منطقه، حتی کفاف هزینه های جاری آن را هم نمی دهد و بیشتر اوقات از محل اعتبارات استانی و ملی و عوارض پرداختی مناطق مرکزی، طرح های عمرانی این منطقه پر جمعیت سامان می گیرند.

– به نظر می رسد ریشه چنین اعتراض های کارشناسی نشده ای را باید جای دیگری جست و جو کرد. برخی سیاسیون از همین حالا به فکر انتخابات سال آینده مجلس افتاده اند و تلاش دارند با قربانی کردن کارنامه موفق جوان انقلابی  و محبوب شهر، نردبانی برای رسیدن به اهدافشان درست کنند.

برخی هم ادعای جوانی و انقلابی بودن دارند ولی بیشتر تندروی می کنند تا عمل به وظیفه. تعدادی هم خواسته هایی مثل واگذاری پلاک زمین، ماشین یا حقوق داشته اند که با آن موافقت نشده  و در حال تلافی آن هستند.

– مسعود منتظری شهردار نجف آباد از انجام بیش از ۱۷۰ طرح با هزینه ۵۸۵ میلیارد تومان در دوره پنج ساله مدیریتش گزارش داد؛ گزارش که مردم عادی کوچه و بازار، بهتر از خواص ریز و درشت، صحت آن را تایید می کنند.

– ابوالفضل ابوترابی نماینده مجلس در این جلسه حاضر نبود و دومین ابوترابی حاضر در مراسم هم، برنامه را نیمه تمام رها کرد و رفت؛ ابراهیم ابوترابی رییس دومین سال فعالیت شورای پنجم است.

– تصاویر و کلیپ های با کیفیتی برای معرفی پروژه های عمرانی شهرداری تولید شده بود و نمایش آن ها بر صفحه نمایش بزرگ تدارک دیده شده در سالن، جذابیت دیدن شان را دو چندان می کرد.

– وقتی تصاویری از مراحل ساخت کشتارگاه جدید نجف آباد پخش شد، یکی گفت: «امکاناتی که واسه این کشتارگاه در نظر گرفته بودند، مالِ زمان ارزونی گوشت بود! الآن صدقه سر برخی مسئولان بر عرضه، باید واسه گوسفندها، چیزهایی مثل سونا، جکوزی، اتاق ماساژ و آرایشگاه هم در نظر بگیرند.

نجف آباد نیوز

حاشیه های افتتاح های عمرانی

استاندار اصفهان