ایمنا: مدیر کمیته امداد شهرستان گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار و ششصد کودک یتیم و محسنین، با نظارت کمیته امداد تحت پوشش کمک‌های مستمر خیرین شهرستان هستند.

حمایت از۲۶۰۰کودک یتیم و محسنین توسط خیرین نجف‌آباد

ایمنا: مدیر کمیته امداد شهرستان گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار و ششصد کودک یتیم و محسنین، با نظارت کمیته امداد تحت پوشش کمک‌های مستمر خیرین شهرستان هستند.

علی طالبی، الزامات قانونی موجود برای عدم صرف حتی یک ریال از کمک‌های خیرین شهرستان در خارج از محدوده جغرافیایی نجف‌آباد را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: کمک‌های نقدی خیرین به کودکان یتیم و کسانی که سرپرست بیمار، طلاق گرفته یا متارکه کرده دارند و به اصطلاح محسنین خوانده می‌شوند، به صورت مستقیم به حساب آن‌ها واریز شده و کمیته امداد تنها نقش نظارتی دارد.

طالبی از کد دستوری #۰۳۱۱۱*۸۸۷۷* به عنوان راهکاری برای کمک به کودکان یتیم و محسنین نام برد و ادامه داد: طی یک سال گذشته بیش از دو هزار و یکصد خانواده به دلیل توانمند شدن از پوشش حمایتی کمیته شهرستان خارج شده و هم‌زمان کمک‌هایی نیز به کارگران فصلی یا کسانی که به صورت موردی درگیر مشکلات اقتصادی شده‌اند، انجام گرفته است.

رییس کمیته امداد شهرستان واگذاری امر جمع‌آوری وجوهات صندوق‌های صدقات به افرادی غیر از کارمندان این مجموعه را تکذیب کرد و افزود:در این چرخه به چندین شکل نظارت‌های مستمر، دقیق و در پاره‌ای موارد نامحسوس انجام می‌شود و در مجموع می‌توان گفت امکان جابه‌جایی ریالی از این وجوهات وجود ندارد.

کمک یکصد و شصت میلیون تومانی به فعالین شب‌بازار نجف‌آباد در ایام قرنطینه کرونا و حل تدریجی مشکلات ساکنان گلدشت در موضوع اسناد مجتمع اقتصادی کمیته امداد دیگر مواردی بود که طالبی با تشریح آن‌ها گفت: صندوق امداد این مجموعه در ابتدای سال جاری بیش از چهارصد میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و نزدیک به یکصد و شصت میلیون تومان به صورت بلاعوض در اختیار اصناف آسیب‌دیده قرار داده است.

مدیر کمیته امداد نجف‌آباد در پایان این گفت‌وگو اضافه داشت: طی سال گذشته بیش از یکصد و پنجاه میلیون تومان در موضوع آموزش و مشاوره ازدواج و پیشگیری از اعتیاد برای حدود هزار و چهارصد تحت پوشش کمیته در این بخش هزینه شده و در ایام کرونا نیز بیش از چهل هزار غذای گرم با همکاری بسیج و نمایندگی آستان قدس رضوی شهرستان، تهیه و توزیع شده است.

علی طالبی رییس کمیته امداد نجف آباد حمایت از۲۶۰۰کودک یتیم و محسنین توسط خیرین نجف‌آباد حمایت از۲۶۰۰کودک یتیم و محسنین توسط خیرین نجف‌آباد                   300x200

علی طالبی رییس کمیته امداد نجف آباد

حمایت از۲۶۰۰کودک یتیم و محسنین توسط خیرین نجف‌آباد