فارس و ایسنا: پیش از ظهر دیروز چهارشنبه هفتم خرداد 99 با حضور جمعی از مسئولان شهرستان، خرید نیمی از مجموعه تاریخی برج های دوقلو صفا توسط شهرداری نجف آباد با هزینه پنج میلیارد تومان به صورت رسمی اعلام شد.

خرید نیمی از برج های دوقلو صفا در نجف آباد

فارس و ایسنا: پیش از ظهر دیروز چهارشنبه هفتم خرداد ۹۹ با حضور جمعی از مسئولان شهرستان، خرید نیمی از مجموعه تاریخی برج های دوقلو صفا توسط شهرداری نجف آباد با هزینه پنج میلیارد تومان به صورت رسمی اعلام شد.

محمد مغزی شهردار نجف‌آباد در حاشیه این برنامه ابراز داشت: این مجموعه با وجود ثبت در فهرست آثای ملی، به شدت در معرض خطر تخریب قرار گرفته و تاکنون نیز بخش هایی از آن نابود شده ولی در آینده تلاش خواهیم کرد ضمن خرید مابقی آن، حریم اثر را هم آزادسازی کنیم تا امکان استفاده عمومی از آن فراهم شود.

مغزی خرید بخشی از برج‌ها را کاری بسیار دشوار دانست و افزود: به دلیل تعدد مالکان و ورثه آن‌ها مسیر خرید بسیار طولانی و سخت بود که با کمک اعضای شورای اسلامی، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و انجمن دوستداران طبیعت شهرستان نجف‌‌آباد این امر محقق شد.

برج‌های دو قلوی صفا نجف‌آباد از دسته ساختمان‌های گلی و بلند است که برای اسکان و نگهداری کبوترها، در باغ‌ها و مزرعه‌ها بنا می‌شده است.

برج‌های صفا با مساحت تقریبی هزار مترمربع از لحاظ معماری دارای ظاهری بسیار متمایز است. این برج‌هایی دارای پلان‌های مستطیل شکل هستند که در کل کشور کمتر دیده شده است در منزل متروکه‌ای واقع شده‌اند که معماری کاملاً مشابهی دارند.

برج های دوقلو صفا نجف آّباد خرید نیمی از برج های دوقلو صفا در نجف آباد خرید نیمی از برج های دوقلو صفا در نجف آباد           300x225

برج های دوقلو صفا نجف آّباد

برج های دوقلو صفا نجف آّباد خرید نیمی از برج های دوقلو صفا در نجف آباد خرید نیمی از برج های دوقلو صفا در نجف آباد           2 300x225

برج های دوقلو صفا نجف آّباد

خرید نیمی از برج های دوقلو صفا در نجف آباد