خسارت میلیاردی به مرغداری های نجف آباد

دسته: اجتماعی , اقتصادی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ آبان ۱۳۹۷
خسارت میلیاردی به مرغداری های نجف آباد خسارت میلیاردی به مرغداری های نجف آباد خسارت میلیاردی به مرغداری های نجف آباد                155x105

از تیرماه امسال تاکنون نزدیک به 19 کانون آنفولانزای فوق حاد پرندگان شامل 6 کانون بوقلمون و بقیه مرغ تخم‌گذار در دو شهرستان نجف‌آباد و تیران و کرون شناسایی شده.دامپزشکی باید حدود یک میلیارد و 140 میلیون تومان به‌عنوان غرامت به واحدهای خسارت دیده پرداخت کند.

تابناک:مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: این ویروس فوق‌العاده پیشرفت داشته و توانسته خود را با آب‌وهوای گرم سازگار کند.در شعاع ۲۰ تا ۳۰ کیلومتری زاینده‌رود به ویژه در مناطق نجف‌آباد و تیران و کرون ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان به میزان بالا در محیط وجود دارد.

شهرام موحدی افزود:هیچ گزارشی از سرایت آنفولانزای فوق حاد پرندگان به انسان در دنیا و کشور داده نشده، هرچند پتانسیل آن وجود دارد.

نجف آباد نیوز:نجف آباد به دلیل تراکم زیاد واحد های پرورش طیور، بیشتر از دیگر نقاط کشور درگیر این بیماری شده است. برخی تولید کنندگان معتقدند که بیشترین شیوع بیماری در بین واحد های پرورش بوقلمون و مرغ بوده که جوجه های آن از خارج وارد می شوند. کسانی که مرغ بومی پرورش می دهند، گزارش کرده اند که مشکل خاصی در این خصوص نداشته اند.


نوشته شده توسط:سخا - 3745 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.